naginni
19.03.10,18:22
dobry den,
potrebovala by som radu, chcela by som sa spytat ci je mozne pri dvoch spolocnikoch z ktorych jeden vlastny 2/3 spolocnosti a druhy zvysok, zrusit spolocnost iba koli nezhodam medzi spolocnikmi s tym ze spolocnik s dvoma tretinami chce podat navrh na zrusenie. potrebovala by som vediet ci je mozne aby sud zrusil fungujucu spolocnost s tym ze bolo porusene ustanovenie ktore sa tykalo schodz valnej hromady a ich konania.spolocnost je ale prosperujuca a fungujuca a druhy zo spolocnikov na zrusenie nepristupi.valna hromada sa sice konala no nic sa na nej nedohodlo a tak ani zapisnica nebola predlozena prislusnym organom, viem ze toto je dovod na zrusenie ale potrebovala by som vediet na kolko by tomu súd prikladal vahu.

dakujem naginni
mzdichav
20.03.10,19:17
uff, toto je velmi tazka otazka. Ohladom skore ako k takymto otazkam pristupuju sudy by som vas nasmerovala na portal jaspi, vyhladat v judikature:
zrušeniespoločnosť s ručením obmedzeným
naginni
23.03.10,20:40
dakujem za odpoved, jaspi funguje tak chudak ako funguje a nic som na nom nenasla ani v epi ani nikde...podla paragrafu 68 ods. 6 to su dovody na zrusenie spolocnosti ale dalej odsek 7 pojednava o tom ze taktiez sud urcuje lehotu na odstranenie týchto nedostatkov, neviem podla mojho nazoru by sud nezrusil fungujucu prosperujucu spolocnost ak by v urcenej lehote odstranila tieto nedostatky, iba pre malicherne nezhody dvoch spolocnikov