susana28
19.03.10,20:38
Dobrý deň,

brat pracuje na základe pracovnej zmluvy pre zahrničného zamestnávateľa - Slovinsko. Jeho príjmy nepresiahli 50% z odpočítateľnej položky na daňovníka pre rok 2009. V mesiaci december si vybavil živnostenský list, ale činnosť prevádzkovať nezačal, takže ani žiadne príjmy zo živnosti nemal. Je povinný podať DP? Ak áno tak A či B?
u.erika
19.03.10,21:22
Podľa mňa Áno, typ B, a čestné vyhlásenie, že zo živnosti žiadne príjmy nemal
susana28
19.03.10,21:37
Aj ja si myslím, že asi áno, len to ma metie, že podľa zákona ak nedosiahne daňovník príjmy vyššie ako 50% z nezdaniteľnej časti daňovníka tak nie je povinný to daňové podať, len ak ho vyzve správca dane. Ale podám ho, veď mňa to nezabije braškovi to tlačivko vyplniť.
Ale teraz ma napadá budem dávať aj prílohy ? Dajmä tomu že ako szčo by účto neviedol, by si v prípade príjmov uplatňoval výdavky len 40% z príjmov. Ale zas keď dá to čestné prehlásenie, tak prílohy nebude treba. Hoci ešte ma napadá záväzok zo zp, ale za december je splatné až do 8. januára 2010 a tým pádom by sa mi to malo premietnuť ako neuhradený záväzok vo výkaze majetku a záväzkov?

opravte ma ak neuvažujem správne.
ego.mc
20.03.10,06:19
Myslím si, že nemusí podávať DP. Ak by ho podával, stačí A.
mondes
20.03.10,09:07
Aj ja si myslím, že asi áno, len to ma metie, že podľa zákona ak nedosiahne daňovník príjmy vyššie ako 50% z nezdaniteľnej časti daňovníka tak nie je povinný to daňové podať, len ak ho vyzve správca dane. Ale podám ho, veď mňa to nezabije braškovi to tlačivko vyplniť.
Ale teraz ma napadá budem dávať aj prílohy ? Dajmä tomu že ako szčo by účto neviedol, by si v prípade príjmov uplatňoval výdavky len 40% z príjmov. Ale zas keď dá to čestné prehlásenie, tak prílohy nebude treba. Hoci ešte ma napadá záväzok zo zp, ale za december je splatné až do 8. januára 2010 a tým pádom by sa mi to malo premietnuť ako neuhradený záväzok vo výkaze majetku a záväzkov?

opravte ma ak neuvažujem správne.

Aj ja si myslím, že nie je potrebné podávať DP. No ale ak by sa predsa rozhodol, tak stačí typ A a čestné prehlásenie, že zo živnosti nemal žiadne príjmy. Ja som tak spravila, podala a bolo to o.k.
susana28
20.03.10,12:29
A keď sa rozhodneme ho predsa podať, tak potom ho podávať v mene FO ale SZČO? Teda aj ičo?

Ale ho asi ani nepodám, keď ho správca dane vyzve, budem potom riešiť.
mondes
20.03.10,13:13
A keď sa rozhodneme ho predsa podať, tak potom ho podávať v mene FO ale SZČO? Teda aj ičo?

Ale ho asi ani nepodám, keď ho správca dane vyzve, budem potom riešiť.

Ak podáš typ A, tak v mene FO, čiže na rodné číslo.