milan238
19.03.10,20:07
Dobry den prosim vas viete mi poradit mam kocurika nema este ani rok do vcera bol v poriadku nic mu nebolo hral sa no dnes uz len lezi,spi a nic ho nebavi.Dnes vecer zrazu vyvratil cervy tak som aspon rychlo utekal kupit pastu na odcervenie kedze veterinar uz neordinoval.Len neviem ci mu to pomoze niekde som cital,ze tieto cervy zvyknu vypustat jed a pri malych mackach to moze byt smrtelne a neviem ci uz nieje neskoro.Uz som mu daval aj kysle mlieko(acidofilne) kedze to zvykne jed pohlcovat raz som uz tak jednu macku zachranil,ale ako som pisal neviem ci uz nieje neskoro.Ak niekto viete poradit prosim napiste vopred dakujem za kazdu radu.
arizona
19.03.10,19:15
Neviem Ti v tomto poradiť,ja by som určite šla k veterinárovi.

Hoci mám 3 mačky, ešte som to nezažila. Ja kupujem tabletky na odčervenie a dávam im každé 3-4 mesiace. Dostať ich u veterinára, alebo v lekárňach. Mačky doposial žiadne červy nemali , ODPORÚČAM !;) (taktiež pre psíkov)
hanelie
20.03.10,08:14
ak ten červ vyzerá ako krátka špageta, tak to je škrkavka - veľmi nebezpečný pre hostiteľa, pri oslabenej imunite, stresových situáciach môže dôjsť k uhynutiu mačičky alebo psíka - zvieratko treba skutočne pravidelne odčervovať podľa pokynov vet -
http://primar.sme.sk/c/3856600/koho-nosi-vas-milacik-v-sebe.html
Dav
20.03.10,09:56
Odčerviť kocúrika a dezinfikovať miesta, kde sa kocúrik pohybuje - Savo, vriaca voda.Ak má svoje miesto, dezinfikovať, pripadne vymeniť deku, podstieľku. Samozrejme, zvýšiť hygienu aj u seba, aby nedošlo k nákaze.
Kocúrikovi podávať biely jogurt.
milan238
20.03.10,10:07
Dakujem za rady.Ano ma skrkavku dnes som navstivil veterinara ten mi povedal,ze nieje na tom dobre,ale sancu ma dostal niekolko inekcii a na doma antibiotika,k tomu musi mat dietu a dnes hladovku tak dufam,ze sa z toho dostane nechcel by som o neho prist.
Petra Nová
20.03.10,10:08
Kocúrikovi podávať biely jogurt.

Má ten jogurt nejaké iné účinky, než normalizáciu pomerov v žalúdku? Predpokladám, že to platí aj pre psíkov.
Dav
20.03.10,10:19
Má ten jogurt nejaké iné účinky, než normalizáciu pomerov v žalúdku? Predpokladám, že to platí aj pre psíkov.
Myslím, že nie - ale to, že napraví mikroflóru, teda sa podieľa na uzdravení a posilnení organizmu, tiež nie je málo. Určite aj vitamíny a energia z jedla, ktoré nezaťaží organizmus, urobí svoje.
Dávkovanie - po lyžiciach, na 13,5 kg psa maximálne pol kelímka jednorázovo.
Petra Nová
20.03.10,10:30
Ďakujem. Toho pol kelímka je dobrééé.;) Mojej have, ktorá má polovičnú váhu, sa viac ráz ušla aj vyššia, než polovičná dávka kelímku. Ona rozum nemá a ja, zdá sa, že tiež.:rolleyes:

Dobre, že som sa spýtala. Pre budúcnosť - polievková lyžica a koniec.
Dana1
20.03.10,10:36
Toto ma zaujíma tieto tablety na odčervenie. my máme kocúrika, má asi tak približne rok (nevieme presne, našli sme ho v kukuričnom poli) a nám veterinár povedal, že je lepšie očkovanie pretože tabletu nechcu mačičky prehltnuť. ako by som mu to mala zamaskovať v jedle. nemám s tým žiadnu skúsenosť prosím poraďte.
Dav
20.03.10,10:50
Ďakujem. Toho pol kelímka je dobrééé.;) Mojej have, ktorá má polovičnú váhu, sa viac ráz ušla aj vyššia, než polovičná dávka kelímku. Ona rozum nemá a ja, zdá sa, že tiež.:rolleyes:

Dobre, že som sa spýtala. Pre budúcnosť - polievková lyžica a koniec.

mimotemyKdesi som čítala definíciu, že "Pes je žalúdok potiahnutý srsťou".:D Ale ak zdravý pes zlupne 1 kelímok, nemá z toho tráviace problémy, a nezaje to polovicou prasaťa, tak kľudne môže celý kelímok aj pri menšej váhe. Nehrozí ani nadváha, a ak nie je ani "zrýchlené" vyprázdňovanie, tak nech si hava pochutná.
Petra Nová
20.03.10,10:56
mimotemyKdesi som čítala definíciu, že "Pes je žalúdok potiahnutý srsťou".:D Ale ak zdravý pes zlupne 1 kelímok, nemá z toho tráviace problémy, a nezaje to polovicou prasaťa, tak kľudne môže celý kelímok aj pri menšej váhe. Nehrozí ani nadváha, a ak nie je ani "zrýchlené" vyprázdňovanie, tak nech si hava pochutná.
Ani čerta jej nebolo. Ale sa vždy vystraším, keď také čítam. Bála som sa, či to nepôsobí ako cibuľa.:) Teda zle. A keby si ma neupozornila, že nič sa nebude diať, tak viac ako tú lyžicu nedostane.:D
milan238
20.03.10,11:37
Toto ma zaujíma tieto tablety na odčervenie. my máme kocúrika, má asi tak približne rok (nevieme presne, našli sme ho v kukuričnom poli) a nám veterinár povedal, že je lepšie očkovanie pretože tabletu nechcu mačičky prehltnuť. ako by som mu to mala zamaskovať v jedle. nemám s tým žiadnu skúsenosť prosím poraďte.

Tabletky by sa nemali davat mackam starsim ako dva roky je to preto lebo cervy ktore v nej su ta tabletka zabije a oni vylucia jed ktory moze mladu cicu zabit preto je lepsie davat im pastu na odcervenie ta cervy "omraci" a,ked ide macka na potrebu dostanu sa von aspon tak mi to bolo povedane.A pri paste nieje problem ako pi tabletkach:)
arizona
20.03.10,11:48
Tabletky by sa nemali davat mackam starsim ako dva roky je to preto lebo cervy ktore v nej su ta tabletka zabije a oni vylucia jed ktory moze mladu cicu zabit preto je lepsie davat im pastu na odcervenie ta cervy "omraci" a,ked ide macka na potrebu dostanu sa von aspon tak mi to bolo povedane.A pri paste nieje problem ako pi tabletkach:)
To si kde počul? Ja to počujem prvý krát :confused:
V príbalových letáčikoch pri tabletkách býva dávkovanie podľa kg, ale niekedy : pre mladé mačiatka napr. 1/2 tabl
pre dospelé mačky napr.2 tabl.
Asi by tam bolo nejaké upozornenie, keby tie tabletky nebolo vhodné...
Dana1
20.03.10,12:56
To si kde počul? Ja to počujem prvý krát :confused:
V príbalových letáčikoch pri tabletkách býva dávkovanie podľa kg, ale niekedy : pre mladé mačiatka napr. 1/2 tabl
pre dospelé mačky napr.2 tabl.
Asi by tam bolo nejaké upozornenie, keby tie tabletky nebolo vhodné...
Sú nejaká konkrétna značka, ktorú by ste mi odporučili, alebo je to jedno?

zaujíma ma to preto lebo náš kocúrik veľmi nerád chodí ku veterinárovi a keď sa dá, tak by som tam zbytočne nechodila. užil si dosť v dosť krátkej dobe lebo keď sme ho našli mal ušný svrab, potom zasa mal zapálené ušká a potom bol na očkovanie a teraz ešte to odčervovanie. vždy keď sme tam tak už sa len tak schúli do klbka a škaredo na neho zavrčí keď ho pichne.
sarasara
20.03.10,13:05
My sme dávali malým mačiatkam pastu, teraz, keď sú staršie, tablety. Ak sú mačky zdravé, chodíme raz ročne na očkovanie, tablety na odčervenie už chodím kupovať bez mačiek.
Čo ja viem, veterinár ma upozornil, že si nesmiem pomýliť tablety pre psa s tabletami pre mačky.
Problémy sme zatiaľ nemali.
arizona
20.03.10,14:01
Sú nejaká konkrétna značka, ktorú by ste mi odporučili, alebo je to jedno?

zaujíma ma to preto lebo náš kocúrik veľmi nerád chodí ku veterinárovi a keď sa dá, tak by som tam zbytočne nechodila. užil si dosť v dosť krátkej dobe lebo keď sme ho našli mal ušný svrab, potom zasa mal zapálené ušká a potom bol na očkovanie a teraz ešte to odčervovanie. vždy keď sme tam tak už sa len tak schúli do klbka a škaredo na neho zavrčí keď ho pichne.

Ja používam Pratel (http://vetshop.sk/pratel-tbl-p-37.html)a to z praktického dôvodu. Sú to tabletky pre mačky aj pre psov, takže mi nezostávajú zbytky, ako ked som kupovala každé zvlášť.
Naše mačky tiež neradi zjedia tabletky, tak im ich "rozbúcham" na prášok a primiešam do malého množstva jedla.Predtým radšej nechám trochu vyhladovať :---

Inak, pýtala som sa veterinára, ako často je potrebné tabletky obmieňať.
Povedal, že je to zbytočné-lebo 99% týchto tabliet je rovnakého zloženia , iba výrobca je iný...;)
dalid
20.03.10,15:51
Pratel davame nasmu hafanovi aj my :).

Nieco pre macky: http://www.docsimon.sk/kategorie/odcervenie-maciek
Oliwa
21.03.10,19:48
Pri čítaní témy som namiesto "mačka má červy" čítala "mačka má nervy".
Moje nervy! Už asi fakt potrebujem okuliare!
Alebo žeby mačka mala nervy, lebo má červy???
Viola Rezmuvesova
01.10.12,06:46
ahojte nam vcera darovali kocurika a bojim sa ci nema cervy ale este sme nezbadali co mam kupit dopredu nejake lieky???? dakujem...
ivka70
01.10.12,07:13
ahojte nam vcera darovali kocurika a bojim sa ci nema cervy ale este sme nezbadali co mam kupit dopredu nejake lieky???? dakujem...

Aky stary je kocurik?
Boli ste uz u vetrinara?
Bol ockovany, odcerveny u povodneho majitela?