mariana11
19.03.10,22:22
Ak by som mohla, tak túto tému, by som zrušila hneď pri jej začiatkoch. Už som do nej prispela svojim názorom a robím to aj takto. Vobec sa mi nepáči ako si tam robíte zábavu na úkor niekoho iného. Je pravda, že niektoré otazky, na ktoré poukazujete, sú v očiach skúseného účtovníka možno na zamyslenie, ale takouto formou sa mi to vidí dosť nevhodné. Kto chce , nech si takéto príspevky posiela cez SS, alebo by sa mohla urobiť nejaká téma len pre uzavretú spoločnosť aj keď neviem či to tu ide. Potom si tam pište čo chcete, ale nech to nie je verejné.
monika74
20.03.10,10:04
no snáď by pomohlo založenie miniporady, a bude aj vlk sýty aj ovca celá...členstvo v miniporade je na pozvanie...tak snáď? :confused::rolleyes:
mysimis
20.03.10,10:43
A ja si zase myslím, že keď si tu každý napíše do svojho profilu, že je účtovník, samostatný účtovník a neviem aký účtovník tak by mal mať aspoň základné vedomosti o tom čo je účtovníctvo a ktorý zákon o čom hovorí a hlavne kde čo nájdem. A v poslednom rade keď všetko zlyhá t.j. aj vyhľadávač na porada tak položím otázku. Takže asi toľko ku vymazaniu témy......
Dav
20.03.10,11:00
A ja si zase myslím, že keď si tu každý napíše do svojho profilu, že je účtovník, samostatný účtovník a neviem aký účtovník tak by mal mať aspoň základné vedomosti o tom čo je účtovníctvo a ktorý zákon o čom hovorí a hlavne kde čo nájdem. A v poslednom rade keď všetko zlyhá t.j. aj vyhľadávač na porada tak položím otázku. Takže asi toľko ku vymazaniu témy......
Vedela som, že to niekto napíše za mňa. Nemám potrebu sa baviť poza niečí chrbát v uzavretej miniporade. Ale mám potrebu verejne zdôrazniť, že účtovníctvo je zaznávané, nedocenené, a tým, že zákon nevyžaduje preukázanie odborných znalostí, sa jeho reputácia ešte znižuje. A keď sa niekto považuje za hlavného, samostatného, vedúceho účtovníka, finančného riaditeľa, tak by tomu mali zodpovedať aj jeho vedomosti.
Zoltán Kovács
20.03.10,11:09
Ja len toľko.... do tej spomenutej témy nikto neprispel už od 11.03. Ale verím tomu, že nie kvôli enormnému zvýšeniu kvality otázok, ale preto lebo už nie je čas na "zabávanie sa". A časom by téma zapadla aj prachom. Ale založením tejto témy verím, že sa oživí aj tá druhá. :)
Blankake
20.03.10,12:24
Ja napíšem názor z môjho pohľadu - viem, že sa viacerým nebude páčiť.:rolleyes:
Neviem, podľa čoho si jednotlivci píšu do profilu "samostatný účtovník", "hlavný účtovník"... alebo neviem, aké sú ešte možnosti. Možno si to dali, pretože takú (alebo podobnú) funkciu zastávajú vo svojom zamestnaní, možno si nevedeli vybrať z iných možností, možno potrebovali súrne radu, tak ani nerozmýšľali pri registrovaní, čo si tam uvedú...
Chápem v takom prípade rozhorčenie alebo počudovanie či priam zdesenie skúsených poraďákov-účtovníkov, keď si prečítajú primitívnu otázku. Ale ja by som v takom prípade na takú otázku takéhoto člena kvázi-účtovníka neodpovedala, prípadne by som mu odpovedala v tom duchu, že podľa jeho zamestnania uvedeného v profile by to mal vedieť (čo som si všimla, že niektorí aj robia). Tak ako napísala mariana11, nepáči sa mi, že niekto na takúto primitívnu otázku odpovie a vzápätí na ňu "upozorní" a zosmiešni v téme Účtovník samostatne nesamostatný.
A koniec-koncov si myslím, že aj skúsený účtovník niekedy narazí na pre neho nový problém, pričom iný tiež skúsený účtovník to môže považovať za samozrejmosť, pretože s tým už roky robí. Pre niekoho proste môže byť niečo zložité a nepochopiteľné, kým pre iného je to jednoduché.
Ja si veľmi cením rady na Porade (či už v oblasti účtovníctva alebo počítačov či SVB...). Myslím, že nikto tu nie je povinný odpovedať, je to na dobrovoľnej báze. A každý sa tu môže niečo nové naučiť v rôznych poradách, účtovníkovi napr. poradia skúsení IT-kari, ktorí by sa tiež mohli niekedy pousmiať nad triviálnymi otázkami iných v oblasti počítačov.
A okrem toho, pochybujem, že tí "kvázi samostatní účtovníci" si čítajú aj tému Účtovník samostatne nesamostatný, pretože oni väčšinou potrebujú len jednu-dve konkrétne rady a viac na Poradu nezavítajú.;)
Takže preto súhlasím s marianou11, že by táto téma mala byť skôr niekde medzi miniporadami...;)
mysimis
20.03.10,12:44
Ja napíšem názor z môjho pohľadu - viem, že sa viacerým nebude páčiť.:rolleyes:
Neviem, podľa čoho si jednotlivci píšu do profilu "samostatný účtovník", "hlavný účtovník"... alebo neviem, aké sú ešte možnosti. Možno si to dali, pretože takú (alebo podobnú) funkciu zastávajú vo svojom zamestnaní, možno si nevedeli vybrať z iných možností, možno potrebovali súrne radu, tak ani nerozmýšľali pri registrovaní, čo si tam uvedú...
Chápem v takom prípade rozhorčenie alebo počudovanie či priam zdesenie skúsených poraďákov-účtovníkov, keď si prečítajú primitívnu otázku. Ale ja by som v takom prípade na takú otázku takéhoto člena kvázi-účtovníka neodpovedala, prípadne by som mu odpovedala v tom duchu, že podľa jeho zamestnania uvedeného v profile by to mal vedieť (čo som si všimla, že niektorí aj robia). Tak ako napísala mariana11, nepáči sa mi, že niekto na takúto primitívnu otázku odpovie a vzápätí na ňu "upozorní" a zosmiešni v téme Účtovník samostatne nesamostatný.
A koniec-koncov si myslím, že aj skúsený účtovník niekedy narazí na pre neho nový problém, pričom iný tiež skúsený účtovník to môže považovať za samozrejmosť, pretože s tým už roky robí. Pre niekoho proste môže byť niečo zložité a nepochopiteľné, kým pre iného je to jednoduché.
Ja si veľmi cením rady na Porade (či už v oblasti účtovníctva alebo počítačov či SVB...). Myslím, že nikto tu nie je povinný odpovedať, je to na dobrovoľnej báze. A každý sa tu môže niečo nové naučiť v rôznych poradách, účtovníkovi napr. poradia skúsení IT-kari, ktorí by sa tiež mohli niekedy pousmiať nad triviálnymi otázkami iných v oblasti počítačov.
A okrem toho, pochybujem, že tí "kvázi samostatní účtovníci" si čítajú aj tému Účtovník samostatne nesamostatný, pretože oni väčšinou potrebujú len jednu-dve konkrétne rady a viac na Poradu nezavítajú.;)
Takže preto súhlasím s marianou11, že by táto téma mala byť skôr niekde medzi miniporadami...;)

Nesúhlasím s tým, že títo "učtovníci" si pýtajú len jednu-dve rady......nebudem menovať, ale keď si vyberieš niektoré témy ktoré sa nachádzajú v kritizovanej téme zistíš, že ten istý nick sa pýta nie na jednu základnú vec, ktorú má účtovník ovládať, ale na nespočetné množstvo banálnych otázok......Aj ja sa pýtam, keď niečo neviem, samozrejme od toho tu poradu funguje, ale až po tom čo som prelúskala celú poradu, znenie zákonov a keď som si nie naozaj istá skúsim to na porade.....veď učený z neba nikto nepadol. A preto, že zadávateľka otázky sa našla v kritizovanej téme rušiť uvedenú tému sa mi zdá byť nefér, veď komu sa tá téma nepáči nech ju nečíta, ani ja nečítam témy ktoré sa mi nepáčia a pri tom ich zrušiť nechcem.....
Blankake
20.03.10,12:53
Nesúhlasím s tým, že títo "učtovníci" si pýtajú len jednu-dve rady......nebudem menovať, ale keď si vyberieš niektoré témy ktoré sa nachádzajú v kritizovanej téme zistíš, že ten istý nick sa pýta nie na jednu základnú vec, ktorú má účtovník ovládať, ale na nespočetné množstvo banálnych otázok......Aj ja sa pýtam, keď niečo neviem, samozrejme od toho tu poradu funguje, ale až po tom čo som prelúskala celú poradu, znenie zákonov a keď som si nie naozaj istá skúsim to na porade.....veď učený z neba nikto nepadol. A preto, že zadávateľka otázky sa našla v kritizovanej téme rušiť uvedenú tému sa mi zdá byť nefér, veď komu sa tá téma nepáči nech ju nečíta, ani ja nečítam témy ktoré sa mi nepáčia a pri tom ich zrušiť nechcem.....
Priznám sa, nečítala som celú tú tému. Párkrát som do nej nahliadla - že o čom je a keď som zistila, že sa tam vlastne vysmieva z niektorých otázok (uznávam, že len tých členov, ktorí majú v profile v nejakej podobe uvedené "účtovník"), tak som si ju už viac nečítala. Ale hneď sa mi nepáčila.
Neverím, že sa ju podarí zrušiť, ja som skôr za jej presunutie do miniporád, ale asi ani k tomu nedôjde - je tu prevaha účtovníkov. :)

Máš pravdu, kto nechce, nemusí túto tému čítať.
Ale rovnako si myslím, že kto nechce, nemusí na Porade radiť (nikto ho predsa za to neplatí) a keď už poradí, tak prečo sa potom v inej téme z danej otázky vysmieva?
A ak tu niekto kladie dookola stále tie isté otázky alebo "primitívne" otázky, tak ho treba na to upozorniť, že nech si najprv skúsi pohľadať v starších témach... alebo na neho nereagovať.
mysimis
20.03.10,12:59
Priznám sa, nečítala som celú tú tému. Párkrát som do nej nahliadla - že o čom je a keď som zistila, že sa tam vlastne vysmieva z niektorých otázok (uznávam, že len tých členov, ktorí majú v profile v nejakej podobe uvedené "účtovník"), tak som si ju už viac nečítala. Ale hneď sa mi nepáčila.
Neverím, že sa ju podarí zrušiť, ja som skôr za jej presunutie do miniporád, ale asi ani k tomu nedôjde - je tu prevaha účtovníkov. :)

Máš pravdu, kto nechce, nemusí túto tému čítať.
Ale rovnako si myslím, že kto nechce, nemusí na Porade radiť (nikto ho predsa za to neplatí) a keď už poradí, tak prečo sa potom v inej téme z danej otázky vysmieva?
A ak tu niekto kladie dookola stále tie isté otázky alebo "primitívne" otázky, tak ho treba na to upozorniť, že nech si najprv skúsi pohľadať v starších témach... alebo na neho nereagovať.

Opäť nesúhlasím, lebo téma nebola založená na to, aby sa skúsení účtovníci niekomu vysmevali......tu ide o to, že nám vlasy hore dupkom stoja, keď si niekto napíše, že je hlavný účtovník a pýta sa na základné veci, ktoré by ako účtovník mal ovládať. A vieš naša profesia je živnosť voľná a keďže stačí osem základných na to, aby niekto mohol robiť účtovníka tak to vyzerá takto......
Ajuška
20.03.10,13:12
Opäť nesúhlasím, lebo téma nebola založená na to, aby sa skúsení účtovníci niekomu vysmevali......tu ide o to, že nám vlasy hore dupkom stoja, keď si niekto napíše, že je hlavný účtovník a pýta sa na základné veci, ktoré by ako účtovník mal ovládať. A vieš naša profesia je živnosť voľná a keďže stačí osem základných na to, aby niekto mohol robiť účtovníka tak to vyzerá takto......
Ak by sa daná téma mala považovať za vtipkovanie, si myslím... že by bola zaradená v kategórii prudko čierneho humoru...;)...Ja by som ju naopak zaradila medzi "povinné" čítanie na úroveň Etikety Porady...;)...z jediného dôvodu:...vidím v tom poslednú šancu každého (z nás) hľadajúceho odpoveď na odbornú otázku týkajúcu sa práce, za ktorú nielen beriem peniaze ale aj zodpovedám...zamyslieť sa, či sedím na správnej stoličke...a ČO všetko si musím doštudovať, aby som viac pomohla... ako ublížila... :rolleyes: ...ale to už je naozaj vecou cti každého jedinca.......
Rozalka
20.03.10,15:18
Ja napíšem názor z môjho pohľadu - viem, že sa viacerým nebude páčiť.:rolleyes:
............
A každý sa tu môže niečo nové naučiť v rôznych poradách, účtovníkovi napr. poradia skúsení IT-kari, ktorí by sa tiež mohli niekedy pousmiať nad triviálnymi otázkami iných v oblasti počítačov. .............



Blanka, ak budem mať v profile, že som programátor, IT technik, IT manager .... atď, potom sa môžu pousmiať nad mojimi triviálnymi otázkami v oblasti IT.
Súhlasím s vyššie napísaným: Ak sa niekomu spomínaná téma nepáči, nech ju nečíta.
mariana11
20.03.10,18:23
Asi takúto reakciu som aj očakávala.
Ja nemám ekonomickú školu, ani žiadne účtovníctvo som nikdy ako predmet nemala. Som úplný samouk a o mnohých veciach nemám ešte ani predstavu. Ale komu robím účtovníctvo, tak si dám sakra záležať, aby to bolo v poriadku. Zatiaľ som žiadny prúser nevyrobila- musím poklopkať. Nezadávam otázku skôr ako sa aj hodiny potrápim s nájdením odpovedí a to nie len na porade. Ale začiatky si dobre pamätám a tuším som si raz alebo dvakrát pýtala radu aj cez SS:(. Teraz by som to už neurobila.
Takže chápem začiatočníkov. Ale aj súhlasím s vami, že sa pýtajú na úplne základné veci, alebo na také na ktoré je odpoveď na mnohých stránkach, nielen na porade. Aj keď pre mňa to sú už základné veci, ale mnohé čo ja neovládam, lebo som s tým zatiaľ neprišla do styku, sa zas pre vás budú javiť ako základy. Ale pre mňa to bude španielska dedina. Takže radšej asi viac nenakuknem do tej témy, aby som sa tam raz nenašla ako "samostatne-nesamostatná":) Ale napriek tomu som naozaj vďačná za každú vašu radu, a dúfam že ma zato nepotrestáte mínusovými bodmi:):):).
cloe
20.03.10,18:39
Asi takúto reakciu som aj očakávala.
Ja nemám ekonomickú školu, ani žiadne účtovníctvo som nikdy ako predmet nemala. Som úplný samouk a o mnohých veciach nemám ešte ani predstavu. Ale komu robím účtovníctvo, tak si dám sakra záležať, aby to bolo v poriadku. Zatiaľ som žiadny prúser nevyrobila- musím poklopkať. Nezadávam otázku skôr ako sa aj hodiny potrápim s nájdením odpovedí a to nie len na porade. Ale začiatky si dobre pamätám a tuším som si raz alebo dvakrát pýtala radu aj cez SS:(. Teraz by som to už neurobila.
Takže chápem začiatočníkov. Ale aj súhlasím s vami, že sa pýtajú na úplne základné veci, alebo na také na ktoré je odpoveď na mnohých stránkach, nielen na porade. Aj keď pre mňa to sú už základné veci, ale mnohé čo ja neovládam, lebo som s tým zatiaľ neprišla do styku, sa zas pre vás budú javiť ako základy. Ale pre mňa to bude španielska dedina. Takže radšej asi viac nenakuknem do tej témy, aby som sa tam raz nenašla ako "samostatne-nesamostatná":) Ale napriek tomu som naozaj vďačná za každú vašu radu, a dúfam že ma zato nepotrestáte mínusovými bodmi:):):).

Neviem, prečo by ťa mal niekto trestať. Povedala si svoj názor a na to máš právo. :)
mysimis
20.03.10,18:42
Asi takúto reakciu som aj očakávala.
Ja nemám ekonomickú školu, ani žiadne účtovníctvo som nikdy ako predmet nemala. Som úplný samouk a o mnohých veciach nemám ešte ani predstavu. Ale komu robím účtovníctvo, tak si dám sakra záležať, aby to bolo v poriadku. Zatiaľ som žiadny prúser nevyrobila- musím poklopkať. Nezadávam otázku skôr ako sa aj hodiny potrápim s nájdením odpovedí a to nie len na porade. Ale začiatky si dobre pamätám a tuším som si raz alebo dvakrát pýtala radu aj cez SS:(. Teraz by som to už neurobila.
Takže chápem začiatočníkov. Ale aj súhlasím s vami, že sa pýtajú na úplne základné veci, alebo na také na ktoré je odpoveď na mnohých stránkach, nielen na porade. Aj keď pre mňa to sú už základné veci, ale mnohé čo ja neovládam, lebo som s tým zatiaľ neprišla do styku, sa zas pre vás budú javiť ako základy. Ale pre mňa to bude španielska dedina. Takže radšej asi viac nenakuknem do tej témy, aby som sa tam raz nenašla ako "samostatne-nesamostatná":) Ale napriek tomu som naozaj vďačná za každú vašu radu, a dúfam že ma zato nepotrestáte mínusovými bodmi:):):).

Marianka, ak sa Ti téma o samostatno-nesamostatných účtovníkoch nepáči tak ju nečítaj, ale vôbec sa neobávaj toho, že by sme Ti nechceli poradiť. Keď máš problém kľudne sa pýtaj, nemaj žiadne zábrany. Ja viem, aj ja som kedysi začínala, ale vtedy porada neexistovala. Tu nejde naozaj o to, že by Ti niekto nechcel poradiť. Je nás tu naozaj dosť a radi pomôžeme......
mariana11
20.03.10,18:49
Neviem, prečo by ťa mal niekto trestať. Povedala si svoj názor a na to máš právo. :)

Veď ja som to tak nemyslela. Verím že tu nikto nikoho nebude trestať. Ja som ešte pred dvoma mesiacmi ani len nevedela, že ako som tých pár bodov vôbec dosiahla:rolleyes:.Nechodila som tu často a ani som to tu nemala preštudované ako to tu chodí.
monika74
20.03.10,19:00
prečítala som si vaše príspevky...nuž nie ste jediní, ktorí sú zaznávaní, nedocenení a pod. a teraz som nemala v úmysle zľahčovať profesiu účtovníkov.....každý z nás bez ohľadu na vykonávanú profesiu je viac alebo menej citlivý na to, ak si niekto robí žarty na jeho účet z tzv. odborných trapasov...hovoriť by o tom mohli napr. policajti, IT-čkari a pod.
...len keď tak rozmýšľam, neviem či vždy pomôže urobiť si srandu z niečích trapasov...nikto nikdy nevie, a nevidí do hlavy toho druhého...treba zvážiť, či idem vyčítať obrazne povedané "prvákovi, že nevie čítať text" alebo "maturantovi, že je lenivý si prečítať text".

mimochodom - určite sa aj medzi vami nájdu účtovníci absolventi rekvalifikačných kurzov...každý raz začínal, každý robí chyby a na nich sa učí...
k tomu uznaniu a oceneniu vašej profesie - čo je pre vašich klientov dôležitejšie? koľko máte diplomov a certifikátov, alebo vaše výsledky práce v podobe špičkovo spracovaného účtovníctva?
Ajuška
20.03.10,19:14
...len keď tak rozmýšľam, neviem či vždy pomôže urobiť si srandu z niečích trapasov...
Nerada by som sa opakovala... ale touto vetou musím znova podčiarknuť, že založenie onej témy malo od srandičkovania (či ješitnosti) naozaj veeeľmi ďaleko... a je na škodu veci že doslova mrazivý tón z nej necítia práve tí, ktorí by mali... :rolleyes: ...je fakt môj problém... že zverejnené špecialitky vo mne vyvolali ľútosť nad obeťami "chirurgov"... za nezaslúženú dôveru... :rolleyes: ...ešte že k skalpelu nestačí živnosť ohlásiť ani patológovi............
Marína
20.03.10,22:01
Nerada by som sa opakovala... ale touto vetou musím znova podčiarknuť, že založenie onej témy malo od srandičkovania (či ješitnosti) naozaj veeeľmi ďaleko... a je na škodu veci že doslova mrazivý tón z nej necítia práve tí, ktorí by mali... :rolleyes: ...je fakt môj problém... že zverejnené špecialitky vo mne vyvolali ľútosť nad obeťami "chirurgov"... za nezaslúženú dôveru... :rolleyes: ...ešte že k skalpelu nestačí živnosť ohlásiť ani patológovi............
Ďakujem Ajuška:), presne si to vystihla.
Marianka, nedá mi nezdôrazniť o čo mi v téme, ktorú tu rozoberáme, išlo. Odcitujem časť z môjho úvodného príspevku.


.............
Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.
.........................
Zoltán Kovács
22.03.10,05:23
Asi takúto reakciu som aj očakávala.
Ja nemám ekonomickú školu, ani žiadne účtovníctvo som nikdy ako predmet nemala. Som úplný samouk a o mnohých veciach nemám ešte ani predstavu. Ale komu robím účtovníctvo, tak si dám sakra záležať, aby to bolo v poriadku. Zatiaľ som žiadny prúser nevyrobila- musím poklopkať. Nezadávam otázku skôr ako sa aj hodiny potrápim s nájdením odpovedí a to nie len na porade. Ale začiatky si dobre pamätám a tuším som si raz alebo dvakrát pýtala radu aj cez SS:(. Teraz by som to už neurobila.
Takže chápem začiatočníkov. Ale aj súhlasím s vami, že sa pýtajú na úplne základné veci, alebo na také na ktoré je odpoveď na mnohých stránkach, nielen na porade. Aj keď pre mňa to sú už základné veci, ale mnohé čo ja neovládam, lebo som s tým zatiaľ neprišla do styku, sa zas pre vás budú javiť ako základy. Ale pre mňa to bude španielska dedina. Takže radšej asi viac nenakuknem do tej témy, aby som sa tam raz nenašla ako "samostatne-nesamostatná":) Ale napriek tomu som naozaj vďačná za každú vašu radu, a dúfam že ma zato nepotrestáte mínusovými bodmi:):):).

Mariana11 moja odpoveď smeruje k modro označenému.
Spomenutá téma nie je o x-krát opakujúcich sa otázkach začiatočníka. Myslím si, že všetci skúsenejší členovia porady chápu situáciu začiatočníka, keď už "horí pri ryti" (prepáčte za výraz) tak sa pýta a nehľadá.

Ale téma bola založená za účelom čo popísala Marína. Teda poukazovanie na otázky "hlavných účtovníkov", "samostatných účtovníkov", "daňových poradcov" ktorí ani nepáchli po účtovníctvu. A ver tomu, že nám obyčajným účtovníkom vadí, keď niekto, kto si zvolí takéto zaradenie sa pýta na banality.
susann2
22.03.10,11:28
Nestretávate snáď takýchto samostatno-nesamostatných pracovníkov na úradoch, či už daňovom, SP, ZP atď. ? Jeden vám povie tak, druhý onak, pýtajú od vás rôzne potvrdenia,doklady, doložíte ich a pri doložení ešte zistia, že je potrebný ešte aj ďaľší doklad, alebo niektorý, ktorý ste doložili ani nebol potrebný. Nie je to snáď niekedy na šlak trafenie ? Preverujete či je začiatočník, alebo na danú prácu nemá a ani nikdy mať nebude ? A na porade by malo záležať na tom, čo má kto v profile a podľa toho posudzovať otázky, resp. odpovedať ? Tak to ma nikdy nenapadlo, odpovedám predsa na otázku, bez rozdielu toho, čo má kto uvedené v profile. Nie že by som do niektorých nenakukla, ale len zo zvedavosti. Nezaujíma ma čo by mal kto vedieť, zaujíma len čo by som ja mala vedieť. Na protest proti takémuto posudzovaniu a robeniu srandičiek som si vymazala všetko z profilu.
mariana11
22.03.10,12:01
A ver tomu, že nám obyčajným účtovníkom vadí, keď niekto, kto si zvolí takéto zaradenie sa pýta na banality.

Mne je to teda úplne jedno čo má v profile , takže tomu asi nikdy neporozumiem. Ale každý to môže vnímať inak . Priznám sa , že aj ja som mala niekedy napísané hlavný. Robila som len v jednej firme, kde som bola sama, takže som vlastne bola asi najhlavnejšia.:):)
Nepripadalo mi to dôležité, čo si tam vyplním.
Danila
22.03.10,12:41
Nestretávate snáď takýchto samostatno-nesamostatných pracovníkov na úradoch, či už daňovom, SP, ZP atď. ? Jeden vám povie tak, druhý onak, pýtajú od vás rôzne potvrdenia,doklady, doložíte ich a pri doložení ešte zistia, že je potrebný ešte aj ďaľší doklad, alebo niektorý, ktorý ste doložili ani nebol potrebný. Nie je to snáď niekedy na šlak trafenie ? Preverujete či je začiatočník, alebo na danú prácu nemá a ani nikdy mať nebude ? A na porade by malo záležať na tom, čo má kto v profile a podľa toho posudzovať otázky, resp. odpovedať ? Tak to ma nikdy nenapadlo, odpovedám predsa na otázku, bez rozdielu toho, čo má kto uvedené v profile. Nie že by som do niektorých nenakukla, ale len zo zvedavosti. Nezaujíma ma čo by mal kto vedieť, zaujíma len čo by som ja mala vedieť. Na protest proti takémuto posudzovaniu a robeniu srandičiek som si vymazala všetko z profilu.Marína založila jednu z najpovolanejších tém na Porada.sk. Stránka vznikla najmä pre potreby účtovníkov. Paradoxne jej tému odmietli aj neúčtovníci. Nie však celkom bez príčiny účtovník začína byť jazýčkom váh ekonomiky. Nie je jedno, či účtovník zaúčtuje 10 faktúr a 10 dokladov živnostníkovi, zoptimalizuje mu dane podľa jeho potrieb, alebo účtuje s.r.o, a.s., finančnú inštitúciu a pod. Myslíš, alebo lepšie povedané, myslíte, že účtovník sa nepodieľa na tých nekonečných tuneloch ŠR, ktorých sme denne svedkami? Lebo je trúfalý a nepotrebný dôslednosti a odbornosti s požehnaním legislatívy? Odpoviem si sama. Ťažko môžeš hodnotiť pôvodnú tému, ak nepoznáš súvislosti. Zámerne nepíšem o tiežúčtovníkoch. Lebo tí nechápu vôbec nič, iba odmenu za zlátaninu.;) Účtovník, to nie je len MD a D, príjem a výdaj. Účtovník je odborník na pravdu o obraze našej ekonomiky.:confused:
mariana11
22.03.10,13:14
Marína založila jednu z najpovolanejších tém na Porada.sk. Stránka vznikla najmä pre potreby účtovníkov. Paradoxne jej tému odmietli aj neúčtovníci. Nie však celkom bez príčiny účtovník začína byť jazýčkom váh ekonomiky. Nie je jedno, či účtovník zaúčtuje 10 faktúr a 10 dokladov živnostníkovi, zoptimalizuje mu dane podľa jeho potrieb, alebo účtuje s.r.o, a.s., finančnú inštitúciu a pod. Myslíš, alebo lepšie povedané, myslíte, že účtovník sa nepodieľa na tých nekonečných tuneloch ŠR, ktorých sme denne svedkami? Lebo je trúfalý a nepotrebný dôslednosti a odbornosti s požehnaním legislatívy? Odpoviem si sama. Ťažko môžeš hodnotiť pôvodnú tému, ak nepoznáš súvislosti. Zámerne nepíšem o tiežúčtovníkoch. Lebo tí nechápu vôbec nič, iba odmenu za zlátaninu.;) Účtovník, to nie je len MD a D, príjem a výdaj. Účtovník je odborník na pravdu o obraze našej ekonomiky.:confused:

Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?
Gabi03
22.03.10,13:28
Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?

S dôverou, alebo využívaním? :eek::rolleyes:
Zoltán Kovács
22.03.10,13:31
Mám dojem, že poniektorí nepochopili podstatu tej kontroverznej témy "Samostatne nesamostatný......"

V zásade aj mne je jedno, že kdo čo má v profile. Ale bohu žiaľ práve kvôli takýmto profilom si živnostníci, firmy a všetci, ktorí využívajú naše služby si vytvorili takú mienku o nás, ako je ponímané povolanie účtovníka.

Keď niekto sa hlási k povoleniu hlavný účtovník a pritom bude pracovať lacnejšie ako si vypýta len obyčajný účtovník, a pritom vedomostne sú na tom opačne, ako by to logicky vyplývalo z označenia svojho zaradenia, tak "obyčajný" účtovník nebude mať čochvíla robotu.
Ja označenie, zamestnanie UČTOVNÍKA, beriem ako povolanie, a som na to aj patrične hrdý, že patrím medzi ních. A vadí mi, a uráža ma, ak vyučená kaderníčka, rýchlokvaska 3 týždňového kurzu účtovníctva sa bude prezentovať ako hlavný účtovník (nemám na mysli nikoho konkrétne, ale vo všeobecnosti). A pritom s prepáčaním neviem o práci účtovníka ani prd... (už som sa nechal uniesť emóciami).

Po prečítaní tohto emotívneho výlevu, prosím neurážajte sa.... Nemal som v úmysle nikoho uraziť.
mariana11
22.03.10,13:34
S dôverou, alebo využívaním? :eek::rolleyes:

Nikto sa nemusí nechať využívať, ak nechce nemusí odpovedať.

Na etikete porady sa okrem iného, teda toho , čo porušujú tí , ktorých sa tá téma týka, že zadajú otázku bez toho aby si ju najskôr vyhľadali atď....
píše aj toto.



16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady
mysimis
22.03.10,13:35
Danila, ty si to rozobrala strašne odborne, ale ja to beriem z tej ľudskej stránky, a tá téma mi teda pripadá ako výsmech . Aspoň keby ste tam neuvádzali tie príspevky aj s menami. Tí ľudia sa na vás obracajú s dôverou a dostane sa im za to výsmechu. Všimla som si tam príspevký na ktoré ste poukazali , že práve ten , kto na to odpovedal, tak to dal do tej témy. Prečo radšej nenapísal tomu dotyčnému čo si o tom myslí?

Marianka, tu sa nepoukazuje na výsmech ako to uvádzaš Ty, ale na to, že v akom stave je práca slovenského účtovníka - teda na akej úrovni a mne sa to zdá byť tiež neférové, že ja sa musím učiť, chodiť po školeniach a zháňať si stále nové znenia zákonov a niekto si sem dobehne opýta sa na to a dostane bezplatnú odpoveď. Samozrejme, že nehádžem všetkých do jedného vreca, ale ja som bola v Rakúsku u daňového poradcu a ten bez mihnutia oka vypýtal odo mňa nie zanedbateľnú sumu - bolo to 800,- €.
Zita5
22.03.10,13:43
Dievčatá navrhujem zmier .:) Myslím, že týmito ďalekosiahlými diskusiami sa nič nevyrieši .Jednoducho nech si vstúpi každý do seba . Nie je treba to v tejto ťažkej dobe si ešte viac sťažovať,a v konečnom dôsledku nie je treba narúšať medziľudské vzťahy za banality.

Ja vývojom Porady som sa tiež zmenila .
http://www.porada.sk/t14557-novacikovia-na-porade-nemate-pocit-menejcennosti.html?highlight=Nov%E1%E8ikovia
Ak budete čítať priloženú tému a natrafíte medzi iným aj na moje príspevky , tak som sa v tom čase nováčikov zastávala . Ale rokmi prispievania na Poradu som prišla skutočne k záveru , že ľudia sú ľahostajní a pohodlní .Česť výnimkám, aby som všetkých nehádzala do jedného vreca.
Už tu bola diskusia o nováčikoch, ktorá časom utíchla.
Je skutočne potrebné , aby každý si vstúpil do seba a vedel čo očakáva a čo chce dosiahnuť v oblasti účtovníctva, samozrejme mám na mysli začiatočníkov,ktorí to s účtovníctvom myslia vážne.
mariana11
22.03.10,13:48
Marianka, tu sa nepoukazuje na výsmech ako to uvádzaš Ty, ale na to, že v akom stave je práca slovenského účtovníka - teda na akej úrovni a mne sa to zdá byť tiež neférové, že ja sa musím učiť, chodiť po školeniach a zháňať si stále nové znenia zákonov a niekto si sem dobehne opýta sa na to a dostane bezplatnú odpoveď. Samozrejme, že nehádžem všetkých do jedného vreca, ale ja som bola v Rakúsku u daňového poradcu a ten bez mihnutia oka vypýtal odo mňa nie zanedbateľnú sumu - bolo to 800,- €.

S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov:mee:, ale aj tak vás mam rada.
Zita5
22.03.10,13:49
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov:mee:, ale aj tak vás mam rada.

Vyjadrila si svoj názor a ideme ďalej .;)
mariana11
22.03.10,13:50
Dievčatá navrhujem zmier .:) Myslím, že týmito ďalekosiahlými diskusiami sa nič nevyrieši .Jednoducho nech si vstúpi každý do seba . Nie je treba to v tejto ťažkej dobe si ešte viac sťažovať,a v konečnom dôsledku nie je treba narúšať medziľudské vzťahy za banality.



Som za:):)
Gabi03
22.03.10,13:50
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov:mee:, ale aj tak vás mam rada.

Už aj moje posledné slová:
1. určite si si nenarobila nepriateľov, len si vyjadrila svoj názor.;)
2. asi preto sa nepridal na tvoju stranu, lebo prispievajúci s tebou nesúhlasia a tí "účtovníci", o ktorých je reč, asi dajú zapravdu iným a nie tebe. :D :rolleyes:
3. trochu mimotemy ... nemá v programe strana p. Mihála zmeniť voľnú živnosť pre vedenie účtovníctva na viazanú? :D
Monika Kováčová
22.03.10,13:52
mariana11 - neboj, aj my ťa máme radi...

pokiaľ sem nechodíš pýtať sa, čo máš robiť keď si kaderníčka, potom čašníčka, potom robíš v rakúsku, potom máš neviem akú inú prevádzku a tak pod.
Všetko samozrejme behom jedného mesiaca....
takže tak...tiež nie sme padnutí na hlavu a je nám jasné, že v uvedenom prípade pýtajúci nemá žiadne kaderníctvo ani kaviareň ani nič podobné... že je jednoducho nekvalifikovaný fušeroúčtovník... zopár uzávierok som už po nich opravovala... toť vsjo k téme.
mariana11
22.03.10,13:56
3. trochu mimotemy ... nemá v programe strana p. Mihála zmeniť voľnú živnosť pre vedenie účtovníctva na viazanú? :D

No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné:)
Gabi03
22.03.10,13:58
No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné:)

To si nemyslím. :)
Zoltán Kovács
22.03.10,14:01
S tým s tebou úplne súhlasím. Ani mne sa to nepáči, aj keď ja som taký rýchlokvasný účtovník bez patričného vzdelania, všetko , alebo lepšie povedané , to čo potrebujem, som si musela sama naštudovať a tiež chodím na školenia a odoberám odbornú literatúru.
Ale asi je zbytočne ďalej túto tému rozoberať. Ja som povedala svoj názor.
Len sa divím, že málokto sa pridal na moju stranu. A pritom som presvedčená, že väčšina by súhlasila so mnou. Tuším som si teraz narobila nepriateľov:mee:, ale aj tak vás mam rada.

S tým, že nie si vyštudovaná účtovníčka nie je žiadny problém. A je chvályhodné, že robíš všetko pre to, aby si bola stále lepšia a lepšia v tom čo robíš.
A preto nie je s tým problém, lebo sa neprezentuješ ako iné rýchlokvasky (hlavný, samostatný a pod.). V profile máš skromne uvedené, že si účtovníčka, a hotovo. A priznám sa, že zatiaľ od teba ani takú otázku, resp. príspevok som nečítal po ktorom by som mal pocit chute na vraždenie. (brať s nadsázkou)

P.S: Ešte k tým rýchlokvaskám. Ja za ne považujem také "účtovníčky", ktoré po 3 týždňovom kurze si myslia o sebe, že vedia už všetko, a nič iné nepotrebujú ďalej študovať. A smelo sa nazývajú hlavným......

P.S2: Práve teraz som mal prípad jedného môjho suseda, ktorému takto robila rýchlokvaska učto aj rzzp. Tento rok som to robil ja. A vysvitlo, že napr. v zdrav. poisť. má preplatok 600 eur, ktoré sa nazbierali počas 3 rokov, nakoľko rýchlokvaska nevedela čo je to rzzp. ;)

A naozaj mier....
Zoltán Kovács
22.03.10,14:01
No neviem neviem, asi by nemal koho školiť. Aspoň pre mňa by potom jeho školenia boli už nepotrebné:)

:eek: To nemyslíš vážne....
mariana11
22.03.10,14:13
:eek: To nemyslíš vážne....

Ja sa teda necítim na to robiť si nejaký certifikát, alebo čo by to vlastne bolo treba..
Zoltán Kovács
22.03.10,14:17
Ja sa teda necítim na to robiť si nejaký certifikát, alebo čo by to vlastne bolo treba..

Zatiaľ viazaná živnosť znamená vyučený v odbore, alebo mať určitú dlžku praxe v odbore. Certifikácia zatiaľ nehrozí....

Ja som za znovuzavedenie viazanej živnosti jednoznačne. Keď som začal v tom podnikať (1995) aj vtedy to bola viazaná živnosť. A myslím si, že vtedy bolo o mnoho menej účtovníkov. Teraz by sa dalo povedať, že na každého jedného živnostníka pripadá jeden účtovník..... :D
mariana11
22.03.10,14:41
Zatiaľ viazaná živnosť znamená vyučený v odbore, alebo mať určitú dlžku praxe v odbore. Certifikácia zatiaľ nehrozí....

Ja som za znovuzavedenie viazanej živnosti jednoznačne. Keď som začal v tom podnikať (1995) aj vtedy to bola viazaná živnosť. A myslím si, že vtedy bolo o mnoho menej účtovníkov. Teraz by sa dalo povedať, že na každého jedného živnostníka pripadá jeden účtovník..... :D

Si ma ukľudnil, tak to by potom mohla byť viazaná živnosť:)
mariana11
22.03.10,14:49
A týmto si dovoľujem uzatvoriť túto tému. Ja som ju otvorila a chcem ju aj ukončiť.
Povedali sme si každý svoj názor a čo je najdôležitejšie uzavreli zmier a radšej sa venujme práci, určite každý z nás má toho ešte dosť....
Tak pevné nervy prajem.