robork
20.03.10,00:49
Dobry den. Mam moznost sa zamestnat na dohodu. Som evidovana na UP ako nezamestnana (dlhodobo) a nepoberam z UP ziadne davky. Som ZŤP. Poberam rodinne pridavky na 3 deti a dalej prispevok v zmysle zakona 447/2008 o penaznych prispevkoch na kompenzaciu ŤZP.
Mozem sa zamestnat na dohodu bez toho, ze by to ovplyvnilo vyplacanie prispevku na kompenzaciu TZP? Prijem by bol samozrejme do 136,38 € aby som zostala evidovana na urade prace, ktory za mna plati odvody do zdrav.positovne ;-).
A potom, aky typ dohody je pre mna vhodny. Pretoze tu citam rozne info, a mam z toho pekny gulas. Podla charakteru cinnosti je pre mna jedine vhodne dohoda o pracovnej cinnosti. Cize sa jedna o celorocnu zalezitost. A ako je to potom s danami, aby som ich nemusela platit. Spise sa to vyhlasenie? ktore sa tuna viackrat popisuje a je vyavene?
Dakujem. Dost ma to suri, prosim o info. Nie som uctovncka tak prosim berte ohlad. Len zbieram info dopredu aby som si nieco nepokaslala ;-). Vsak chapete, korunky navyse sa zidu. Srdecna vdaka.
rodina1
20.03.10,08:38
Dobry den. Mam moznost sa zamestnat na dohodu. Som evidovana na UP ako nezamestnana (dlhodobo) a nepoberam z UP ziadne davky. Som ZŤP. Poberam rodinne pridavky na 3 deti a dalej prispevok v zmysle zakona 447/2008 o penaznych prispevkoch na kompenzaciu ŤZP.
Mozem sa zamestnat na dohodu bez toho, ze by to ovplyvnilo vyplacanie prispevku na kompenzaciu TZP? Prijem by bol samozrejme do 136,38 € aby som zostala evidovana na urade prace, ktory za mna plati odvody do zdrav.positovne ;-).
A potom, aky typ dohody je pre mna vhodny. Pretoze tu citam rozne info, a mam z toho pekny gulas. Podla charakteru cinnosti je pre mna jedine vhodne dohoda o pracovnej cinnosti. Cize sa jedna o celorocnu zalezitost. A ako je to potom s danami, aby som ich nemusela platit. Spise sa to vyhlasenie? ktore sa tuna viackrat popisuje a je vyavene?
Dakujem. Dost ma to suri, prosim o info. Nie som uctovncka tak prosim berte ohlad. Len zbieram info dopredu aby som si nieco nepokaslala ;-). Vsak chapete, korunky navyse sa zidu. Srdecna vdaka.

Keďže nepíšeš o akú činnosť sa jedná, ťažko poradiť, ktorá dohoda je pre teba vhodná. Ale ak si napísala, že dohoda o pracovnej činnosti, tak to nemusí byť celoročná záležitosť. Na dohodu o pracovnej činnosti môžeš max. odpracovať 10 hodín v týždni. Môžeš prácu vykonávať aj na dobu neurčitú. A môžeš poprípade prácu na dohodu ukončiť buď dohodou so zamestnávateľom, alebo výpoveďou, pri ktorej platí 15 dňová výpovedná lehota. Ak u zamestnávateľa podpíšeš vyhlásenie k dani z príjmu, nebude ti z odmeny (max. 136,38 Eur.) stŕhaná žiadna daň. Zamestnávateľ bude za teba platiť SP len odvody za gar. poistenie a úrazové poistenie.
marcelaStanakova
13.09.10,15:17
Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?
veronikasad
13.09.10,15:27
Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?
Dohoda o prac. činnosti - rozsah práce nesmie presiahnuť 10 hod. týždenne. ÚP nesleduje počet hodín - je to limitované Zákonníkom práce.
marcelaStanakova
13.09.10,15:37
Chápem ale zákonník práce limituje 300 hodín?
Tweety
13.09.10,15:38
Chápem ale zákonník práce limituje 300 hodín?
Nie, pri tejto dohode nie.

§ 228aZP
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
Pri DoVP je max. 350 hod. v kalend. roku.
veronikasad
13.09.10,15:48
Chápem ale zákonník práce limituje 300 hodín?
ktorý paragraf ?
rodina1
13.09.10,17:04
Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?
Dohoda o pracovnej činnosti môže byť uzatvorená na dobu neurčitú.