eripot
20.03.10,12:38
Pekný deň,
chcem poprosiť o radu.
S.r.o. má od 1.2.2009 pozastavenú do dnešného dňa činnosť.
Účtovala som v PU január, ale nie som si istá, čo s ďaľšími mesiacmi.
Na firmu chodili faktúry za telefon, elektrinu, mobil, poistné za auto, aj sa cez účet platili, platil sa aj leasing auta (spoločník vkladal vlastné prostiedky na účet).
Ako to účtovať? Materiál nemá na sklade žiadny.
Odpisy uplatním len za január.., a ostatné naúčtovať ako nedanový náklad?
Ale čo s faktúrami? Mám ich zaevidovať, naúčtovať ako nedaňové a banku účtovať až do 31.12.2009?
Prosím, poraďte. Lebo z príspevkov nie som si istá, či môžem všetky došlé faktúry došlé na firmu účtovať.
Vopred ďakujem.
eripot
20.03.10,12:52
Na školení mi prednášajúca povedala, že môžem všetky náklady spojené s udržiavaním s.r.o. účtovať ako daňové. Aj na DU mi potvrdili, že môžem zvysiť stratu. Tak idem uctovat všetky faktúry, týkajúce sa nakladov na telefón, internet, leasing a aj energie.
Rozalka
20.03.10,15:03
mimotemy
Aj to sa dá - pozastaviť činnosť s.r.o? - oficiálne?
eripot
28.03.10,09:56
ĎAKUJEM ZA SKVELÝ POSTREH AJ VYČERPÁVAJÚCU ODPOVEĎ!!!

chcela som napísať pozastavenie živnosti...
ale myslela som na to pri písaní, že nemôže vykonávať nijakú ekonomickú činnosť smerujúcu k zisku, či strate.
Keď som mimo témy, to je fain. Určite je to zaujímavé... byť občas aj mimo (hlavne v čase ročných účtovných závierok).
Ešte raz "ponížene" ďakujem milej poraďáčke za usmernenie.
Rozalka
28.03.10,12:49
eripot, zle si ma pochopila, mňa to zaujalo naozaj a pýtala som sa zo zvedavosti, a JA som sa pýtala mimo témy, lebo to nebolo priamo k zadanej otázke.
Mám klienta, FO zapísaný v OR, už tretí rok pozastavená živnosť (nie je právnickou osobou, u FO sa to dá), a zlostí ma to, lebo musí každý rok predkladať do OR výkazy.
Kým sme mali Sk, samozrejme mi vznikali kurzové rozdiely z neuhradeného záväzku, ten sa už stal nevymožiteľným, tak sme ho už aj odpísali.
Dávno mohol svoju činnosť ukončiť, ale nechce!