gazzica
20.03.10,14:39
Chcem sa opýtať, či si môže majiteľ pohostinstva FO uplatniť paušálne výdavky 40 percent. Alebo je povinný všetky náklady súvisiace s chodom pohostinstva viesť a priznať...:( Poradte, prosím...
Timka1
20.03.10,13:42
Chcem sa opýtať, či si môže majiteľ pohostinstva FO uplatniť paušálne výdavky 40 percent. Alebo je povinný všetky náklady súvisiace s chodom pohostinstva viesť a priznať...:( Poradte, prosím...

môže si uplatniť 40% paušal, každý má nárok na rozhodnutie
gazzica
20.03.10,13:44
Díki moc. Ale sklad je povinný viesť, pravda?
Timka1
20.03.10,13:47
Díki moc. Ale sklad je povinný viesť, pravda?

skladové hospodárstvo potrebuješ aj kvôli tomu, keby si menil paušál na jednoduché účtovníctvo v ďalších rokoch, tak potrebuješ mať stále stav zásob k 31.12. aj keď neovplyvňujú základ dane, ale uvádzajú sa vo výkaze o majetku a záväzkoch

ak si uplatníš paušálne výdavky teraz, k DP sa neprikladajú žiadne výkazy
gazzica
20.03.10,13:56
A stačilo by, keby som sklad urobila dodatočne? Lebo teraz nemám sklad v MRP, idem prejsť na alfu, budem asi potrebovať multiverziu... JU celkom v pohode, ale čo sa týka pohostinstiev, čiže skladu, neovládam to...Musím sa to naučiť :(
Timka1
20.03.10,13:59
A stačilo by, keby som sklad urobila dodatočne? Lebo teraz nemám sklad v MRP, idem prejsť na alfu, budem asi potrebovať multiverziu... JU celkom v pohode, ale čo sa týka pohostinstiev, čiže skladu, neovládam to...Musím sa to naučiť :(

a máš aspoň fyzicky urobené inventúry zásob k 31.12.?

v pohostinstve sa robí dosť ťažko sklad, nakupuješ na celé fľaše, predávaš na cl, robím to, takže viem čo to obnáša, ale ten alkohol by si mala mať urobený aj kvôli colnému úradu - prepočet na 100% lieh
gazzica
20.03.10,14:04
Ja viem, ja som si aj vypýtala v minulý rok od colníkov takú tabulku, kde sa to má rátať, ale dotyčný to má akosi na háku...Aj inventúry. Pokiaľ sa odovzdávali na colnici hlásenia, tak to robil, ale potom...A to je jeho robota. Ja viem, že dorobiť dodatočne sklad bude náročné, on má síce len takú malú krčmičku, malý príjem, ale aj tak. Viem, že aj pivo sa má vážiť, inventúra aspoň raz za mesiac. Ale to nemá robiť účtovník. Čo by si robila na mojom mieste ty?
Timka1
20.03.10,14:09
Ja viem, ja som si aj vypýtala v minulý rok od colníkov takú tabulku, kde sa to má rátať, ale dotyčný to má akosi na háku...Aj inventúry. Pokiaľ sa odovzdávali na colnici hlásenia, tak to robil, ale potom...A to je jeho robota. Ja viem, že dorobiť dodatočne sklad bude náročné, on má síce len takú malú krčmičku, malý príjem, ale aj tak. Viem, že aj pivo sa má vážiť, inventúra aspoň raz za mesiac. Ale to nemá robiť účtovník. Čo by si robila na mojom mieste ty?

tak by som mu povedala, že ten alkohol treba robiť aj keď sa nedávajú výkazu na colnicu, lebo chodia kontroly a keď uvidia, že nemá urobený môže vyfasovať mastnú pokutu, musí mať evidenciu na prevádzke

inventúru zásob musíš vyžiadať od neho, pretože sú aj prirodzené úbytky na sklade o ktorých ty nemôžeš vedieť, aké v skutočnosti má
gazzica
20.03.10,14:13
Budeš tu aj zajtra doobeda, al. poobede? Ja idem zajtra makať, ale rada by som si s tebou ešte popísala... A ďakujem moooc...:)
gazzica
21.03.10,14:32
Timka, nemusím sa teda báť, ak mu dám paušál 40% ? Inak, mám na teba prosbu. Poslala by si mi mailom, ako mám postupovať v evidencii skladu? Neviem, čo robiť napr. s prepravkami (zálohy), fľašami... Veľmi by si mi pomohla. Čauko :)
gazzica
21.03.10,14:33
tanjcka@azet.sk