Riki0
20.03.10,22:56
Pekny vecer prajem...
Chcem Vas poprosit o nazor,radu a usmernenie..
Manzelka mala pocas roka 2009 zivnost,ktoru neskor pozastavila .Zo zivnosti nemala ziadne prijmy ani vydaje-poberala len rodicovsky prispevok..Avsak v oktobri jej vratili preplatok z RZZP -citujem ,,za rok 2007,2008,, -vo vyske 450 EUR...zdaneni zrazkovou danou.. Od maja 2009 sa zamestnala..
Moja otazka znie podat DP typ B alebo DB A ?
Ak podat danove priznanie typu B -zaradit preplatok do paragrafu 6 prijem zo zivnosti?
Dakujem za kazdu radu.Pytal som sa totiz dvoch uctovnicok a kazda mala iny nazor.
veronikasad
20.03.10,22:23
Pekny vecer prajem...
Chcem Vas poprosit o nazor,radu a usmernenie..
Manzelka mala pocas roka 2009 zivnost,ktoru neskor pozastavila .Zo zivnosti nemala ziadne prijmy ani vydaje-poberala len rodicovsky prispevok..Avsak v oktobri jej vratili preplatok z RZZP -citujem ,,za rok 2007,2008,, -vo vyske 450 EUR...zdaneni zrazkovou danou.. Od maja 2009 sa zamestnala..
Moja otazka znie podat DP typ B alebo DB A ?
Ak podat danove priznanie typu B -zaradit preplatok do paragrafu 6 prijem zo zivnosti?
Dakujem za kazdu radu.Pytal som sa totiz dvoch uctovnicok a kazda mala iny nazor.
RZZP za rok 2007, 2008 bolo zo zamestnania ?
DanielaSL
20.03.10,22:46
Predpokladám, že ten preplatok z RZZP bol zo živnosti. Tak je to ostatný príjem, čiže DP typ B príjem je podľa § 6. Preplatok si dá ako príjem v plnej výške a zrážkovú daň si v DP odpočíta.
Riki0
20.03.10,22:50
Tam je asi kamen urazu...manzelka bola na rodicovskej dovolenke ale platila si odvody-v tom case nemala pozastavenu zivnost ale ani ziadne prijmy z nej...zle ju informovala pracovnicka ZP..ta ju neskor zavolala ze nie je povinna platit odvody a ze jej vratia poistne v ramci preplatku...
Riki0
20.03.10,22:54
Dakujem.Takze vyplnime B,prijmy par.6 ,zo zivnosti -do riadku 2 vo vyske preddavku,vydavky 0 ?