fester777
21.03.10,04:56
zdravim tak sme kupili full hd 32" 6-kovy od samsungu. A je tu problem o ktorom som vedel, ze bude, t.j. nebude uplne cisty obraz aj ked sa vyrazne znizilo zrnenie na tv a je tu to co som vedel, ze obraz nebude ostry , on je ako ked nezaostrite dobre fotku na fotaku , cize pohyb plynuly a viac realny ako v crt ale taky neostry. A jadro mojej otazky, kedze mame klasicku antenu , ci sa po instalovani skylinku (asi to naj , bo je bez mesacnych poplatkov) strati uplne to zrnenie a ci sa najme zaostri obraz? . Najme sa mi jedna o nazory, ktory prechadzali z anteny na full hd a po nejakom case presli napr na skylink aky to bol rozdiel. Jedna sa mi hlavne o to ci sa uplne ale myslim vazne uplne strati zrnenie a jak sa ten obraz zaostri . Nejde mi vobec o reci mi to mame a je to vpoho , myslim uzivatelov, ktory su neni dovtedy spokojny kym to je tip top a trosku vedia o com hovoria a nechvalia len veci, ktore maju ale vedia aj objektivne a pravdivo povedat nazor.

Dakujem velmi pekne;)
ACCNT
21.03.10,06:33
podla mna sa ten obraz nezlepsi tak, aby nebol vobec rozmazany(teda pokial nebudete kukat HD kanaly). oproti analogovemu signalu bude lepsi, ale nie az tak uplne.

odporucam kupit satelit s podporou HD kanalov-tam je ta kvalita najlepsia. slovenske TV ale nevysielaju v HD.

ono sa to neda tak presne specifikovat-zalezi aky bitrate ma dany kanal, ...

my mame digi tv a kvalita je obcas hrozna. hovori sa ale, ze skylink ma kvalitnejsi obraz, tak uvidis. v kazdom pripade odporucam prejst z analogu na satelit, kvalita bude lepsia.
Taserda
21.03.10,07:25
Tvoj TV má analógoví a aj digitálny tuner ,podľa zrnenia máš navolený analóg.Tlačidlom D-Menu (mám starší Samsung,v novom je možno zmenené menu)si nalaď pozemné digitálne vysielanie.Neuviedol si kde bývaš ani akú máš anténu či si v dosahu vysielania.Mapu pokrytia nájdeš napr.na zive.sk,Kvalita z DVB-T je tá istá ako na Skylinku,signál pre DVB-T sa preberá zo Skylinku.
emipov
21.03.10,07:34
Skylink je dobrá voľba. Komprimovanie obrazu je omnoho lepšie ako u DiGi TV, výsledný obraz je ostrejší.
Keďže si už investoval do full HD TV, potom by bolo veľmi rozumné kúpiť satelitný prijímač aspoň s HDMI výstupom (napr.Optibox HDMI). Teda od SCART či iného analógu ruky preč. Najlepšie by samozrejme bolo rovno kúpiť HD sat.prijímač, i keď tie sú dnes ešte dosť drahé - od 120 EUR vyššie.
Keď sa rozhodneš pre HD sat.prijímač, potom odporúčam kúpiť Skylink kartu s 2-mesačným predplatným na HD kanály, aby si mal možnosť vidieť čo naozaj dokáže Tvoj TV a sat.
Každopádne, zrnenie nebude u satelitného príjmu problém, nakoľko je digitálny. Zrnenie je problémom iba u analógového príjmu. U digitálneho môže nastať jedine problém so "rozsypávaním" obrazu pri nedostatočnom signále, alebo so "štvorcovaním" obrazu pri prílišnej kompresii.
Ak ale všetko nastavíš ako treba, a veľkosť paraboly budeš mať aspoň 80cm, tak so signálom nie je najmenší problém. A komprimovanie obrazu Skylinkom je tiež OK, takže tu rovnako nemáš čo riešiť.
Ja sám mám 42" Full HD plazmu, bežím na Skylinku a som s kvalitou veľmi spokojný.
emipov
21.03.10,07:44
Tvoj TV má analógoví a aj digitálny tuner ,podľa zrnenia máš navolený analóg.Tlačidlom D-Menu (mám starší Samsung,v novom je možno zmenené menu)si nalaď pozemné digitálne vysielanie.Neuviedol si kde bývaš ani akú máš anténu či si v dosahu vysielania.Mapu pokrytia nájdeš napr.na zive.sk,Kvalita z DVB-T je tá istá ako na Skylinku,signál pre DVB-T sa preberá zo Skylinku.

Ja by som si dovolil namietnuť - na DVBT chyti dnes len STV1, STV2, STV3, JOJ, JOJ PLus, TA3. Markizu zatiaľ nie. Možno to mnoho ľuďom postačí, ale pre trošku náročnejsšieho diváka to je predsa len málo.
Fester je pravdepodobne dnes napojený na káblovku, kde má cez 30 kanálov. A mal by to vymeniť za DVBT s 5 kanálmi?
Ale samozrejme, tým nechcem povedať že Tvoj príspevok je nesprávny. Ak to Festerovi postačí, niet čo riešiť.
Taserda
21.03.10,08:54
STV 1,2,3 a JOJ,JOJ+,dalšie stanice pribudnú od júna s novými multiplexmi (frekvencie),zaujímala ho kvalita a tá je rovnaká.So Skylinkom získa samozrejme aj kvantitu -české TV.Ak má taký TV treba spojazdniť aj digital tuner,v budúcnosti ho využije na sledovanie miestnych TV alebo pri problémoch s sat.
fester777
21.03.10,14:09
pardon zabudol som doplnit, ze chcem domontovat hd satelitny prijimac ale pre dva tv a vmestit sa komplet do ceny 300 eur s tym, ze to musi byt samozrejme s hdmi vystupom. Bo ponuku na internete priamo ponuka jedna firma tento prijimac za 240 eur pre jeden tv co je vela. Da sa vobec vmestit s 300 eurami aby to bolo na 2 tv, samozrejme aj s montazou.

P.S.: sice som pozeral vsetky nastavenia v tv ale o tom ze zapojit na digitalny prijem ci take volaco tam neni , akurat je tam pri rychlom nastaveni tv tri moznosti medzi analogovym, digitalnym a analogovym - digitalnym , a to som skusal vsetky tri nakoniec som dal tu tretiu moznost.
emipov
21.03.10,17:37
No 300 EUR...co ti ja viem..
* Parabola 80cm tak od 25 EUR,
* konzola tak 15 EUR
*Dvojhlavicka 20 EUR
* Prijimac HD - to je zlozite, pohybuju sa asi od 100 EUR (napr.Ferguson Ariva). Za 2 teda pocitaj minimalne 200 EUR (ak naozaj potrebujes kupovat 2 HD prijimace).
No a potom este Skylink karty - za jednu das 60 EUR, teda za 2ks das 120EUR. Je tu sice moznost zdielat jednu kartu pre 2 prijimace, ale neviem ci to rozchodis aj s tymi lacnejsimi.
Plus si prirataj montaz a kabelaz, ak si to nebudes robit sam...
300 EUR sa mi zda prilis malo.
Taserda
22.03.10,12:51
HDMI kábel 2x10€,zdieľať sa dajú,montáž asi od 25€.