callyisto
21.03.10,07:55
Prajem všetkým pekný deň,
prosím o pomoc pri zobrazovaní grafu v Excely, ak sú dva druhy hodnôt jedna je príliš malá (od 2-7) a druhá je príliš veľká ( od 3.000­ do 15.000). Dá sa zobraziť graf tak aby bolo vidno graf malej hodnoty a aj graf veľkej hodnoty pri sebe, t.j. ako sa vyvíja väčšia hodnota v závislosti od menšej?
Evanka
21.03.10,07:33
Neviem, či som dobre pochopila, čo chceš dosiahnuť. Ak zvolíš typ grafu xy s dvomi osami, tak dostaneš asi to, čo požaduješ. Prikladám prílohu s grafom.
callyisto
21.03.10,09:47
Ďakujem za odpoveď, Tvoj graf sa mi podarilo spraviť cez interpoláciu (klikol som na údaje malých hodnot úlne dole->formátovať rad údajov-> možnosti radu sekundárna os).
Je však možné spraviť graf tak aby bolo všetko len na jednej ľave x-ovej osi?, aby nižšie boli hodnoty len od 2 do 5 (mierka jeden) a vyššie len hodnoty od 1.000 do 7.000 (mierka 1000)?
Evanka
23.03.10,07:21
Ďakujem za odpoveď, Tvoj graf sa mi podarilo spraviť cez interpoláciu (klikol som na údaje malých hodnot úlne dole->formátovať rad údajov-> možnosti radu sekundárna os).
Je však možné spraviť graf tak aby bolo všetko len na jednej ľave x-ovej osi?, aby nižšie boli hodnoty len od 2 do 5 (mierka jeden) a vyššie len hodnoty od 1.000 do 7.000 (mierka 1000)?
Jedna os má len jednu mierku. Ak to chceš na jednej osi, tak si musíš najskôr upraviť hodnoty v tabuľke. A potom následne môžeš označiť v grafe, mierku pre rad, ktorý je v mierke. Napríklad takto.
sances
25.08.11,10:17
Dobrý deň poraďákom

Mám tiež podobný problémik ako sa tu riešil - potreboval by som pre lepšiu prehľadnosť grafu vložiť ešte jednu X -sovú os do grafu.
Akosi sa mi nedarí..

V grafe sa prelínajú hodnoty tlaku a pulzu.
Chcel by som ich oddeliť aby to bolo názornejšie. Dá sa to ?

Ďakujem
marjankaj
25.08.11,13:40
.
sances
25.08.11,15:42
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
Vedeli by sme ale rozdeliť graf pozdĺžne ak máme veľké hodnoty -napr. tri čiary sú hodnoty od 1 do 5 ale jedna je od 80 000 do 100 000 ? Tým sa nám, ak je to na jednej X ose rozdiely 0 až 5 v grafoch stratia..
Vlastne by to boli 2 grafy v jednom?
Veziu ktorú si urobil by som použil, len by som naformátoval popisok aj farbu Y osi v pravo do rovnakej farby (ak sa dá) ako je farba grafu aby si to nemohli užívatelia z ničím zameniť.
Súbor Tlak používam len ako príklad..
Neviem či som to napísal zrozumiteľne..mám dar veci "trošku" komplikovať ):
Ďakujem
marjankaj
25.08.11,19:18
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
Vedeli by sme ale rozdeliť graf pozdĺžne ak máme veľké hodnoty -napr. tri čiary sú hodnoty od 1 do 5 ale jedna je od 80 000 do 100 000 ? Tým sa nám, ak je to na jednej X ose rozdiely 0 až 5 v grafoch stratia..
Vlastne by to boli 2 grafy v jednom?
Veziu ktorú si urobil by som použil, len by som naformátoval popisok aj farbu Y osi v pravo do rovnakej farby (ak sa dá) ako je farba grafu aby si to nemohli užívatelia z ničím zameniť.
Súbor Tlak používam len ako príklad..
Neviem či som to napísal zrozumiteľne..mám dar veci "trošku" komplikovať ):
Ďakujem
Mne to musíš polopatisticky. Ja som asi menej chápavý. Tak možno nejakému obrážteku by som porozumel.:confused:
sances
25.08.11,19:39
Ahoj
Jednalo sa mi o graf č.1 - modrý tam som pridal jeden graf - Total slabs..
Nevyzerá to až tak hrozne takže sa to asi nebude musieť rozdeľovať na dva ako som chcel.
Ostali mi tam zase tie nešťastné nuly a ja zas prehrávam boj s nimi, neviem použiť to čo si mi už raz inde pomohol..v inom súbore..
Sub Makro1()
Dim a, b
a = Array(5, 6, 140, 31, 53)
b = Array(10, 12, 141, 36, 57)
For i = 0 To 4
cas1 = "=UDAJE!R" & a(i) & "C4:R" & a(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
cas2 = "=UDAJE!R" & b(i) & "C4:R" & b(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
'MsgBox ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.Name
ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(1).Values = cas1
ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(2).Values = cas2
Next i

End Sub...

A pritom teraz sa jedná o úpravu jediného grafu 77 ):
sances
27.08.11,02:55
Tak zatiaľ som to vyriešil podmienkovým vzorcom ktorý som dal na liste Data do riadku 160 a zmenil som zdrojové údaje grafu Total Slabs na liste TLAC.
Pripadá mi to ale nespoľahlivé ale zatiaľ to funguje.
pepjak
25.01.12,09:06
Ahojte,

v stĺpcovom grafe mám takisto veľké hodnoty (počet odoslaných korešpondencií za rok) a tiež malé (počet na jeden pracovný deň). Postupoval som podľa http://office.microsoft.com/sk-sk/excel-help/pridanie-alebo-odstranenie-vedlajsej-osi-v-grafe-HP010342149.aspx#BMsecondaryverticalaxis a pridal som vedľajšiu zvislú os s požadovanou mierkou, ale ako vidno na priloženom súbore jeden rad údajov mi prekryje druhý.

Viete mi poradiť ako to spraviť tak aby rad údajov v tisícoch bol zobrazený na ľavej osi a rad údajov s malými hodnotami bol zobrazený na pravej osi a vzájomne sa neprekrývali?

Ďakujem
marjankaj
02.02.12,15:11
No pridal som tam tretí rad, síce nulový. A už to vidieť.
sances
02.02.12,17:26
Pekné, užitočné.
Ukladám si medzi "šablóny"..
ĎĎĎ zíde sa to