beal123
21.03.10,08:06
Ahoj, najskor sa chcem ospravedlnit, viem uz sa to tu rozoberalo 100 krat, ale som z toho mimo. Viem, ze vypocet odvodov do SP sa uz nerobi z minimalnej mzdy. Viete mi teda prosim vyratat, odvody do SP, ktore budem platit tento rok?
Pracujem len ako zivnostnik, cely rok. Moja priemerna cista mesacna mzda za rok je 800 eur mesacne. Nie som platca DPH, ale to je v tomto pripade asi jedno.

Dakujem vam.
Blankake
21.03.10,07:10
Odvody u SZČO sa nepočítajú z "mesačnej mzdy", ale z vymeriavacieho základu, ktorý sa vypočíta z príjmov za predchádzajúci rok.

Výpočet si môžeš urobiť tu:


http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-informativny-vypocet-poistneho-pre-povinne-poistenu-szco-od-1-januara-2010/30597s
Xanti
21.03.10,07:10
Ahoj, najskor sa chcem ospravedlnit, viem uz sa to tu rozoberalo 100 krat, ale som z toho mimo. Viem, ze vypocet odvodov do SP sa uz nerobi z minimalnej mzdy. Viete mi teda prosim vyratat, odvody do SP, ktore budem platit tento rok?
Pracujem len ako zivnostnik, cely rok. Moja priemerna cista mesacna mzda za rok je 800 eur mesacne. Nie som platca DPH, ale to je v tomto pripade asi jedno.

Dakujem vam.
Hm... čo si predstavuješ pod "čistou mzdou" ako živnostník?
Napíš skôr ročné príjmy, ročné výdaje. A koľko boli platené odvody do SP a ZP počas roka 2009. A počet mesiacov podnikania v roku 2009.

Bez toho to vyrátať nepôjde. ;)