vilob
21.03.10,11:10
Ahojte. Viete mi poradiť? sroA nakupovala software od zahraničnej firmy cez internet. Faktúra im bola zaslaná v sume 982 eur. Táto suma bola následne aj uhradená danej firme. Asi dva dni potom, im bola znovu internetom zaslaná výzva, že firme, ktorá software dodala vznikol nejaký kurzový rozdiel a sro A má ešte doplatiť sumu 43 eur. Ná tuto sumu už však sro nedostala žiaden doklad. Ako teraz správne zaúčtovať výdaj z banky na sumu 43 eur?
ZDENIELA
21.03.10,10:12
Žeby na základe tej výzvy ...?
vilob
21.03.10,10:19
to bol len mail - nie žiadny dokument - tá výzva. netuším ani aký účet použiť. pretože suma na faktúre je 982 eur, tá suma aj bola uhradená, čiže faktúru mám "vypárovanú"...
vilob
21.03.10,10:33
skúste niekto poradiť..
Rozalka
21.03.10,10:35
Ak dodávateľovi vznikol kurzový rozdiel, je to ich strata, nie tvoja.
Keby im vznikol kurzový zisk, vrátili by vám peniaze?
vilob
21.03.10,10:39
tomu ja rozumiem. horšie je, že sro už jednoducho na tú ich výzvu reagovala, sumu uhradila a ja ako ich účtovníčka teraz "tápem" v otázkach, na aký účet túto úhradu zaúčtovať??
ZDENIELA
21.03.10,10:54
Možno to nebol kurzový rozdiel ... mne sa to tiež raz stalo a to vtedy keď som pri platbe do zahraničia zadala, že poplatky banke platí prijímateľ, vtedy to bol na peniazoch riadny rozdiel, banky si účtujú nehorázne sumy za prevody. Prišiel nám od nich list, že vlastne obdržali na účet sumu nižšiu o túto čiastku a ja som im ju následne uhradila a zaúčtovala som si to ako poplatky banke.
adi11
21.03.10,11:00
Pri platbách do zahraničia je potrebné uviesť, že poplatky pôjdu na ťarchu platitela.
vilob
21.03.10,11:07
ďakujem za radu. už som oslovila konateľov, nech skúsia ešte raz ten mail preložiť - o akú úhradu ich to presne žiadali. Ďakujem ešte raz.
Dav
21.03.10,11:15
tomu ja rozumiem. horšie je, že sro už jednoducho na tú ich výzvu reagovala, sumu uhradila a ja ako ich účtovníčka teraz "tápem" v otázkach, na aký účet túto úhradu zaúčtovať??
Ako navýšenie hodnoty tovaru, obstaraného pôvodnou faktúrou.