Logan-L6
21.03.10,13:45
Mozem si uplatnit ZP aj ked som bol cely rok SZCO? Do vypoctu ZP sa prijem z dohody o v.p. neberie? Dakujem
Timka1
21.03.10,12:48
Mozem si uplatnit ZP aj ked som bol cely rok SZCO? Do vypoctu ZP sa prijem z dohody o v.p. neberie? Dakujem

to záleží od toho či si mal nejaké príjmy a výdaje ako SZČO

do výpočtu ZP sa príjem z dohody berie,
najprv musíš splniť podmienku odpracovania minimálne 6 kal. mesiacov v hlavnom pracovnom pomere, mesiace nemusia ísť za sebou, môžeš ich aj spojiť, ale keď si mal bol zamestnaný len na dohodu, tak tie mesiace sa nerátajú

avšak ak si splnil podmienku 6 mesiacov, tak máš nárok aj za tie mesiace v ktorých si mal napr. príjem len z dohody, pretože ti patrí za každý mesiac v ktorom si mal zdaniteľné príjmy
Logan-L6
21.03.10,15:25
A ak som mal ako SZCO prijem, ale maly a vydavky? Dohodu som mal subezne s pracovnou zmluvou, budem ju ratat do vypoctu? A ak mam narok, kde to v DP zahrnut?
Xanti
21.03.10,15:26
A ak som mal ako SZCO prijem, ale maly a vydavky? Dohodu som mal subezne s pracovnou zmluvou, budem ju ratat do vypoctu? A ak mam narok, kde to v DP zahrnut?
No kedže si mal ako SZCO príjem aj ked len malý musíš robiť DP typ B a tým pádom nemáš nárok na zamestnaneckú prémiu.
veronikasad
21.03.10,15:42
A ak som mal ako SZCO prijem, ale maly a vydavky? Dohodu som mal subezne s pracovnou zmluvou, budem ju ratat do vypoctu? A ak mam narok, kde to v DP zahrnut?
Nemáš nárok na zamestnaneckú prémiu
Logan-L6
21.03.10,15:54
Takze ak som to spravne pochopil, ak by som nemal zo zivnosti prijem ani vydavky, tak uz by som narok mal [a podal by som DP A?] ?
Xanti
21.03.10,15:56
Takze ak som to spravne pochopil, ak by som nemal zo zivnosti prijem ani vydavky, tak uz by som narok mal [a podal by som DP A?] ?
Ano presne tak to je. Dobre si pochopil.
Logan-L6
21.03.10,18:42
Takze bude stacit namiesto tlaciva B vyplnit A? To uz by bolo vsetko. Vdaka
Xanti
21.03.10,18:43
Takze bude stacit namiesto tlaciva B vyplnit A? To uz by bolo vsetko. Vdaka
A čo príjmy zo živnosti odtajíš? Alebo mi čosi uniklo.
:eek:
Timka1
21.03.10,18:45
Takze bude stacit namiesto tlaciva B vyplnit A? To uz by bolo vsetko. Vdaka

keďže si mal ten malý príjem zo živnosti (hoci len malý) a výdaje tiež, vyplňuješ DP typ B, kde uvádzaš príjmy aj zo živnosti aj zo závislej činnosti
Logan-L6
22.03.10,07:05
Ja len ze co v takom pripade.
veronikasad
22.03.10,07:10
Takze bude stacit namiesto tlaciva B vyplnit A? To uz by bolo vsetko. Vdaka
ak chceš kludne spávať, to by som neskúšala ...