beja255
21.03.10,18:07
súdim sa s mužom o výživné na maloletú dcéru.
mužovi bolo vyrúbené výživné 100,- eur voči tomu sa odvolal
súd sa ešte nekonal.
Medzitým sme mali rozvod kde sa prejednávalo tiež výživné,
tiež bolo vyrúbené výživné 100,- eur, ale s tým,že účinnosť platí až
od dňa nadobudnutia právoplatnosti s čím nesúhlasím, síce platí, ale 50,-
eur nebývame spolu od septembra a nijak sa nepodieľal na výdavkoch, ktoré mám s dcérou ( má 17 rokov a študuje na strednej škole mimo bydliska - býva na internáte ciže sú stým dosť veľké výdavky cca 130,- eur mesačne ) chcem sa odvolať aby mu dali doplatiť aj od septembra tak ako to dala sudkyňa prvý krát na pojednávaní. Na tom súde nás rozviedli to by som chcela zachovať. Môžem v odvolaní žiadať aby rozvod nadobudol právoplatnosť a ako. Prosím o pomoc ako napísať odvolanie nemôžem si dovoliť advokáta pritom an ho má na každom pojednávaní.

Ďakujem za každú radu
kyblik
21.03.10,18:18
iriska
21.03.10,19:00
výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku
willma
21.03.10,21:39
výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku musím ťa opraviť,je vymáhateľné, ale len na základe PRÁVOPLATNÉHO rozsudku.
Flinstone
22.03.10,06:25
výživné je vymáhateľné exekútorom aj na základe neprávoplatného rozsudku
Rozsudok ak nieje právoplatný nemá žiadnu právnu váhu. Aj vrah je len podozrivým dovtedy, kým rozsudok nieje právoplatný.
iriska
22.03.10,12:32
§ 162 O.s.p. - rozhodnutie o výživnom sa považuje za predbežne vykonateľné doručením

p.s. nechytajme sa za slovíčka... hovorím konkrétne o výživnom a nie všeobecne o všetkých rozhodnutiach na planéte
Flinstone
22.03.10,14:08
§ 162 O.s.p. - rozhodnutie o výživnom sa považuje za predbežne vykonateľné doručením

p.s. nechytajme sa za slovíčka... hovorím konkrétne o výživnom a nie všeobecne o všetkých rozhodnutiach na planéte
hmm... v takom rozhodnutí by bolo napr. že mám platiť 300 eur... ale vďaka odvolaniu nakoniec bude na právoplatnom 40 eur... kto by mi vrátil rozdiel, ak ide o maloleté dieťa?
Je predbežne vykonateľné, ale ak ho neuposlúchnem, tak stíhať ma za to nemôžu, lebo neporušil som žiadny právoplatný rozsudok súdu, a exekútor tiež bude konať len na základe právoplatného a vykonateľného rozsudku.
iriska
22.03.10,16:11
pardon, tak asi mám haluze...
lauraanery115
04.04.10,15:09
Pokiaľ má na právnika tak má aj na výživné pre dieťa. Nedajte sa klamať a neuskromňujte sa. Veď tie peniaze sú určené na dieťa a dieťa je tým bité.