Danuulienka
21.03.10,18:37
Som si vedomá, že na porade sa píše na túto tému veľa, ale pre nedostatok času by som bola rada keby mi niekto odpovedal. V roku 2008 bola prijatá dotácia z ÚP a v tomto roku bola zdanená čiastka dotácie + príjem paušálom 40%( je to správny postup?Nemala byť v tomto prípade zdanená celá dotácia?) V tomto roku však by mi bolo lepšie DP urobiť normálnymi výdavkami( nie paušálom) + (prípadne aj zostatok zvyšnej dotácie). V roku 2008 som dotyčnému nespracovávala DP. Ale nie som si istá týmto postupom.
Ďakujem
Timka1
21.03.10,17:39
Som si vedomá, že na porade sa píše na túto tému veľa, ale pre nedostatok času by som bola rada keby mi niekto odpovedal. V roku 2008 bola prijatá dotácia z ÚP a v tomto roku bola zdanená čiastka dotácie + príjem paušálom 40%( je to správny postup?Nemala byť v tomto prípade zdanená celá dotácia?) V tomto roku však by mi bolo lepšie DP urobiť normálnymi výdavkami( nie paušálom) + (prípadne aj zostatok zvyšnej dotácie). V roku 2008 som dotyčnému nespracovávala DP. Ale nie som si istá týmto postupom.
Ďakujem

ak sa uplatňujú paušálne výdaje, vstupuje do príjmov celá výška dotácie, bez ohľadu na to, koľko bolo vyčerpanej, takže za rok 2008 to bude treba dodaniť

pri vedení jedn. účtovníctva uplatňuješ len tú časť dotácie, ktorá bola skutočne vyčerpaná, zbytok ostáva v PNZD
Xanti
21.03.10,17:39
No ja by som povedala, že nesprávny postup. Naozaj mala byť dotácia zdanená celá v roku prijatia ak daňovník uplatňoval paušalne výdavky.
Danuulienka
21.03.10,18:19
ďakujem veľmi pekne, chcela som sa uistiť. Ten postup v roku 2008 sa mi nezdal správny, len neviem ako to skutočne poopravovať a čas strašne beží a pár dní a je 31.3.2010.
abel
21.03.10,18:23