marčelina
21.03.10,19:36
Prajem pekný večer. Chcela by som poprosiť o radu k nasledujúcej otázke: Jediný spoločník a konateľ s.r.o. zomrel v roku 2008. V roku 2009 s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Je potrebné podať riadne DP k DzP PO so všetkými prílohami? Srdečná vďaka za odpovede. Marčelína
marčelina
22.03.10,19:18
Prosím, prosím nevie mi nikto poradiť? Termín podania DP sa blíži. Vďaka
Economic
22.03.10,19:37
Prosím, prosím nevie mi nikto poradiť? Termín podania DP sa blíži. Vďaka

Firma musí podať DP so všetkými prílohami aj keď neurobila nič, no treba ale vedieť kto je dedičom, kto bude oprávnený ho podať. Mala som takýto prípad, keď syn ako právoplatný dedič to riešil. Syn sa mi preukázal notárskou zápisnicou o dedičstve a podpísal ako nový konateľ a majiteľ. Inak bola tam povinnosť túto skutočnosť oznámiť na DÚ. Dostal aj pokutu, lebo dedičské sa vlieklo a nestihol, teda nemohol kým právoplatne nebol ako dedič podať daňové k DPH, no tú mu potom po zohľadnení situácie odpustili. Prebehlo už dedičské konanie v Tvojom prípade ? Akosi v zákone takúto variantu opomenuli.
marčelina
22.03.10,20:33
Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?
Economic
23.03.10,04:29
Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?

Miesto na osobitné záznamy daňovníka. Taká kolonka na poslednej strane DP.
Zoltán Kovács
23.03.10,06:23
Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?


DP a Výkaz ziskov a strát môže byť prázdne, ale súvaha nie. Minimálne dve položky tam musia byť vyplnené. A to základné imanie na strane pasív, a tá istá suma na strane aktív.
marčelina
23.03.10,06:26
Vďaka Economic a Zoltán, to mi včera večer ešte napadlo, že tieto dva výkazy nemôžu byť tak celkom prázdne ako som napísala. Prajem pekný deň