ivanya
21.03.10,19:41
Rezervovali ste si uz niekto ubytko cez tuto stranku? Pozaduju zadanie kreditnej karty ako overenie rezervacie, plati sa ale az v hotely...Da sa taketo nieco poistit cez paypal, ked ide vraj len o overenie karty?
pe.pe
22.03.10,11:03
Rezervovali ste si uz niekto ubytko cez tuto stranku? Pozaduju zadanie kreditnej karty ako overenie rezervacie, plati sa ale az v hotely...Da sa taketo nieco poistit cez paypal, ked ide vraj len o overenie karty?

Ahoj,
ak pozaduju kreditnu kartu, tak musis mat kreditnu kartu. Nepouzivam paypal, neviem ci ju vydavaju.
Ak Ta laka ponuka rezervacie bez strhnutia rezervacneho poplatku, cize kvazi nezavazna rezervacia, treba si dat pozor, pretoze aj napriek tomu, ze pri rezervacii nic neplatis, je pre Teba zavazna a hotel moze pri oneskorenom storne, alebo pri neubytovani sa uctovat poplatky. Kedze ma potrebne udaje Tebou zadane pri rezervacii, nie je to problem. Treba si pri rezervacii na tejto stranke precitat podmienky hotelov.
Osobne uprednostnujem ine stranky, napr. hostelworld.com. Neviem, ake ubytovanie hladas, ale ak sa orientujes na hostely a vyhodnejsie ceny, Tvoja stranka ich ma malo. Aspon skusmo som nahodil Stockholm, bol som tam pred dvoma tyzdnami a ponuka cez booking.com bola mizerna.
xaver
22.03.10,13:33
Rezervovali ste si uz niekto ubytko cez tuto stranku? Pozaduju zadanie kreditnej karty ako overenie rezervacie, plati sa ale az v hotely...Da sa taketo nieco poistit cez paypal, ked ide vraj len o overenie karty?PayPal nenahradza embosovanu platobnu kartu, ktora sluzi ako garancia prichodu do hotela. Garanciu platobnou kartou casto vyzaduju hotely aj pri priamej rezervacii.
V podstate ide o ochranu hotela pred nezaveznymi rezervaciami, na ktore ak host nenastupi, sposobuju ze hotelu zostane prazdna izba bez moznosti ju predat hoci mohol mat na nu nejakych zaujemcov, ktorych uz zamietol.
iv@n
22.03.10,15:04
cez booking.com som už nejaké ubytovanie rezervoval, spravil som to virtuálnou kreditkou a na mieste som platil inou, nebol problém.
ivanya
22.03.10,17:45
Co je to virtualna kreditka? Mne ide len o to, ze sa bojim zadavat cisla svojej kreditky, hlavne CVC kod na stranke booking.com, lebo to ani nie je priamo stranka hotela :( Stranka "garantuje" ze z karty nic nestrhnu, je to vraj len kvoli potvrdeniu rezervacie a strhnutiu poplatku v pripade storna. Len neviem ci mozem tej "garancii" verit a ako ochranit kreditku :(
pe.pe
22.03.10,18:28
Co je to virtualna kreditka? Mne ide len o to, ze sa bojim zadavat cisla svojej kreditky, hlavne CVC kod na stranke booking.com, lebo to ani nie je priamo stranka hotela :( Stranka "garantuje" ze z karty nic nestrhnu, je to vraj len kvoli potvrdeniu rezervacie a strhnutiu poplatku v pripade storna. Len neviem ci mozem tej "garancii" verit a ako ochranit kreditku :(

No ak nakupujes cez internet a platis kreditkou, musis len a len verit:) Ja platim letenky a ubytovanie len kreditkou a zatial sa mi nestalo nic neprijemne. Neviem ako je ochranena kreditka na druhej strane, ale verim, ze dostatocne. Mozes kontrolovat pohyby na kreditke a ak zistis daco podozrive, Tebou neautorizovane, kreditku das zablokovat. Ale to by uz hranicilo s paranojou:rolleyes:. Myslim, ze tieto portaly uz maju iste meno a chcu si ho udrzat. Mas este moznost rezervovat si ubytovanie priamo na stranke hotela, vacsina tuto moznost ma.
Pokial ide o virtualnu kreditku, je to to iste ako bezna kreditka, len nemas vystavenu kartu, takze ju mozes pouzivat na elektronicke nakupy, nie v realnom zivote.
Takze ci verit, ci neverit...ja verim.
tanca
23.03.10,08:48
ja mam s tou strankou len dobre skusenosti, akurat treba pozorne citat podmienky hotelov...niektore si totiz stiahnu sumu za prvu noc hned po rezervacii...mne sa to stalo a kedze som si tie podmienky az tak pozorne neprecitala, ostala som dost paf...obratila som sa e-mailom na booking.com s prosbou o vysvetlenie a klobuk dole...preverili moje rezervacie a obratom prisla odpoved...
ivanya
23.03.10,14:00
Uz som rezervovala, tak snad sa nic nestane :)
mig21.sk
23.03.10,15:48
Ahoj,ja ktej virtualnej kreditke,tak to som nepochopil ze karta nieje !len vyrtualna,nestretol som sa s takou ponukou v banke,ale ja to riesim tak ze na embosovanej karte mam absolutne minimum pouzivam ju fakt len na internetove platby a ked treba zaplatit tak tam bud vlozim presne kolko platim,tak ma este nik nevytuneloval,ta poziadavka overenia kartou je bezna,ale mam aj dotaz platil som vzdy s Visa kartou u Rianaru teraz dali Masterkard bez poplatku ale predplatenou Masterkard a nechcelo mi to stiahnut eura nevie niekto poradit preco???
layla
25.03.10,17:28
Ja som si tiez rezervovala pred dvoma tyzdnami hotel cez booking.com a presne ako pise Tanca, tak mi hotel strhol sumu za jednu noc. Hned som pisala do hotela a hned na to mi odpisali,ale s mojou chabou anglictinou som to moc nepochopila :o

Tanca a oni tu sumu potom pri plateni posledny den odpocitaju???
pe.pe
25.03.10,17:36
Ja som si tiez rezervovala pred dvoma tyzdnami hotel cez booking.com a presne ako pise Tanca, tak mi hotel strhol sumu za jednu noc. Hned som pisala do hotela a hned na to mi odpisali,ale s mojou chabou anglictinou som to moc nepochopila :o

Tanca a oni tu sumu potom pri plateni posledny den odpocitaju???

Neodpocitaju, doplatis zvysnu sumu. Co je v konecnom dosledku to iste :)
Na tejto stranke treba venovat pozornost obchodnym podmienkam hotela, ktory si rezervujes. Globalne vystupuje ako stranka, kde neplatis pri rezervacii nic, ale ak si zazmluvneny hotel da poziadavku zalohy, tak je tato poziadavka respektovana. Tieto podmienky su pri kazdom vyhladavanom hoteli, aspon pokial viem.
layla
26.03.10,14:59
pe.pe dakujem za odpoved:)
Mimiska
05.03.14,20:44
Chcem sa spytat ci to musi byt len embosovana karta? Myslim, ja mam klasicku debetnu kartu od SLSP Visa Electron a chcela by som vediet ci aj tuto kartu mozem pouzit na booking hotela. Dakujem
Onko
06.03.14,01:54
Nemusí byť embosovaná, nemusí byť ani kreditná. Podstatné je, aby karta mala povolené platby cez internet. Najlepšie sa informovať na zákazníckej linke SLSP. V mBank napríklad sa dajú internetové platby povoliť/zakázať a nastaviť limity aj cez internet banking.