Lucia Kmečová
22.03.10,08:37
Dobrý deň,
chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem
Xanti
22.03.10,07:42
Dobrý deň,
chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem
Tak tá faktúra je zahrnutá v paušalnych výdajoch. Nemôžeš kombinovať. Robíš bud paušal alebo JU.

A to na čo sa ty pýtaš je kombinácia, a to je neprípustné. :eek:
Timka1
22.03.10,07:42
Dobrý deň,
chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem


zo všetkých tvojich príjmov uhradených v roku 2009, podotýkam - skutočne uhradených, vyrátaš 40% alebo 60% paušál a prirátaš k nemu poistné, rozdiel bude tvoj základ dane

účtovníctvo nerobíš, len daňovú evidenciu, takže tú faktúru len zaeviduješ
Lucia Kmečová
22.03.10,07:44
veľmi pekne ďakujem bola som si istá, že to tak musí byť len som potrebovala poradiť. pekný deň
Maxinka
22.03.10,07:54
Ked sa robia PV tak sa vypisujú aj ešte nejaké tlačivá k DP?
Zdenka175
22.03.10,07:59
Ked sa robia PV tak sa vypisujú aj ešte nejaké tlačivá k DP?
Pri PV sa k DP nerobia výkazy. Ešte sa vypíše Výpis z DP a podá na SP do 30.6.
Zita5
22.03.10,08:02
Ked sa robia PV tak sa vypisujú aj ešte nejaké tlačivá k DP?

Ja som sa to snažila zhrnúť v tomto linku, že prečo nie Výkazy pri paušálnych výdavkoch .
http://www.porada.sk/t134743-uctovne-vykazy-kto-ich-v-roku-2009-neodovzdava-ako-prilohu-k-dp.html