staankaa
22.03.10,08:15
chcem sa opytat ked SZCO zaplatil telefonny ucet na vypise ktory mu chodi z orangu ma datum ze kedy to bolo zaplatene aj suma aj variabilny symbol ale na vypise z uctu ma inu sumu aj iny variabilny symbol tak ako mu to mam dat do vydajov..dakujem
Zita5
22.03.10,07:19
Vy musíte posúdiť , či sa to týka jeho záväzku . T.j. Skontrolujete sumu a variabilný symbol a ostatné. Ak sa platba netýka jeho FA , tak VNZD .
staankaa
22.03.10,07:58
a potom ak je to vnzd tak to do DP niekde davam? totiz to robim to prvy krat a neviem ako to mam urobit preto sa spytujem..dakujem. a potom VNZD bude ta suma co ma na fakture?
veronikasad
22.03.10,08:03
a potom ak je to vnzd tak to do DP niekde davam? totiz to robim to prvy krat a neviem ako to mam urobit preto sa spytujem..dakujem. a potom VNZD bude ta suma co ma na fakture?
Orange uvádza na faktúre variabilný symbol, ktorý je stále rovnaký, aj číslo faktúry - iné ako VS. Stále je to ten istý doklad. Suma faktúry môže byť znížená alebo zvýšená o nejaký nedoplatok alebo preplatok z predch. obdobia, príp. zaplatenú zálohu napr. za MT
Zita5
22.03.10,08:05
a potom ak je to vnzd tak to do DP niekde davam? totiz to robim to prvy krat a neviem ako to mam urobit preto sa spytujem..dakujem. a potom VNZD bude ta suma co ma na fakture?

Ak sa platba nejedná v súvislosti s podnikaním, tak ju zaúčtujete v peňažnom denníku - výdaj banka/ výdavok neovplyvňujúci ZD - účel platba pre súkromnú potrebu .

Možno platil fa manželke,synovi a podobne .Ale ako som písala vyššie , to musíte preveriť .Napr.aj telefónne číslo by Vám malo napovedať .
staankaa
22.03.10,08:30
a potom sa to nedava ani do DP? musi si ja sportovec viest penazny dennik?
staankaa
22.03.10,08:57
na vypise z faktury ma ze zaplatil sumu presne tu co mu fakturovali aj variabilny symbol sedi len z uctu mu stiahli viac na bankovom vypise ma uplne inu sumu aj variabilny symbol tak co mu mam dat do vydajov?