kahu
22.03.10,09:29
sme slovenská sro, platca dph a fakturovali sme služby poľskej firme - platcovi dph. služba sa uskutočnila na území SR. máme to fakturovať s dph, či bez? je potrebné poslať súhrnný výkaz dph? ďakujem.
Vladimír Ozimý
22.03.10,09:19
sme slovenská sro, platca dph a fakturovali sme služby poľskej firme - platcovi dph. služba sa uskutočnila na území SR. máme to fakturovať s dph, či bez? je potrebné poslať súhrnný výkaz dph? ďakujem.

aká služba? bez toho sa to nedá posúdiť
kahu
22.03.10,09:49
zemné práce, nákladná doprava
Vladimír Ozimý
22.03.10,11:05
zemné práce, nákladná doprava

Zemné práce - práce viažuce sa na nehnuteľnosť - miesto dodania v tuzemsku...fa s daňou
nákladná doprava - § 15 ods. 1 - miesto dodania tam kde je sídlo príjemcu služby. Fa bez DPH a ide do súhrnného výkazu.

predpokladám že ide o samostatné plnenia...
eratko1
22.03.10,11:10
Ak som SZČO a opravoval som auto na území SR českej firme, platca DPH faktúru za opravu som mal vystaviť bez DPH a urobiť súhrnný výkaz?
Vladimír Ozimý
22.03.10,11:43
Ak som SZČO a opravoval som auto na území SR českej firme, platca DPH faktúru za opravu som mal vystaviť bez DPH a urobiť súhrnný výkaz?

presne tak...
§ 15 ods. 1 zákona o DPH...faktúra bez DPH a súhrnný výkaz do 20.4 ak poskytujete len službu...ak dodávate tovar treba skúmať kvartál a 100 tis. eur...potom mesačne...
IvoM
22.03.10,11:45
Áno, ak ide o opravu pre EU plátcu DPH tak bez DPH /§15.1/ a ide to do súhrnného výkazu /§80/