jasos
22.03.10,10:06
Zdravím,

snažím sa nájsť definíciu slov "Komerčný web" a "Nekomerčný web", ale buď zle hľadám alebo si to každý vysvetluje po svojom.

Chcem si totiž vygenerovať web stránku so informačným materiálom zo špecifickej oblasti. Návštevnosť predpokladám +/- 300 UID denne.
Hosting by sa dal vyriešiť zdarma na nejakom freehostingu - a tu je práve problém: Niektoré freeHostingy (zrovna ten ktorý plánujem), majú v podmienkach uvedené, že freehosting poskytujú iba pre "nekomerčné web stránky".

No a ja chcem mať na stránke minimálne google reklamu, aby sa z nej zaplatila doména (plus keby aj mne niečo ostalo, nebolo by zlé :) ).

Bol by to komerčný, alebo nekomerčný web, ak by tam existovali nejaké príjmy z uverejnenej reklamy ??? (žiaden eshop, vlastník - súkromná osoba bez žl)

Ďakujem.
dragan.michal
22.03.10,10:03
väčšina hostingov považuje za nekomerčný ten web, ktorý:

- patrí škole, neziskovej organizácii, občianskemu združeniu...
- neprináša vlastníkovi zisk


V Tvojom prípade, sa už aj nasadenie AdSense dá považovať za zisk.

Skús sa ešte dohodnúť s hostingom na marketingovej spolupráci a vybartrovat hosting. ponukni im ze im umiestnit banner na ich webhosting vymenou za hosting. Avšak nemyslim si, že by to prešlo vzhľadom na 300UIP denne. To nie je žiadna extra návštevnosť. Ale vyskúšať to môžes.
jasos
22.03.10,11:40
Hmm, a čo ak webová stránka občianskeho združenia prináša zisk ?
- oznam "darujte 2% daní", Adsense .... - veď to je zisk takže komercia....


Teda pokiaľ by platilo:
nekomerčná stránka je stránka, neprinášajúca vlastníkovi nijaký zisk (ani na prevádzku samej seba)....
dragan.michal
22.03.10,15:09
Skús pozreť freeweb.sk
Tam majú nasledovn podmienky:
Sponzorovaný webhosting ponúkame predovšetkým:
nádejným začinajúcim projektom
- rozbehnutým nekomerčným projektom, ktorým nestačí terajší webhosting
- nádejným, začinajúcim webdesignerom, programátorom, grafikom, umelcom…
- rôznym kultúrnym akciam (koncerty, divadlá, festivaly…)
- neziskovým organizáciam a občianským združeniam
tým, ktorí si myslia, že by ho mali mať

Totiž z tvojej otázky ťažko domyslieť aký chceš prevádzkovať web. lebo informačný materiál môže byť čokoľvek.
jasos
23.03.10,07:15
Ano, napríklad freeweb tam má hneď prvú podmienku:
"rozbehnutým nekomerčným projektom, ktorým nestačí terajší webhosting"

A ja sa práve snažím zistiť, čo presne znamená slovo "nekomerčný"
No nikde sa to nemôžem dopátrať.

Príkladom stránky občianskeho združenia s reklamou, som iba naznačil protichodnosť podmienok (za predpokladu, že veta "V Tvojom prípade, sa už aj nasadenie AdSense dá považovať za zisk." platí).


Ešte perlička:
písal som si s prevádzkovateľom jedného zahraničného web portálu, od ktorého chcem preberať informácie, a bavili sme sa o podmienkach.
V prvom mejli písal: ...informácie na mojich stránkach sú voľne dostupné pre "non-commercial" účely......

Keď som sa ho teda pýtal, že či mu bude vadiť reklama google na mojich stránkach odpísal, že za komerčné považuje stránky patriace firmám, ktoré sú určené na predaj produktov alebo služieb, hlavne mu ide o to, aby sa jeho informácie nespoplatňovali.
Takže tak. A teraz si vyberte.

Vďaka.
dragan.michal
23.03.10,09:06
Tak im skús napísať. Za ten čas čo to tu preberáme by si už poznal odpoveď aj priamo od nich. Na druhej strane hosting Ta vyjde aj za cca do 5 eur mesacne. A to mozes na AdSense v priebehu bez problemov zarobit
jasos
23.03.10,10:28
Samozrejme že napíšem, ak to budem realizovať.

Ja som tušil, že ak napíšem prečo to chcem vedieť, diskusia pôjde mimo pôvodnej otázky.....

Tak ešte raz a jasne:
Aká je definícia Komerčného webu? Čo sa tam smie a čo nie?

Vie to niekto?
matus-x1
23.03.10,11:45
No ved ti už odpovedali...

Komerčný web prináša buď priamo alebo nepriamo zisk majiteľovi stránky.
Nekomerčný mu zisk neprináša.


Inak ja nechápem tú logiku ,,detí" sa tu chytať za slovíčka a špekulovať. To je ti problém dať pár € za hosting? Stačí ak nepojdeš jeden piatok von a máš našetrené na pár mesiacov lacného hostingu na ktorom si rozbehneš čo chceš...
harvey
29.03.10,11:20
V podmienkach mame, ze na stranke moze byt reklama, okrem reklamy nasej konkurencie. Potom uz posudzujeme individualne reklamu, co je na danom webe. Ak jej je vela, tak pozadujeme znizenie, alebo do spoluprace nejdeme. Nejake google reklamy nebyvaju problemom.

Komercna stranka pre nas znamena napriklad web stavebnej firmy. Verim, ze je to uplne jasne, ako je to myslene. ;-]

Ak mas dalsie otazky, neboj sa opytat na freeweb@websupport.sk, pekny den. ;-]

Martin Charvat
marketing director
jasos
30.03.10,07:25
V podmienkach mame, ze na stranke moze byt reklama, okrem reklamy nasej konkurencie. Potom uz posudzujeme individualne reklamu, co je na danom webe. Ak jej je vela, tak pozadujeme znizenie, alebo do spoluprace nejdeme. Nejake google reklamy nebyvaju problemom.

Komercna stranka pre nas znamena napriklad web stavebnej firmy. Verim, ze je to uplne jasne, ako je to myslene. ;-]

Ak mas dalsie otazky, neboj sa opytat na freeweb@websupport.sk, pekny den. ;-]

Martin Charvat
marketing director

Ďakujem za reakciu.
Samozrejme, keď pôjde "do tuhého" spýtam sa. Mne práve ale išlo o to, nájsť jasnú definíciu komerčného a nekomerčného webu.
Ako vidno, neexistuje, a je to vecou dohody (každý si to vysvetľuje inak).

Vďaka všetkým.