marica99
22.03.10,10:22
Prosim pomozte mi. od vcera mi totalne blbne notebook. Zacalo to tym, ze mi vyhodilo neskutocne vela virusov, ktore som odstranila. Notebook sa mi zapne tak na treti krat a trva aspon pol hodinu kym na nom mozem zacat pracovat. Ked sa uz vsetko nacita, po nejakom case zamrzne a jedine co mozem spravit je ho znova restartovat.
Neviem co mam robit. Uz som aj antivirus zmenila na ESET. Dala som si preskenovat system este raz, ale zas mi notebook zamrzol. Prosim poradte.
Flinstone
22.03.10,09:45
vírusy mohli poškodiť nejaké systémové súbory... asi by bolo najjednoduchšie a najrýchlejšie spraviť zálohu potrebných súborov a preinštalovať systém.
tinkotn
22.03.10,09:52
skus skontrolovat NB cez program ComboFIx ...a potom tam este hod Anti malware :)) a ak ti to troska pomoze tak potom si sprav online skener cez stranku eset.sk ale vypni ...obnovu systemu.
Hadam pomoze
salvosko
22.03.10,10:10
Ak su nakazene systemove subory tak jedine repair OS ale najlepsie preinstalovat.
marica99
22.03.10,10:43
System som preinstalovala uz niekolko krat.....casto sa mi objavia rozne chyby, niekedy len tak z nicoho nic padne system(urcite to nie je z nicoho nic, ale nie som odbornicka, takze sa do toho velmi nerozumiem)
dalid
22.03.10,10:53
marica99 - nic v zlom, ale sama si napisala, ze nie si odbornicka a trufla si si na reinstalaciu systemu???! Daj to radsej niekomo, kto sa v tom naozaj vyzna ;).

Usetris si kopec casu aj nervov.
salvosko
22.03.10,10:57
No preinstalovat system a hlavne notebook niekedy nie ej easy, halvne co sa tyka ovladacov a podobne. Treba ich tam vsetky nainstalovat aby to bezalo. To moze prave byt tvoj problem.
Alebo potom hardverova chyba ...
marica99
22.03.10,11:01
aby som to upresnila.....dala som si ho preinstalovat...na nieco take by som si netrufla....
marica99
22.03.10,11:09
mam skusit combofix?....pisu tam ze analyzu treba poslat nejakemu odbornikovi....
Vlado40
22.03.10,13:21
Ak bol Windows preinštalovaný a urobený aj formát disku , tak zrejme tu Combofix nepomôže.
tinkotn
22.03.10,13:33
ak si preinstalovala windows a stale to blbne tak uz jedine test pamate a hardisku.
Napal si program Hiren's Boot CD 10.2 je to ako ISO a potom ti nabootuje ....das test pamate a potom HDD .....HDD podla vyrobcu.
Urcite to nerobia ovladace vo windows po novej instalacii ...male % .....skor vadna pamat alebo HDD.
Alebo dalsia moznost ...pozri si aku mas teplotu CPU.......zistis to aj programom SiSoftware Sandra.Ak je vysoka treba precistit chladenie CPU.
bonboncek
23.03.10,06:58
...pozri si aku mas teplotu....CPU..??? čo je to?? a ako sa da prečistit chladenie?????

ja mam inak tiež problem s notebokom...strasne mi v nom huci....Co to može byť a prečo????a ako to odstraniť????
salvosko
23.03.10,07:01
ja mam inak tiež problem s notebokom...strasne mi v nom huci....Co to može byť a prečo????a ako to odstraniť????
Je zaspineny, treba vycistit, vacsinou staci dobre povysavat ale osobne zaistim vrtulku vetraku paratkom aby sa nekrutila.
Alebo zle nainstalovany ovladac a nevie regulovat otazky ventilatora.
axbx
23.03.10,07:17
nie len preinstalovat system ale urobit si zalohu niektorych veci z disku potom dat instalaciu uplnu tj. naformatovat cely disk (tj.vsetko zmazat) a odporucal by som, to je len rada, rozdelit disk pocas formatovania na 2 casti C a D pricom na C budu len systemove veci a take ,ktore musia byt na c a na D vsetko ostatne aj by som si rucne na D urobil adresar "moje dokumenty" a tam by som daval pocas prace vsetky tie veci do roznych znova vytvorenych podadresarov, viem je to viac prace ale to len teraz, potom mozem kludne naformatovat disk C (, ak bude treba a vytvorit si system znova) pricom moja praca, moje subory su nedotknute na disku D, kedykolvek. Preformatovanie disku a preinstalaciu uplnu aj s formatovanim odporucam. A zacat nanovo, ako na novom pocitaci, a nastavit si vsetko znova. Viem je to vele prace,ale oplati sa a odlozit si svelijake instalacky co som pouzil niekde bokom, aby som ich mal na kope.
tinkotn
23.03.10,11:23
Ku chladeniu CPU ....vetrak CPU u niektorych NB sa da dostat cez klavesnicu .....alebo zo spodu NB.
A je dobre ked sa instaluje windows ....tak zaloha dat ....rozdelit disk na C: cca 50GB na system a D: data ......... a urcite format HDD ziadna oprava windows.
Oprava win....ak je poskodenx windows a este by sa s tym dalo nieco spravit.
sfinks
27.03.10,06:18
Podla popisu co pises, necital som prispevky ostatnych uzivatelov ale si klikla na linku kde ti zobrazilo ze mas strasne veal virusov , sisa zlakla a dala ze chesodstranit pomocou toho programu .. tym sisi zaviedla do systemu virus .. takze nabootuj v nudzovom rezime .. tam sa ti polovica veci nespusta .. tak odporucam to nechat prebehnut nejakych dobrym antivirusom, spywareterminatorom a malware softikom potom odstranit po spusteni veci co su blbosti odistalovat toolbary a kuknut sa najme do logov systemu ze co ta to tak spomaluje a potom este odporucam kuknut co ti aktualne bezia .. ja ti aj viem povedat ktore tam nepatria ale ty to nebudes vediet : ) tak potom by som nabootoval iny OS a jedoducho tie srandy co ta brzdia natvrdo vymazal z kompika tvojho :) a je to ... cca hodinka roboty : ) az si zo ZA tak mi napis ... neico vymyslime ;) kontakt v profile ;)