klevca
22.03.10,10:31
Som nezamestnaná a žiadam UP o podporu na založenie živnosti. Oni sa tvária, že nemajú peniaze a že aj školenie bude asi problém otvoriť. Prosím, môžete mi niekto poradiť aké páky mám využiť, aby som túto možnosť neprepásla a oni ma neodbíjali 6 mesiacov, až nakoniec mi nedajú príspevok?
Teraz som 3 mesiac nezamestnaná. Ziadosť som si vyplnila hned prvý mesiac.

Dakujem
Timka1
22.03.10,09:34
Som nezamestnaná a žiadam UP o podporu na založenie živnosti. Oni sa tvária, že nemajú peniaze a že aj školenie bude asi problém otvoriť. Prosím, môžete mi niekto poradiť aké páky mám využiť, aby som túto možnosť neprepásla a oni ma neodbíjali 6 mesiacov, až nakoniec mi nedajú príspevok?
Teraz som 3 mesiac nezamestnaná. Ziadosť som si vyplnila hned prvý mesiac.

Dakujem

neviem, kde si zaregistrovaná, ale niektoré úrady práce, hlavne tie menšie potrebujú určitý počet uchádzačov o dotáciu, aby mohli urobiť kurz, ale v každom prípade neustále sa vypytuj a stoj si za svojim, ak si žiadosť vypísala, zaradia ťa do kurzu, mali by to robiť podľa poradia, ale nedaj na seba zabudnúť, nárok máš až po troch mesiacoch evidovania.
klevca
22.03.10,09:50
Dakujem,

som z Ba IV. Skor si asi budem musiet sledovat, aby som sa na kurz dostala, koli velkemu zaujmu... Do kolko mesiacov od ukonecenia kurzu a poberania podory z UP musi clovek zalozit zivnost? Je to nejak obmedzene?
linko1
22.03.10,16:47
tuším od ukončenia kurzu do 3 mesiacov musí byť založená živnosť ale treba sa informovať na vašom UP nakoľko každý v regione môže mať iné podmienky
klevca
22.03.10,18:12
je to od Vas mile. Som nadsena, ako si tu ludia pomahaju. Dufam, ze aj ja budem niekomu na osoh. majte sa
Smoukinka
24.03.10,09:11
prosim vas nejake tlačivá na vybavenie živnosti s dotáciou tu niesu?
Timka1
24.03.10,09:14
prosim vas nejake tlačivá na vybavenie živnosti s dotáciou tu niesu?

ak chceš dotáciu z úradu práce, žiadosť sa vypisuje na úrade práce

a živnosť sa vybavuje na živnostenskom oddelení, tiež tam majú žiadosti