Jana47
10.10.05,10:00
Dobrý den, vedel by mi niekto poradiť v nezvyčajnom uctovnom pripade. Mame male sukromne lietadlo a v ČR platime letisne poplatky, firma v CR nam vystavi fakturu aj s ceskou DPH. Vedel by mi niekto povedat, ci je to spravne?Alebo nam mali dat fakturu bez DPH a my sme mali urobit samozdanenie? Neviem sa nikde dopatrat, ci vlastne pri letisnych poplatkoch nie je miestom zdanitelneho plnenia CR a preto nam letisko vystavilo fakturu spravne teda s DPH. Kde by som mohla najst nejake usmernenie k tomu, pre ake sluzby je miesto zdanitelneho plnenia u nas a pre ake v zahranici? Kazdu radu ocením.Dakujem
liba2
10.10.05,12:59
Dobrý den, vedel by mi niekto poradiť v nezvyčajnom uctovnom pripade. Mame male sukromne lietadlo a v ČR platime letisne poplatky, firma v CR nam vystavi fakturu aj s ceskou DPH. Vedel by mi niekto povedat, ci je to spravne?Alebo nam mali dat fakturu bez DPH a my sme mali urobit samozdanenie? Neviem sa nikde dopatrat, ci vlastne pri letisnych poplatkoch nie je miestom zdanitelneho plnenia CR a preto nam letisko vystavilo fakturu spravne teda s DPH. Kde by som mohla najst nejake usmernenie k tomu, pre ake sluzby je miesto zdanitelneho plnenia u nas a pre ake v zahranici? Kazdu radu ocením.DakujemZ citácie usudzujem, že vaše lietadlo pristáva alebo "parkuje" na letisku v ČR. V tejto súvislosti využívate služby poskytované na českom letisku - teda miesto poskytnutia služby je ČR, teda česká DPH.
Bližšie o "mieste dodania služby" si prečítaj v § 15 zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH (napr. Poradca č. 5-6/2005 aj s komentárom k zákonu).
Jana47
11.10.05,10:33
Dakujem krasne!!!!