heka71
22.03.10,13:07
Chcela by som sa opytat,moj syn ktory je po skole,ma moznost byvat sam.Existuje nejaky prispevok na byvanie,kedze nema este pracu?dakujem
Xanti
22.03.10,12:13
Zdroj http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

Čítaj, ak si myslíš že splňa tieto podmienky tak treba požiadať. Podľa mňa nemá šancu získať.


Príspevok na bývanie patrí občanovi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, na úhradu nákladov spojených s bývaním, ak splnili podmienky nároku na dávku.

Podmienky vzniku nároku:
· vlastníctvo bytu alebo rodinného domu,
· nájom bytu alebo rodinného domu,
· nájom obytnej miestnosti v zariadení určenom na trvalé bývanie,
. právo doživotného úžívania v byte alebo rodinnom dome,
· uhrádzanie nákladov spojených s bývaním za predchádzajúcich 6 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov alebo preukázanie uznania dlhu a dohody o splátkach,
· podmienky nároku sa prehodnocujú raz za šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov,
· nárok zaniká, ak úrad zistí, že občan v hmotnej núdzi nespláca uznaný dlh, ktorý predstavuje nedoplatky spojené s bývaním.
heka71
22.03.10,12:31
takto, vtom byte ma trvaly pobyt a ide studovat na VS,ani tak nie?
Xanti
22.03.10,12:32
takto, vtom byte ma trvaly pobyt a ide studovat na VS,ani tak nie?
Ako študent má nárok na sociálne štipendium, pokiaľ rodičia majú nedostatočné príjmy.

Príspevok na bývanie dávajú ludom čo sú v hmotnej núdzi. Tj. nepracujú , lebo ich prepustili z práce a nie študentom čo sa chcú osamostatniť od rodiny.