majlosh
22.03.10,12:09
Dobry den. Potreboval by som poradit ohladom reklamacie monitora. Reklamacia v podstate prebehla ako ma,monitor sa nedal opravit, tak mi za neho daju novy. Problem ale je,ze novy monitor je o vyse 100€ lacnejsi, ako ten, ktory som dal reklamovat a pre niekoho je mozno 100€ malo, ale mne sa to velmi nepozdava. Neviete mi poradit,ako by som mal postupovat ked chcem bud monitor v rovnakej hodnote,alebo vratenie penazi,ak je to ovsem mozne? Dakujem
Chobot
22.03.10,11:18
Dobry den. Potreboval by som poradit ohladom reklamacie monitora. Reklamacia v podstate prebehla ako ma,monitor sa nedal opravit, tak mi za neho daju novy. Problem ale je,ze novy monitor je o vyse 100€ lacnejsi, ako ten, ktory som dal reklamovat a pre niekoho je mozno 100€ malo, ale mne sa to velmi nepozdava. Neviete mi poradit,ako by som mal postupovat ked chcem bud monitor v rovnakej hodnote,alebo vratenie penazi,ak je to ovsem mozne? Dakujem

Ty máš nárok na ten istý tovar, ktorý je nefunkčný. Teda ak máš pokazený monitor napr. značky Samsung typ SM 714, tak ti majú dať nový monitor Samsung SM714 a nie inú značku alebo typ. Ak tento typ nemajú, máš nárok na cenu, ktorú si zaplatil za monitor.

Ak je tvoj prípad ale ten, že máš monitor SAmsung SM714, ktorý stál pred rokom 400 EUR a teraz stojí 300, tak nemáš nárok na fin. kompenzáciu, lebo ti dajú ten istý typ monitora. Cenový rozdiel vtedy a teraz je nepodstatný.
majlosh
22.03.10,11:30
Nooo..bol to monitor znacky LG kupovany pred vyse 2 a pol rokom, ale zaruka na monitor je 3 roky. Oni mi nukaju tiez monitor LG ale uz je to iny typ,ako som mal, lebo taky uz vo svojej ponuke asi nemaju.
Chcem sa spytat ako mam postupovat. Ci treba pisat nejaku ziadost (ohladom vratenia penazi),alebo im to staci dat vediet ustne?
Mgr.Shrek
22.03.10,11:41
Nooo..bol to monitor znacky LG kupovany pred vyse 2 a pol rokom, ale zaruka na monitor je 3 roky. Oni mi nukaju tiez monitor LG ale uz je to iny typ,ako som mal, lebo taky uz vo svojej ponuke asi nemaju.
Chcem sa spytat ako mam postupovat. Ci treba pisat nejaku ziadost (ohladom vratenia penazi),alebo im to staci dat vediet ustne?

Argumentuj § 623 ods. 1 z. č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník. Znie takto:
Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.
majlosh
22.03.10,11:46
Super. Velmi pekne dakujem za radu.
majlosh
23.03.10,06:40
No tak volal som na reklamacne oddelenie. Zaruka na monintory je 3 roky. Monitor som daval reklamovat po druhom roku a povedali mi,ze treti rok funguje len ako bezplatny servis,ze nemam narok na odstupenie od zmluvy,takze mi neostava ine,ako zobrat to,co mi ponukaju. Moze to tak byt?
Chobot
23.03.10,07:39
No tak volal som na reklamacne oddelenie. Zaruka na monintory je 3 roky. Monitor som daval reklamovat po druhom roku a povedali mi,ze treti rok funguje len ako bezplatny servis,ze nemam narok na odstupenie od zmluvy,takze mi neostava ine,ako zobrat to,co mi ponukaju. Moze to tak byt?

Lepší vrabec v hrsti, ako .... pokazený monitor.:rolleyes::D

Ak je to rovnaká uhlopriečka a rozlíšenie, tak to máš jedno.
Mgr.Shrek
23.03.10,22:29
No tak volal som na reklamacne oddelenie. Zaruka na monintory je 3 roky. Monitor som daval reklamovat po druhom roku a povedali mi,ze treti rok funguje len ako bezplatny servis,ze nemam narok na odstupenie od zmluvy,takze mi neostava ine,ako zobrat to,co mi ponukaju. Moze to tak byt?

Pozri si poriadne záručný list a rovnako aj reklamačný poriadok. Tam nájdeš odpoveď. Ale ak je v záručnom liste napísané, že záruka je 3 roky, tak potom nie je o čom a trvaj na tom, čo som ti poradil. To sa len vyhovárajú.
majlosh
24.03.10,08:16
No vsade je napisane 3 roky. A este taka drobnost. Na nete maju v reklamacnom poriadku toto: Reklamácie tovaru predávajúci vybavuje bez zbytočného odkladu, maximálne však do 30 dní odo dňa nasledujúceho po uplatnení reklamácie kupujúcim.
Reklamacia bola vybavena az po 30 dnoch a zacali s tym,ze podla nejakeho zakona (vraj nejaky novy) je to 35 dni. Maju pravdu?
kaco11
24.03.10,10:42
nie. vyhovaraju sa. v zakone je 30 dni.


boze ja tak milujem takychto chytrakov ked niekam volam. vselijake tetusky co si prave nechty lakuju a nemaju ani paru o com hovoria.
majlosh
24.03.10,11:15
Aha..takze je to jasne,ze porusili zakon a kludne im mozem od zlmuvy odstupit hej?