jasienka
22.03.10,13:09
cawte,

potrebovala by som poradit. S ucinostou od 1.9.2010 ma narok na davky v nezamestnanosti kazdy poistenec, ktory za posledne 3 roky si aspon 2 roky platil poistenie v nezamestnanosti. To vsak plati az od 1.9.2010. Ja chcem ukoncit prac. pomer so zamestnavatelom v juni. V marci boli 2 roky co som si platila poistenie v nezamestnanosti. Chcem sa spytat, aby som neprisla o podporu, ci mam zatial poistenie v nezamestnanosti platit dobrovolne a na urad prace ist az po 1. septembri. Da sa to takto vyriesit, mate s tym niekto skusenosti?
brčko
22.03.10,12:14
Ak si bola aj predtým cca rok zamestnaná (než si si začala platiť dobrovolne) a teda aj povinne poistená v nezamestnanosti (t.j. spolu tri roky v posledných štyroch) a nezmenia dovtedy zákon, tak nárok budeš mať aj tak.
jasienka
22.03.10,12:25
predtym som bola na predlzenej materskej dovolenke, takze som nebola poistena. Zamestnana som od 4.3.2008, takze do juna 2010, to bude nieco viac ako dva roky, co mi idu platby do fondu v nezamestnanosti.





Dakujem Ti za rychlu odpoveď.:)
HP1100
12.09.10,11:14
cawte,

potrebovala by som poradit. S ucinostou od 1.9.2010 ma narok na davky v nezamestnanosti kazdy poistenec, ktory za posledne 3 roky si aspon 2 roky platil poistenie v nezamestnanosti. To vsak plati az od 1.9.2010. Ja chcem ukoncit prac. pomer so zamestnavatelom v juni. V marci boli 2 roky co som si platila poistenie v nezamestnanosti. Chcem sa spytat, aby som neprisla o podporu, ci mam zatial poistenie v nezamestnanosti platit dobrovolne a na urad prace ist az po 1. septembri. Da sa to takto vyriesit, mate s tym niekto skusenosti?

Ako si to vyriešila? Platila si si odvody dobrovoľne?