stlienka
22.03.10,14:14
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či mám s mojím problémom šancu uspieť.
V roku 2003 som si kúpila nové vozidlo od predajcu, kde som bola zamestnaná. Ale asi za dva týždne predajca skrachoval. Auto som mala na leasing. Vozidlo si však zobral importér, nakoľko nebolo od predajcu vyplatené. Bolo mi povedané, že leasingovka aj importér ten problém, že mi vozidlo bolo odobraté riešia. Avšak po pol roku, čo som auto platila a nemala som ho, som prestala auto platiť o čom som leasingovku upovedomila. No a momentálne mi hrozí exekúcia, nakoľko leasingovka chce odo mňa doplatenie 5.000,- € aj napriek tomu, že auto nevlastním. Už som za auto zaplatila cca 18.000,- € a auto nemám. Viete mi poradiť nejakého právnika, ktorý by mi vedel s mojím problémom pomôcť?
ĎAKUJEM
kaco11
22.03.10,17:55
na zaklade coho si im auto vydala?ved auto patrilo leasingovke
stlienka
23.03.10,08:00
Je to trochu zložité. Keď ten môj zamestnávateľ skrachoval a importér si došiel pre nezaplatené vozidlá a samozrejme chceli zobrať aj moje nakoľko nebolo tiež uhradené, ihneď som komunikovala s leasingovkou v čom je problém a oni sami mi povedali, že vozidlo im mám vydať, že na druhý deň mi bude vrátené. Ide len o to, že každý deň som volala do leasingovky a oni mi povedali, že ich právnici to riešia s právnikmi importéra. No a nakoniec sa auto už po mňa nikdy nedostalo a leasingovke musím teraz zaplatiť tých 5.000,- €. Ide len o to, že leasingovka sa teraz odvoláva na to, že ten pán, čo mi to vedal, tam už nepracuje. Takže, ja mám teraz platiť za to, že mi niekto poskytok zlé informácie.