Juraj727
22.03.10,15:51
Chcel by som sa spýtať či mám povinosť podať daňové priznanie keď som nemal žiadne príjmy na živnosť a nemám iné príjmy resp. či mám podať nulové daňové priznanie typu B. ako to je potom so sociálkou(podať výpis na sociálnu poisťovňu s nulovými príjmami a výdavkami? a zdravotnou poisťovňou? ďakujem
Zita5
22.03.10,16:00
Chcel by som sa spýtať či mám povinosť podať daňové priznanie keď som nemal žiadne príjmy na živnosť a nemám iné príjmy resp. či mám podať nulové daňové priznanie typu B. ako to je potom so sociálkou(podať výpis na sociálnu poisťovňu s nulovými príjmami a výdavkami? a zdravotnou poisťovňou? ďakujem

Nepostačujúce informácie .Prosím doplniť :

Celkom príjem za rok 2009 = 0
Výdaj celkom/včetne odvodov do ZP a SP/ = ?
dada111
22.03.10,16:34
Odvody by mali byť, teda mali sa platiť.
Ja mám tiež takýto prípad, príjem zo živnosti žiadny, odvody do poisťovne žiadne - teda nezaplatený ani jeden cent.
DP zo živnosti musím podať, no podám ho nulové.
PS existujú aj takýto živnostníci...
Juraj727
23.03.10,09:51
celkový príjem za rok 2009 §5-8 je 0,-Eur
odvody na SP a ZP 0,-Eur
Xanti
23.03.10,09:53
celkový príjem za rok 2009 §5-8 je 0,-Eur
odvody na SP a ZP 0,-Eur
Urob si DP, aj nulové lebo DU ťa môže vyzvať k tomu. Alebo im pošli vyhlásenie, že tvoj príjem je nizky a DP nepodaj.
kapua
05.09.11,22:33
dobry vecer, zivnost som pozastavil v roku 2005 na 36 mesiacov, automaticky sa mi obnovila v 2008, ale nakolko som bol dlhodobo v zahranici tak zivnost trvala do 2010 kedy som ju bol opat pozastavit, vo VSZP mi povedali ze za obdobie 2008-2010 budem musiet spatne zaplatit poistne, je to korektna informacia? v tom obdobi som nemal ziadne prijmy zo zivnosti a bol som zamestnany mimo slovenska kde som aj odvadzal zdravotne poistenie, resp. moj zamestnavatel
dakujem
Indeed
05.09.11,22:40
radšej podať DP aj ked nevznika jednoznačne povinnosť ho podať
/nedosiahol sa požadovaný príjem/

uradnici radi tlačia a prijimaju rozne papiere, biju na ne pečiatky a ukladaju ich do fasciklov

a myslia si,že akí sú nepostradateľní....