bibionka
22.03.10,18:16
Dobrý deň,
prosím o pomoc pri riešení môjho problému....

Firma má auto zaradené v obchodnom majetku. Kúpili ho v 12/2008 a sú platcovia DPH.
Poraďte mi, ako mám vyriešiť to, že na tachometri majú najazdené zhruba 10 000 km, ale bloky mi dali sotva za 200 eur za celý rok, aj to tankované prevažne pri maďarských hraniciach....tie som dala na 501 a odpočítala DPH.
Dá sa urobiť kniha jázd na 5000 km - firemné účely vydokladované blokmi a 5000 km - firemné účely nevydokladované blokmi, ale by som urobila nejaký zápis, že ostatné bloky sa stratili?
A keď si neuplatníme žiadne bloky ( daň z príjmu ani DPH) - urobím knihu jázd na 10000 km - firemné účely, ale do nákladov si to proste neuznáme, musíme krátiť, resp. si nemôžme uplatniť ani odpisy? opravy ani iné výdavky okrem PHM nemáme....a keď vyjazdím km vydokladované blokmi PHM a ostatné km dám ako na súkromné účely, % znižujem aj odpisy?
V 12/2008 sme si uplatnili aj odpočet DPH 80 000 Sk - majú súkromné jazdy nejaký vplyv aj na toto? vracia sa nejakým pomerom táto DPH?

Trošku zložitejšie, ale už vopred ďakujem za každú radu....:) a prajem pekný večer...
bibionka
22.03.10,21:19
nikto mi neodpovie?:(