Tartarus
22.03.10,17:24
Dobrý deň

Mám nápad týkajúci sa v poslednej dobe veľmi obľubených vodných fajok sám navštevujem čajovne kde je možnosť fajčit takúto fajku a stretávam sa z ľudmi ktorý tiež prepadli tomuto pôžitku z fajčenia.A tak som mal možnosť vymieňať si mnou nadobudnuté poznatky a zisťovať čo na trhu nieje a čoho je nedostatok.Aby som bol presnejši tak tu hovrím o tabaku do vodných fajok. Doposiaľ som na internete nenašiel tabak s príchuťou konope a podľa mojich zistení by o takýto tabak bol záujem, chuť omamnej drogy bez obsahu THC (psychotropná látka) čiže aj ten kto sa nechce dopustiť trestnej činnosti ale v živote by chcel skúsiť chuť marihuany zároveň bez nejakých učinov si môže takýto produkt zakúpiť.Prišiel som na to ako takúto chuť docieliť bez toho aby v danom tabaku musela byť použitá konope no produk je aj tak čisto na prírodnej báze.Cena tabakov na slovenskom trhu sa pohybuje za 50g balenie okolo 7 Eur no náklady by boli vo väčšej výrobe zanedbateľne a zisk na jednom baliku takéhoto tabaku enormný.Takže ja tu touto cestou hľadam spoločníka alebo niekoho komu recept odpredám.Tento tovar by bol zamerany hlavne na vekovú skupinu od 18-25 rokov no všetci vieme že vodné fajky fajčia aj osoby mladšie ako 18 rokov no to už je vec rodičov a čajovní ktore sú zaroveň ďalším cieľovým zakaznikom.
profesional
23.03.10,17:56
V prvom rade si zabudol pri nakladoch na vyrobu na spotrebnu dan z tabaku ktora je velmi vysoka.
A ide o statom kontrolovanu komoditu, takze najprv ta cakaju laboratorne testy, statny dohlad atd. A na to budes potrebovat enormne prachy.
P07
24.03.10,09:31
Preto to nerozbieha sám ale chce sa len nabaliť na predaní receptu :)
To že sú s tím problémy nechá na tom kto to kúpi. Poznám osobne prípad kedy firma zmenila obal kozmetiky na ktorom bol konopný list z dôvodu neustálych problémov.
Moc sa v tom nevyznám ale nefajčí sa marihuana hlavne pre účinky THC? Objednali by ste si v reštaurácií mäso ktoré chutí ako veleryba? Ja nie.
padro
24.03.10,10:45
.
Moc sa v tom nevyznám ale nefajčí sa marihuana hlavne pre účinky THC? Objednali by ste si v reštaurácií mäso ktoré chutí ako veleryba? Ja nie.
v podstate ma to tiez napadlo, ale spomenul som si ze v poslednej dobe som presiel akosi na nealko pivo mimotemy problem soferov:D
Tartarus
24.03.10,16:19
Nefajčí sa marihuana kôli účinkom?A prečo nejeme kryštalový cukor miesto nejakej čokolady aj tak je to sladké táto náhrada je niečo ako nealkoholické pivo pre vodičov čo si chcu sadnúť za volant.A ďalej v tabaku je ako aroma bioprodukt takže testami by to malo prejsť pre tých ktorý nevedia zloženie tabaku do vodných fajok je to melasa , tabakové listy , nejaká príchuť maximalne čo tam nieje prírodne tak nejake konzervanty no ja na tom nechcem nejak zbohatnúť ale je to diera na trhu a takýchto dier bude podľa mňa čoraz menej tak chcem túto priležitosť nejako využiť
P07
24.03.10,16:31
cukor vs. čokoláda?? Tak to je dosť zlý príklad to pivo beriem. Prečo na tom nechceš zbohatnúť? Ja by som chcel. No bio-produkt je aj hadí jed. Do jedla ti ho pridávať nepovolia. Nerozumiem ale prečo sa do toho nepustíš. Na čom si zastal? Napíš kto bude vedieť poradí. Veď nemusíš na začiatku vyrábať tony.
ludex
24.03.10,16:42
Dobrý deň

Mám nápad týkajúci sa v poslednej dobe veľmi obľubených vodných fajok sám navštevujem čajovne kde je možnosť fajčit takúto fajku a stretávam sa z ľudmi ktorý tiež prepadli tomuto pôžitku z fajčenia.A tak som mal možnosť vymieňať si mnou nadobudnuté poznatky a zisťovať čo na trhu nieje a čoho je nedostatok.Aby som bol presnejši tak tu hovrím o tabaku do vodných fajok. Doposiaľ som na internete nenašiel tabak s príchuťou konope a podľa mojich zistení by o takýto tabak bol záujem, chuť omamnej drogy bez obsahu THC (psychotropná látka) čiže aj ten kto sa nechce dopustiť trestnej činnosti ale v živote by chcel skúsiť chuť marihuany zároveň bez nejakých učinov si môže takýto produkt zakúpiť.Prišiel som na to ako takúto chuť docieliť bez toho aby v danom tabaku musela byť použitá konope no produk je aj tak čisto na prírodnej báze.Cena tabakov na slovenskom trhu sa pohybuje za 50g balenie okolo 7 Eur no náklady by boli vo väčšej výrobe zanedbateľne a zisk na jednom baliku takéhoto tabaku enormný.Takže ja tu touto cestou hľadam spoločníka alebo niekoho komu recept odpredám.Tento tovar by bol zamerany hlavne na vekovú skupinu od 18-25 rokov no všetci vieme že vodné fajky fajčia aj osoby mladšie ako 18 rokov no to už je vec rodičov a čajovní ktore sú zaroveň ďalším cieľovým zakaznikom.

Na tvojom mieste by som si poriadne zistil,či si nevymyslel už vymyslené a ak nie tak by som si to dal zaregistrovať,a potom by som uvažoval o predaji. Určite by to bolo zaujímavejšie! ;)
Tartarus
24.03.10,17:59
Prečo sa do toho nechem pustit? Lebo som študentom strednej školy a zatial nemam peniaze a takýto produkt sa garažovo vyrábať nedá.No to že to je jedinečný produkt aspoň v našich končinách nepochybujem možno niekde v holandsku to maju ale tam by sa to nevyplatilo lebo marihuana je u nich legálna.Mám aj iné nápady no všetko sa týka konope no určite by boli rentabilné pretože keď sa strošku zaujímate o poľnohospodárstvo tak určite viete že sa schvalilo pestovanie technického konope no to bolo už dávno ale dostať na pestovanie konope povolenie boli prakticky nemožné no teraz je len oznamovacia povinnosť a výhodou je to že pestovanie konope je na slovensku ešte len v plienkach a teraz sa tu dá preraziť.Keby ste si naštudovali kolko stovák výrobkov sa da vyrobyť z technického konope tak zistíte že vypestovanú rastlinu využijete do posledného zrnka či su to tepelné izolácie,papierenské výrobky,konopné oleje,konopne semena ako bio strava a tak isto napríklad na výrobu peletiek atď.
A fondy na rozvoj vidieka sú k takýmto pestovateľom tiež nápomocné su tam dosť veľke dotácie z EU.A o tento druh podnikania by som asi aj mal záujem.Miesto mám no už to len treba domyslieť poriadne do detailov ale sám by som sa do toho púštať nechcel.
P07
27.03.10,11:58
hoho. Brzdi kamoško. Akosi sme odbočili od témy. Treba prižmúriť oči a držať sa pri zemi. Zabudni na dotácie z EU a aj na to čo všetko sa dá vyrobiť z konope. Samozrejme, že máš pravdu ale toto je už biznis na ktorý nemám ani ja, ani ty a asi veľmi málo ľudí čo takéto fórum navštevuje. Veľa ľudí padne na hubu práve pre veľké oči a ty predpokladám nechceš by ďalší. Začnime s uvažovaním o pestovaní technického konope pekne pomaličky na 3-5 ar alebo ešte lepšie začni v kvetináči ak sa bude dariť prepracuješ sa k ha. Nesmieš totiž zabudnúť že traktor stojí viac než luxusné auto.

Prví produkt ponúkni kamošom aby si vedel či to vôbec má budúcnosť potom to skús predať v čajovni kam chodíš atď. Ako som ti už raz napísal. Rád ti poradím ak budem vedieť ale hlavne sa drž pri zemi. Nepotrebuješ byť milionárom zajtra stačí keď to stihneš do tridsiatky :)
jar88
27.03.10,12:54
hoho. Brzdi kamoško. Akosi sme odbočili od témy. Treba prižmúriť oči a držať sa pri zemi. Zabudni na dotácie z EU a aj na to čo všetko sa dá vyrobiť z konope. Samozrejme, že máš pravdu ale toto je už biznis na ktorý nemám ani ja, ani ty a asi veľmi málo ľudí čo takéto fórum navštevuje. Veľa ľudí padne na hubu práve pre veľké oči a ty predpokladám nechceš by ďalší. Začnime s uvažovaním o pestovaní technického konope pekne pomaličky na 3-5 ar alebo ešte lepšie začni v kvetináči ak sa bude dariť prepracuješ sa k ha. Nesmieš totiž zabudnúť že traktor stojí viac než luxusné auto.

Prví produkt ponúkni kamošom aby si vedel či to vôbec má budúcnosť potom to skús predať v čajovni kam chodíš atď. Ako som ti už raz napísal. Rád ti poradím ak budem vedieť ale hlavne sa drž pri zemi. Nepotrebuješ byť milionárom zajtra stačí keď to stihneš do tridsiatky :)

Kamarát PO7 čo keby si mu poradil, že nepotrebuje kupovať traktor, pluh a dokonca ani rolu. Stačí kúpiť konope...:cool:..a nepotrebuje ani kvetináč a tvoje....IO..(inteligentné odpovede) ani IQ

Na čo by platil TAXI keď chce platiť miliónové dane z pasienkov. mimotemy
Dantess
27.03.10,14:51
Kamarát PO7 čo keby si mu poradil, že nepotrebuje kupovať traktor, pluh a dokonca ani rolu. Stačí kúpiť konope...:cool:..a nepotrebuje ani kvetináč a tvoje....IO..(inteligentné odpovede) ani IQ

Na čo by platil TAXI keď chce platiť miliónové dane z pasienkov. mimotemy
Myslím si, že P07 má v tomto veľkú pravdu. Chalanisko nemá prachy a nevie či by o to vobec niekto mal záujem. Načo by si kúpil HA pôdy ak by potom zistil, že o to nieje žiaden záujem. Treba vypestovať v kvetináči, okoštovať s kamošmi, skúsiť zaniesť do čajovien ak sa to uchytí predať recept. A nech si to pestujú ostatní ako chcú. ja by som to určite uhral na recept a nie na pestovanie. Nižsie náklady čistý zisk. Ikeď menší...
P07
28.03.10,09:09
Kolega jar88 prečo som mu rovno neporadil kúpiť konope?
1) Neviem aký druh konope potrebuje
2) Neviem či potrebuje samčie alebo samičie rastliny
3) Neviem čo a v akom stave z tej rastliny potrebuje
4) Viem, že na začiatok mu bude bohate stačiť toho čo potrebuje 0,5 kg ktoré keď sa pokúsi objednať na družstve tak sa mu vyspejú a položia telefón.

Dantess: Máš úplnú pravdu predať recept sú čisté prachy ale nič ho to nenaučí. Prachy sa veľmi rýchlo minú a čo ďalej? Navždy ostane len špekulantom ktorý vie ČO ale nevie AKO. Takých v svojom okolí poznám až až. Ak sám podnikáš tak dobre vieš, že veľká časť projektov stroskotá ale z každého sa poučíš a to ťa posúva ďalej.

Tartarus: Mám jednu laickú otázku. Ak má technické konope rovnakú chuť ako Cannabis prečo to nefajčiť rovno ale miešať to s tabakom?
Tartarus
29.03.10,18:09
To by nebolo ono to by nemuseli vyrabat ani prichut mety a rovno by sa mohla fajcit susena napriklad.No ja neviem ako zacat ale mate pravdu s tym ze prv v malom a keby nazori boli vo vecine pozytyvne tak potom to skusit predat do cajovni.A este k tomu pestovaniu napriklad v pozemku by problem nebol par hektarov ornej pody mam ale zber urody by bol naozaj nakladny a dalej aj skaldovanie a pripadne spracovanie.Ked mate nejaky rady alebo napady tak piste viac hlav viac rozumu
P07
30.03.10,05:04
Nie do čajovní ale do čajovne. Len do jednej! Najlepšie do tvojej obľúbenej aby si mal spätnú väzbu. Nepreskakuj vývoj :) Teraz vôbec nerieš ako sa to bude pestovať na hektároch. Pouvažuj kde to budeš pestovať doma v kvetináčoch. Vyber niekoľko druhov tabaku s ktorým to budeš miešať. A choď do toho. Ak sa bude dariť tak o pol roka alebo rok napíš. Ak sa ti to zdá príliš dlho tak jediná možnosť je aby si sa pokúsil to konope niekde kúpiť tak ako ti radil jar88. Moc si to neviem predstaviť ale skúsiť môžeš.
Paso007
28.06.10,09:19
Prečo sa do toho nechem pustit? Lebo som študentom strednej školy a zatial nemam peniaze a takýto produkt sa garažovo vyrábať nedá.No to že to je jedinečný produkt aspoň v našich končinách nepochybujem možno niekde v holandsku to maju ale tam by sa to nevyplatilo lebo marihuana je u nich legálna.Mám aj iné nápady no všetko sa týka konope no určite by boli rentabilné pretože keď sa strošku zaujímate o poľnohospodárstvo tak určite viete že sa schvalilo pestovanie technického konope no to bolo už dávno ale dostať na pestovanie konope povolenie boli prakticky nemožné no teraz je len oznamovacia povinnosť a výhodou je to že pestovanie konope je na slovensku ešte len v plienkach a teraz sa tu dá preraziť.Keby ste si naštudovali kolko stovák výrobkov sa da vyrobyť z technického konope tak zistíte že vypestovanú rastlinu využijete do posledného zrnka či su to tepelné izolácie,papierenské výrobky,konopné oleje,konopne semena ako bio strava a tak isto napríklad na výrobu peletiek atď.
A fondy na rozvoj vidieka sú k takýmto pestovateľom tiež nápomocné su tam dosť veľke dotácie z EU.A o tento druh podnikania by som asi aj mal záujem.Miesto mám no už to len treba domyslieť poriadne do detailov ale sám by som sa do toho púštať nechcel.

Ahoj. Asi máme toho dosť spoločného. Teda aspoň čo sa týka záujmu o konopu a o zvažovaní jej využitia na biznis. Mohli by sme trochu bližšie rozobrať túto tematiku. Z tvojich príspevkov usudzujem, že si asi aj konzument, takže asi vieš o čom píšeš. Ako sa da s tebou skontaktovať? Zatiaľ by som to riešil mimo mobilov - cez net (facebook, skype, chat ...).
Určite ma zaujímajú tvoje nápady a takisto aj zameranie tvojej strednej školy, možnosti uplatnenia tejto sféry v tvojom okolí a pod.
Pokecame - uvidime.