quercus3
22.03.10,20:10
dobry vecer ,
rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

Prosim vas :
1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB?
2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO?
3. ake potvrdenia prilozit k RZZP?
4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ?

dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.
quercus3
23.03.10,11:12
dobry vecer ,
rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

Prosim vas :
1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB?
2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO?
3. ake potvrdenia prilozit k RZZP?
4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ?

dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.


nevedel by prosim niekto poradit?
Andyke
23.03.10,12:03
dobry vecer ,
rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

Prosim vas :
1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB? áno
2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO? áno (pokiaľ aj do daňov.priznania dávaš nulu)
3. ake potvrdenia prilozit k RZZP? iba Doklad o výške príjmu a preddavkov od zamestnávateľa
4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ? Nie

dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.

odpovede červeným
quercus3
23.03.10,12:14
Dakujem velmi pekne Andyke!

robila som DP typ B a oddieli VI. som zo živnosti neuviedla nič, potom mám do RZZP uviesť tú nulu, alebo mám podať opravné DP?
Andyke
23.03.10,12:33
Nie, DP je v poriadku.
quercus3
23.03.10,12:37
nerozumiem,

nespravila som chybu ze som nenapisala v DP typ B nulu?
a potom do RZZP uviest nulu ci neuviest?

som zamotanaaaaa:(
Andyke
23.03.10,12:43
Nulu do príjmov a do výdavkov do DP nepíšeme (iba zdanit.príjmy)
Nevyplnené riadky sa považujú za nulu.
quercus3
23.03.10,12:49
dakujem velmi pekne :)

takze do RZZP pisu nulu:)