myrjam
10.10.05,12:35
Ahojte!

Na stránke socpoisťovne je novinka "Odosielanie registračných listov FO elektronicky". Priznávam, že vôbec nerozumiem, ako postupovať. Môže mi niekto poradiť ako pracovať so schémami XML? Pozerali ste to už? Vďaka za pomoc.
endrju
10.10.05,11:06
Ahojte!

Na stránke socpoisťovne je novinka "Odosielanie registračných listov FO elektronicky". Priznávam, že vôbec nerozumiem, ako postupovať. Môže mi niekto poradiť ako pracovať so schémami XML? Pozerali ste to už? Vďaka za pomoc. Je to zatiaľ v skúšobnej prevádzke od 1.10.2005. Pokiaľ si XML súbor nevieš vyrobiť sama, musíš počkať na dodávku od autora Tvojho mzdového programu.
Práca s RLFO v elektronickej podobe je podobná ako s mesačnými hláseniami.
Postupne majú elektronické RLFO nahradiť zasielanie papierových prihlášok zamestnancov posielaných do sociálky pri nástupe zamestnanca.
myrjam
10.10.05,11:21
Vďaka, ja práve nerobím mesačné hlásenia ani mzdy (súvislosť mi došla), asi teda budem musieť počkať na externú účtovníčku aby ma uviedla do tajov SP.
MIRKA111
25.06.07,09:17
Práve mi prišlo oznámenie, že to platí od 01.09.2007. Vie už niekto ako tie elektronické formuláre vyzerajú?
jankasm
25.06.07,09:50
Práve mi prišlo oznámenie, že to platí od 01.09.2007. Vie už niekto ako tie elektronické formuláre vyzerajú?

Pokiaľ posielaš elektronický výkaz do SP, tak zasielanie RLFO je úplne rovnaké. Do tvojho softu by ti mali zapracovať elektronické spracovanie RLFO, ktoré potom pošleš do SP úplne rovnako, ako posielaš mesačný výkaz.
My to už s našimi dodávateľmi softweru testujeme a funguje to úplne jednoducho. Aspoň nemusím s každým RLFO behať na SP. :cool: :)
IVEB
25.06.07,12:15
Fajn , ale keď napr. nerobím mzdy v žiadnom programe , bude fungovať aj manuálny vstup pri RLFO , nakoľko pokiaľ viem tak manuálny vstup pri tom nie je možný. Výkazy som posielala aj cez manuálny vstup.
sonička
27.06.07,06:27
Chcela by som sa spýtať či mám nahlásiť na RLFO aj okrem trvalého pobytu keď má aj prechodný pobyt a kt. kolonky mám vyplniť?
nikulik
27.06.07,06:35
Chcela by som sa spýtať či mám nahlásiť na RLFO aj okrem trvalého pobytu keď má aj prechodný pobyt a kt. kolonky mám vyplniť?

V RLFO do bodu 3. pises trvalé bydlisko, a do bodu 5. korespondenčnu adresu-cize prechodné bydlisko.
efka23
23.08.07,11:31
Od 22.8.2007 funguje na stránke SP manuálny vstup zasielania
registračných listov FO.
karcoolka1
23.08.07,11:40
Ďakujem efka23, už som na to čakala.