tonkat
10.10.05,12:47
Prosím vás, dostali sme tovar na sklad a fa neprišla, ani nepríde. Po viacerých urgenciách sme to vzdali. Ako mám zaúčtovať tento prípad - príjemku. Ďakujem.
hnedko
10.10.05,10:58
Takýto tovar si na základe dodacieho listu príjemkou prevezmi na konsignačný sklad. Ale nie je mi jasné ako bol obstaraný. Bol aj zaplatený. Skús byť konkrétnejší
tonkat
10.10.05,11:03
Takýto tovar si na základe dodacieho listu príjemkou prevezmi na konsignačný sklad. Ale nie je mi jasné ako bol obstaraný. Bol aj zaplatený. Skús byť konkrétnejší
Nebol zaplatený, lebo odbery tovaru nám fakturujú zbernou fa raz za týždeň a túto jednu zasielku tam nezahrnuli. Oni tvrdia, že to majú dobre a my zase nemáme doklad o nákupe, iba máme tovar.
durisovad
10.10.05,13:31
Ak nepride faktura do dna inventury, mozno by som to zaradila ako inventurny prebytok. Alebo ak by to bol tovar, ktory ma charakter praktickeho spotrebneho tovaru, jednoducho by som ho dala do detskeho domova alebo do domova dochodcov, resp. na nejaku inu charitu a nic by som neuctovala.
KEJKA
10.10.05,14:11
Prosím vás, dostali sme tovar na sklad a fa neprišla, ani nepríde. Po viacerých urgenciách sme to vzdali. Ako mám zaúčtovať tento prípad - príjemku. Ďakujem.tovar príjemkou na sklad 132 / 326 ako nevyfakturovaný. Ak bol zo SR, atk je to celé. Ak z EÚ, tak treba dodaniť dňom 15. dňa nasledujúceho mesiaca.
326 vysporiadaš na základe inventúry s dodávateľom, ak ti potvrdí svoje pohľadávky k 31.12. a táto tam nebude zahrnutá.
Ak inventúra nebude z nejakého dôvodu jednoznačne uzavretá, tak si to prenesieš do dalšieho roka, ale tomu by som sa snažila vyhnúť. Času je dosť, tak treba si dať prípadne odsúhlasiť vzájomné obchody aj napr. k 31.10.
tonkat
10.10.05,14:27
tovar príjemkou na sklad 132 / 326 ako nevyfakturovaný. Ak bol zo SR, atk je to celé. Ak z EÚ, tak treba dodaniť dňom 15. dňa nasledujúceho mesiaca.
326 vysporiadaš na základe inventúry s dodávateľom, ak ti potvrdí svoje pohľadávky k 31.12. a táto tam nebude zahrnutá.
Ak inventúra nebude z nejakého dôvodu jednoznačne uzavretá, tak si to prenesieš do dalšieho roka, ale tomu by som sa snažila vyhnúť. Času je dosť, tak treba si dať prípadne odsúhlasiť vzájomné obchody aj napr. k 31.10.
Už sme si to odsúhlasili, oni tvrdia, že majú všetko vyfakturované - predpokladám, že to vyfakturovali inému, alebo to niekto nepoznačil pri nakládke. Jedná sa o štrk, takže to množstvo čo nám chýba doklad je pre nich zrnko piesku.Takže zaúčtujem 132/326 a na konci roka to kde preúčtujem? Nechcem mať zostatok na 326. Vo výnosoch to už mám, lebo sme to predali, v nákladoch tiež. No ja som z toho pako.
KEJKA
10.10.05,15:07
Už sme si to odsúhlasili, oni tvrdia, že majú všetko vyfakturované - predpokladám, že to vyfakturovali inému, alebo to niekto nepoznačil pri nakládke. Jedná sa o štrk, takže to množstvo čo nám chýba doklad je pre nich zrnko piesku.Takže zaúčtujem 132/326 a na konci roka to kde preúčtujem? Nechcem mať zostatok na 326. Vo výnosoch to už mám, lebo sme to predali, v nákladoch tiež. No ja som z toho pako.Ak už máš doklad, kde je odsúhlasená suma ich pohľadávky napr. k 30.9. vo výške 1000 a ty máš zaúčtované DF neuhradené vo výške 1000, tak použi tento doklad ako prílohu k internému dokladu a zaúčtuj 326/648.
Ak používaš napr. 132.200 vedľajšie náklady obstarania, tak môžeš účtovať 326 / 132.200.
tonkat
10.10.05,17:02
Vďaka za odpoveď.