123peter1
23.03.10,07:14
Dobré ránko poradcovia =) Tak som tu prvý krát a asi vás zavalím kopou otázok =D Prejdem k veci. Dostal som nápad vytvorit vlastnú značku oblečenia =) No už som sa kontaktoval z jednou dodavatelskou firmou ktorá by mi bola schopná šit tričká s mojou vysačkou, ja by som ich od nich kúpil a dalej by som nane vymyslel grafický návrh a dal potlačit opät dalšej firme a následne predával asi na eshope alebo by som ponúkol značku do obchodov. No čo sa vlastne chcem spýtat? Ako si mám značku ochránit? Kolko to bude asi trvat a stát? A prosím ak by ste mi mohly poradit čo všetko mám spravit a načo si dávat pozor...Tak za vhodné informácie vopred dakujem.
arizona
23.03.10,06:26
Marína
23.03.10,06:26
Braňo
23.03.10,06:27
O chránení značky by som uvažoval vtedy, ak by uvedená značka bola komerčne úspešná a hrozilo by, že pre niekoho by bolo zaujímavé vyrobiť približne rovnaký produkt s rovnakým logom (ako napr. Adidas, Nike, Puma a pod). Keďže len o uvedenej možnosti uvažuješ, najprv by som riešil, či vôbec dokážeš realizovať a predávať takýto tovar vo väčších množstvách.
123peter1
23.03.10,07:41
Takže aby som to zhrnul: Ja budem nakupovat hotové výrobky ktoré pre mna ušije iná firma ale s mojou vysačkou , tie graficky spracujem a dám potlačit dalšej firme ktorej za to zaplatím a hotové produkty budem predávat ja tak sa teda pýtam je to výroba lebo len maloobchodný predaj? Značku si chcem jednoznačne zaregistrovat...stačí na to ochranná známka? Vážne to trvá 6-7 mesiacov kým mi overia známku? Takže ako som sa dočítal mala by mi stačit živnost? V živnosti uviest výrobu oblečenia, espoh a predaj? Dakujem za opovede =)
ivka70
23.03.10,07:43
po slovensky je visačka.
123peter1
23.03.10,08:00
po slovensky je visačka.


Dobre no asi nie som najlepší v gramatike =) ... Ale o to tu teraz nejde ešte raz chcem poprosit o čo najlepšie rady kde a ako a podobne =) dakujem...
ivka70
23.03.10,10:29
Dobre no asi nie som najlepší v gramatike =) ... Ale o to tu teraz nejde ešte raz chcem poprosit o čo najlepšie rady kde a ako a podobne =) dakujem...

Mne islo o to, aby si nerobil chyby v objednavkach :)
Aj to je pomoc - aj ked len malicka.
123peter1
01.04.10,05:53
Vie mi niekto ešte poradit k danej téme? Dakujem
kath
01.04.10,15:32
No ja si myslím, že keďže výrobu oblečenia ti bude realizovať iná firma, nie je potrebné aby si si dával aj ty živnosť na výrobu - stačí maloobchodný predaj, resp. kúpa tovaru za účelom jeho predaja. Iná situácia by bola, ak by si zamestnal krajčírky, aby ti to šili.