jar88
23.03.10,07:22
Ak ste po bankrote, alebo pred nevyhnutným krachom a nemáte už z čoho platiť svoje záväzky.
Čo by ste dali za to, aby sa vrátil čas aspoň o rok späť ?
Čo by ste urobili inak, ak by ste mali skúsenosti, ktoré ste získali za posledný rok podnikania v kríze.
Koľko peňazí vás ten rok stál, koľko nervov, prebdených nocí a koľko bezohľadných špinavcov ste spoznali na ceste k bankrotu. Koľko ľudí sa vám otočilo chrbtom. Koľko spokojných dní ste vzali svojej rodine.

Akú hodnotu mala firma pred rokom a akú má dnes.

K bankrotu spejú stovky ďalších živnostníkov a podnikateľov. Možno tu nájdu poučenie, že isť až na nulu je hlúposť a že rodina a jej záujem je viac, ako firma.
Cesta k bankrotu je naozaj veľmi drahá. Vynaložené úsilie neprináša žiadne potešenie, ani zisk. Každý deň, každý mesiac prináša ďalší a ďalší neúspech. Každý deň je účet prázdnejší a prázdnejší a majetok tiež zo dňa na deň stráca na hodnote.

Položí si niekto z podnikateľov otázku, koľko rokov by dokázala jeho rodina žiť z peňazí, ktoré jeho firma utratila za rok cesty k bankrotu ?
Nájdu sa na porade ľudia, ktorí si uvedomujú, ako sa mýlili, keď radili bojovať proti kríze a dokonca to verejne priznajú ?
Stanislav 1975
23.03.10,06:31
Ja vidím na známych a kamarátoch,čo to s nimi robí,keď sa im nedarí:mad:- ako píše jar-nespia, človek im niečo pri stretnutí rozpráva a nevnímajú,lebo rozmýšlajú nad úplne inými vecami a pod.-toto by som ja nikdy nechcel zažiť a preto nikdy som sa neodvážil si založiť nejakú firmu so zamestnancami a pod.,ja by som na to nemal nervy- rozmýšľať kde zohnať peniaze na výplaty,odvody-či mi niekto poplatí faktúry,najma v dnešných časoch, keď sa závazky platia ako sa platia bohužiaľ :confused::mad:a pod. a preto robím len sám za seba-a teraz trochu sebakritiky-nikdy by som nemal na to zamestnávať ľudí a mať za nich zodpovednosť a na to nemám a necítim sa na to...
Darmo sú niekomu iné firmy dlžné kopu peňazí, proste bolo by všetko OK, ale tým,že niekto nevie dostať svoje vlastné peniaze od niekoho,tým pádom ide nie svojou vinou "ku dnu" a to je smutné...
profesional
23.03.10,18:00
Vies, bankrot je v kapitalistickej ekonomike uplne normalna vec.
Si vezmi ye behom 5 rokov od zaciatku podnikania skrachuje 19 z 20 firiem.
Otazka je preco?
Lebo vacsina ludi na Slovensku zije v 2 velkych omyloch:
Ze sa vyznaju v politike a ze sa vyznaju v podnikani.
Vacsina ludi si to predstavuje ako hurvinek valku.
Dostanu napad a idu do toho. Nepouzivaju kalkulacku.

Jedine co ma na Slovensku mrzi je, ze stat svojim laxnym pristupom umoznuje velmi dlhe prezivanie firiem ktore mali uz velmi davno padnut.