grammatika
04.04.12,20:35
Hlavná kniha, kniha analytickej evidencie...a nemusis vytlacit, ale staci ulozit v PC forme a pre prípad kontroly pri požiadavke tlačenej formy, vytlačiť
Tunco
05.04.12,06:09
Ďakujem grammatika
Tunco
05.04.12,13:24
Ako postupujete pri prechode do nového roka. Skontrolujú sa 701 a 702, hlavné knihy, a hor sa na účtovanie nového roka? Alebo je predtým potrebné ešte niečo pokontrolovať?
Iwett
07.04.12,05:39
Dobrý deň, prosím, prosím, začínam s omegou a neviem sa dopátrať, keď zapíšem došlú faktúru do knihy došlých faktúr, prenesie mi do evidencie účtovných dokladov všetko okrem textu faktúry, kde sa má nadefinovať, aby sa preniesol do evidencie účtovných dokladov? Ďakujem.
andreaS
08.04.12,06:49
iwett: ja uctujem vsteko cez evidenciu... zvolim si okruh dokladov, do kt. nahadzujem a uz "len" tukam cez vzory... naopak to nerobim, tak neviem poradit...
Iwett
08.04.12,07:35
Ďakujem za reakciu...ja čítam postupne manuál a tu v tipoch radia, že je lepšie faktúry evidovať cez došlé faktúry...
Už som to aj našla....
Ale mám ďalšiu otázku, ako sa nahodia do skladu počiatočné zostatky? Ďakujem.
DanielaSL
08.04.12,07:43
Aj ja tak robím ...príde mi to zbytočné robiť inak ....
DanielaSL
08.04.12,07:44
Ja som to prvý rok tiež tak robila, ale potom mi to prišlo zbytočne komplikované a robím tak ako Andrejka len cez evidencie.
andreaS
08.04.12,15:17
iwett: pociatocny stav skladu myslis? ak ano, tak si vytvoris sklad - prvy je tam zadany, ale prezri si jeho nastavenie, ci ti vyhovuje... a zadas prvy prijem na sklad ... mal by tam byt typ prijmu nieco ako "pociatocny stav"... a postupne si tak naskladnis vsetko co mas mat na sklade... zaroven postupne ako pridavas tovar, tak budes vytvarat aj jednotlive karty majetku...
Iwett
08.04.12,17:33
Takže počiatočný stav je príjemka č. 1? Lebo v každom programe je to ináč. Tak zapíšem PS do príjemky č. 1 a malo by to byť v poriadku. Ďakujem.
Iwett
08.04.12,17:53
Prosím, ešte jednu pre Vás asi samozrejmú otázku: zahraničné faktúry v omege sa evidujú oddelene od tuzemských? Ospravedlnujem sa za naivné otázky, ale v krose neradia cez sviatky, a ja potrebujem nejako nahádzať doklady k dph urýchlene.:)
andreaS
09.04.12,06:54
iwett: nie prva prijemka ale prijem na sklad a typ dokladu "pociatocny stav" (vid foto)

a ano DF a zDF sa nahadzuju osobitne... otvoris si evidenciu uctovnych dokladov a nalavo hore zvolis okruh dokladov, kt. ides nahadzovat a potom uz len cez pridaj a cez vzory zadas jednotlive faktury...
Iwett
09.04.12,07:02
Ďakujem, presne tak som to myslela, aj urobila...a je to aj prvá príjemka. :rolleyes:Ďakujem za rady. Pekný veľkonočný pondelok. :)
tweedle
18.04.12,11:38
prosím Vás, mám v omege pokladnicu klasika 211001, pribudla nám však ERP na prevádzke a daľšiu prenosnú má obchodný zástupca. Chcela som si ich pridať medzi pokladnice a pridať si analytiku, ale nejde mi to, ide mi pridať len 1 ERP a pri druhej mi už vyhadzuje, že nie je možno pridať, ešte podotýkam, že ERP nám nefunguje priamo s programom,,čo s tým?
tweedle
18.04.12,11:40
to bude asi licenciou, nie?
andreaS
18.04.12,11:46
tweedle: rozsirit program... zrejme mate len zaklad co sa tyka tuzemskej pokladne a to 1 ks... dalsi upgrade je na 4 ks... inak sa nepohnes...
tweedle
18.04.12,11:57
už mám predfaktúru v ruke:) ale dakujem Andrejka, ty mi vždy pomôžeš
miriza
16.05.12,05:15
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa dá urobiť v Omege : Nahrávam faktúry za kúpu tovaru cez 131.000 a chcela by som aby mi to rovno účtovalo aj na 132.010 kde by sa to dalo nastaviť? V došlej faktúre alebo v príjemke? Osobitne nahrávam DF a osobitne príjemku. Ďakujem.
jess
16.05.12,05:29
v príjemke
andreaS
16.05.12,05:48
ano v prijemke, ale zauctuje sa to az ked sa spravi uzavierka skladu... tie robievam v mesacnom intervale, takze mam kazdy mesiac 1 ID, kde mam kompletne zauctovanie skladu so vsetkymi pohybmi, kt. sa v danom mesiaci udiali... (prijem, vydaj, presun, manko, prebytok)...

uctovala som takto 2 uct. obdobia az som to vzdala a zacala uctovat rovno na 504 ale skladovu evidenciu som viedla nadalej... nebolo to ale take zavazujuce a pracne na kontrolu ako ked som uctovala cez 131 :)
miriza
16.05.12,06:05
som mala tušáka že mi odpovieš práve ty andreaS :)
Ja som na 504 účtovala doteraz, na 131 som prešla tohto roku :( lebo ževraj by sa takto mal sklad účtovať. Naša firma nakupuje rôzne tovary a ďalej ich predáva. Ak sa to dá v tej príjemke tak kde presne. V príjemke mám na strane dal účet 131.000 tak si to dám na stranu má dať ten äčet 132.010 ale uvidím to až po tej uzávierke hej?
andreaS
16.05.12,06:10
;)

a hlavne si pozri nastavenie skladu ako takeho... ci tam mas vsetko zadefinovane... da sa aj priamo v uctovani skladu nastavit prvotne uctovanie, kt. bude tahat do kazdej novej karty... a samozrejme 132AE konkretneho skladu... ja som mala viac skladov, tak som potrebovala rozlisit aj to...
miriza
16.05.12,06:20
Ja mám sklad len jeden našťastie, môžeš mi presne popísať kde sa to nastavuje. Niečo už mám ponastavované, len neviem či všetko. Volala som aj do Krosu tam mi nejaký pán povedal, že to tiež treba nastaviť ale nič konkrétne.
truch
16.05.12,10:54
Kros opäť robí bezplatné školenia, idete??
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
andreaS
16.05.12,18:03
miriza: nezabudla som na teba, len som mala pracu ;-) zajtra sa ti pokusim odpisat len nechcem slubovat, lebo mam rusnejsie dni...

truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...
danielko
17.05.12,04:59
miriza: nezabudla som na teba, len som mala pracu ;-) zajtra sa ti pokusim odpisat len nechcem slubovat, lebo mam rusnejsie dni...

truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...

aj ja chcem zanechať Kros, pošuškaj kto je lepší (aj cenovo) ;)
truch
17.05.12,05:29
truch: ja uz nie, pre mna omega resp. soft od krosu konci... vyzera to tak, ze som nasla viac nez lepsiu nahradu... nech si ten svoj predrazeny soft nechaju...
Adi, je pravdou, že je Kros drahý, ale je dobrý a ja som si už zvykla, pre mňa by bolo "drahšie" zaúčať sa nejakému softu nanovo:(
andreaS
29.05.12,06:26
danielko: dostala som sa k jednej firme, kt. vyvija cz soft pre potreby sk ;) zaroven je uz plne funkcny, len si ho pouzivanim upravujeme, doplname ... a pre mna zacina byt najvacsim plusom skenovanie dokumentov, vdaka comu ja ako uctovnik nerobim s papiermi ale otvaram si tieto skeny, kt. su priamo v programe... este som na zaciatku pouzivania ale uz sa celkom kamaratim s programom... vyzera samozrejme inak ako omega ale zatial ma v sebe funkcie, kt. mi vyhovovali z roznych inych softoch, len neboli pokope...

je to eso9 ak by niekoho zaujimal nazov ;) ... jo a este je vyhodou, ze soft vobec nekupujem... ;)

truch: mna uz totalne nasrdil ich pristup k zakaznikovi a sposob zaplatte si vsetko a my vam v nicom nevyjdeme v ustrety... nehovoriac o ich pocine s alfou plus a planovanym rovnakym krokom v omege... mozem sa im nato vy... keby mali aspon zaujem vyjst mi v ustrety pri zmene konfiguracie programu, nepoviem nic... ale umoznia mi degradovat, cim stratim cca 1000e a nasledne rozsirenie ma bude stat 400e lebo to si musim platit... tak nech idu do prec... ich smola, lebo so sebou potaham aj klientov, kt. som im doniesla... a za absolutny podraz povazujem zasielanie predfa na tych cca 10e za aktualizaciu na cd, kt. vo velkej miere ludia platia, hoci ich tahaju z netu... myslia si, ze musia... no co uz... za posledne roky sa ich pristup totalne zmenil a ja odmietam platit za program, kt. mi toho az tak vela neponuka... som v nom sice viac nez doma, rychlo si poradim s kadecim ale ako sa nevedia chovat k zakaznikovi, tak nech si cely program strcia kdesi do .... suflika... :D
nibiru
29.05.12,07:37
Počula som tiež o tom SW Sk, pracujete v Demoverzii Start a tiež Mzdy?, hľadám tiež čosi jednoduchšie pre menšiu firmu, a mzdy počíta dobre so slovenskými zákonmi.
andreaS
29.05.12,12:54
nibiru: aku demoverziu mas na mysli? ak eso9, tak mam k dispozicii plne funkcny program s vylepseniami na mieru, kt. sme sa dali zapracovat pocas prace s programom ;) akurat len ja mzdy nerobim, ale viem, ze mzdy v nom robia, tak to musi fungovat... :)
danielko
30.05.12,04:20
Ďakujem za odpoveď, pozriem sa na eso. Ohľadom Krosu zdieľam rovnaký názor ako ty.
nibiru
30.05.12,06:28
Ano, myslela som Eso9 Demoverziu, či na nej sa dá neobmedzene pracovať, alebo po čase
to treba zakúpiť. Sme malá firma, ale počítajú sa aj mzdy. Dá sa to ľahko naučiť, doplniť,
lebo už ma nebaví stále skúšať a učiť sa nové SW. Tiež som pracovala v Krose, ale na malú firmu je naozaj drahý.
andreaS
30.05.12,07:31
nibiru: co sa tyka spoluprace s programom eso9, tak su 3 moznosti... kontaktovat priamo eso9 a kupit program... kupit si len pristup... alebo vyuzit sluzby firmy, s kt. som zacala spolupracovat a oni poskytuju tiez rozne urovne ako napriklad komplet servis (donesiete vsetky doklady, tu sa naskenuju, zaeviduju, zauctuju a vy mate online pristup k svojmu informacnemu systemu) alebo z casti naskenujete vy a my dorobime zvysok...

davala som si napriklad nacenit tieto komplet veci (len donesu doklady a vsetko sa robi tu plus mzdy) pre 1 mojho klienta a vysla mu ciastka za toto vsetko tolko kolko plati len mne za samotne uctovnictvo a nema k tomu vyhodu online pristupu plus podla mna velka vyhoda je priama archivacia dokladov skenovanim... najskor to znie, ze presunom tejto firmy pridem o peniaze, ale na druhu stranu mi odbudne praca s dokladmi samotnym a mozem sa venovat viacerym klientom a len tym dolezitejsim ukonom... pretoze do celeho procesu vstupuje viac ludi... prvy doklady triedi a skenuje... druhy ich eviduje a treti predkontuje ... je to preto, aby sa umocnila kontrola a znizila chybovost, kedze doklad prejde rukami 3 roznych ludi... :) mne sa tento system paci a dufam, ze sa coskoro s programom poriadne zoznamim a zacnem frcat na plne obratky ;)
janaGT
07.06.12,10:06
prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, akým spôsobom alebo či sa to dá, všetko čo mám naúčtované na 261 opraviť na 315, ale nie jedným zápisom, ale každú jednu položku zvlášť opraviť ... mám to na 5 strán, preto hľadám jednoduchší spôsob, ako klikanie na kažýdú položku a prepisovanie :)
sway
07.06.12,11:50
prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, akým spôsobom alebo či sa to dá, všetko čo mám naúčtované na 261 opraviť na 315, ale nie jedným zápisom, ale každú jednu položku zvlášť opraviť ... mám to na 5 strán, preto hľadám jednoduchší spôsob, ako klikanie na kažýdú položku a prepisovanie :)

musíš maž zrušené všetky uzávierky, potom si v evidencia, účtovné doklady daj voľbu všetky okruhy , máš všetky doklady, daj si všetky ODZNAČIŤ, potom si označ doklady ktoré chceš preúčtovať na iný účet - označuj si ich insert tlačítkom, keď ich budeš mať všetky označené, tak si daj zobraziť iba označené doklady - budeš vidieť doklady čo chceš preúčtovať na iný účet a daj záložku FUNKCIE, v rolete ĎALŠIE FUNKCIE, piaty riadok daj hromadná zmena účtov a tu už zadávaš z ktorého na aký účet chceš doklady preúčtovať.
Treba to robiť pomaly a pozorne, zmení všetky zobrazené doklady.
držím palce.;)

ešte ma napadlo, môžeš si ich jednoduchšie označiť cez knihu analytickej evidencie si daj zobraziť 261 , daj si ODZNAČ všetko a potom si tu jednoduchšie označíš doklady, vrátiš sa do evidencia účtovné doklady, a daj si zobraziť iba označené a postupuj už potom ako hore píšem....
tweedle
14.06.12,14:01
prosím Vás ako zaúčtujem OF s mínusovou položkou? nie je to dobropis, je to FA v ktorej sme niečo predali a niečo od nich odkúpili, výsledná suma je rozdiel týchto súm,,,
Tweety
14.06.12,14:13
prosím Vás ako zaúčtujem OF s mínusovou položkou? nie je to dobropis, je to FA v ktorej sme niečo predali a niečo od nich odkúpili, výsledná suma je rozdiel týchto súm,,,
Ak ste od nich niečo odkúpili, majú to fakturovať oni ako dodávateľ, nie vy to odrátavať vo svojej faktúre. Nie je to správny postup.
tweedle
14.06.12,14:22
no len bohužiaľ, ide o nimi použitý tovar rádovo do 2e, my im fakturujeme 100-200e, oni nesúhlasia s tým aby, nám vystavovali faktúry, a kedže my ten tovar od nich chceme mať ošetrený, kedže ho daľej predávame( po renováciií) tak sme to vyriešili takto. Ale videla som pár takýchto faktúr, napr, pri kúpe tonerov a následnom odkupe použitých kde je to riešené mínusovov položkou,,tak čo teraz s tým?
grammatika
14.06.12,18:33
no len bohužiaľ, ide o nimi použitý tovar rádovo do 2e, my im fakturujeme 100-200e, oni nesúhlasia s tým aby, nám vystavovali faktúry, a kedže my ten tovar od nich chceme mať ošetrený, kedže ho daľej predávame( po renováciií) tak sme to vyriešili takto. Ale videla som pár takýchto faktúr, napr, pri kúpe tonerov a následnom odkupe použitých kde je to riešené mínusovov položkou,,tak čo teraz s tým?
Teoreticky by sa to dalo tak, že spustíš makro OF - najskôr tam dáš údaje toho, čo fakturujete Vy.
Potom sa nastavíš na ďalší riadok a spustíš znovu makro, kde dáš sumy mínusom. A celkovo by vyšla mínusová Fa.
Neviem, či som dobre vysvetlila :)
tweedle
15.06.12,05:39
no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok:(

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?
Tweety
15.06.12,05:41
no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok:(

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?
Dalo by sa samozrejme. Zľava, ale na váš tovar, to je bežné. Ale nerozumiem dodávateľovi, ako potom ošetria predaný tovar. A ten tovar aj tak nebudete účtovne mať.
tweedle
15.06.12,05:58
tweety priznám sa že mám z toho nervy, lebo ani mne osobne sa tento postup nepáči, ale vedenie to chce riešiť takto, zatiaľ je tých faktúr máličko, a tak tajne dúfam, že účtovníčky z druhej strany sa proti tým faktúram ohradia, lebo mňa u nás nikto nepočúva,,,
sway
15.06.12,09:42
no skúsim to, bohužiaľ až v pondelok:(

a ako by ste to riešili vy, ak toto je teda nesprávny postup, uvedomujem si to, ale nevidí iné riešenie, kedže ak by sme tento postup odmietli, tak prídeme o zákazníkov,
dalo by sa to vyriešiť použitím zľavy? že by sme dali plnú sumu za ktorú od nás kupujú a potom odrátali zľavu za odkúpenie tovaru?

Ja osobne som za variant zo zľavou.
koricka
23.06.12,13:05
Zdravím poraďákov...


potrebovala by som súrne poradiť s OMEGOU...ako môžem z výpisu BU, ak jednou sumou uhradil dokopy cca 4faktúry???Ako to mám evidovať - zaúčtovať??:confused::rolleyes: Veľká vďaka:)
SilMar Group
23.06.12,13:17
Zdravím poraďákov...


potrebovala by som súrne poradiť s OMEGOU...ako môžem z výpisu BU, ak jednou sumou uhradil dokopy cca 4faktúry???Ako to mám evidovať - zaúčtovať??:confused::rolleyes: Veľká vďaka:)
V hlavičke - suma spolu dáš celkovú uhradenú sumu a potom zaúčtuješ 4 riadky 221/311 - samostatne každú faktúru zvlášť, pričom uhradený doklad uvedieš (vyberieš) na pravej strane "Úhrada"- Uhradiť doklad - buď ho tam napíšeš, ak presne vieš, alebo si vyberieš z číselníka.(ikona priečinok s lupou)
koricka
23.06.12,13:31
jáááj...jeminenký..jasné...ĎAKUJEEEM :)))
SilMar Group
24.06.12,18:11
rado sa stalo :-)
Stašek
03.07.12,08:10
Potrebujem poradiť. Prvý raz idem vytvoriť a poslať "Súhrnný výkaz DPH" za II. štvrťrok 2012. Musím urobiť v OMEGe "Uzávierku DPH" aj za Jún? Súhrnný výkaz sa posiela do 20. poukončení štvrťroka, a to ešte nebudem mať dokončenú Júnovú "normálnu" DPH-čku, čiže ani uzávierku DPH za Jún. Ďakujem.
Stašek
05.07.12,12:44
Potrebujem poradiť. Prvý raz idem vytvoriť a poslať "Súhrnný výkaz DPH" za II. štvrťrok 2012. Musím urobiť v OMEGe "Uzávierku DPH" aj za Jún? Súhrnný výkaz sa posiela do 20. poukončení štvrťroka, a to ešte nebudem mať dokončenú Júnovú "normálnu" DPH-čku, čiže ani uzávierku DPH za Jún. Ďakujem.

Nikto neporadí?
Lubica3
05.07.12,17:43
Kludne, ak už chceš poslať súhrnný výkaz, urobíš uzávierku, vyexportuješ si xml súbor, zašleš a uzávierku potom zrušíš, resp. aj vymažeš a pokračuješ ďalej. Však súhrnný výkaz sa týka tvojich zdaniteľných plnení a tie máš určite definitívne jasné a uzavreté... daň na vstupe si môžeš účtovať ďalej a následne urobiť novú uzávierku DPH /dá sa opakovať koľkokrát potrebuješ/.
Stašek
16.07.12,18:31
Idem podať prvý raz Súhrnný výkaz DPH, Identifikátor na DÚ mám vybavený,ale: OMEGa vyexportuje do XML súboru len prvú stranu Súhrnného výkazu DPH, druhú stranu nie. Túto druhú stranu mám na Daňový úrad odniesť osobne? Alebo ju nemusím posielať? Prosím o odpoveď súrne, musím to stihnúť do 20.7. ĎAKUJEM!
SilMar Group
24.07.12,10:15
Idem podať prvý raz Súhrnný výkaz DPH, Identifikátor na DÚ mám vybavený,ale: OMEGa vyexportuje do XML súboru len prvú stranu Súhrnného výkazu DPH, druhú stranu nie. Túto druhú stranu mám na Daňový úrad odniesť osobne? Alebo ju nemusím posielať? Prosím o odpoveď súrne, musím to stihnúť do 20.7. ĎAKUJEM!

Asi už neskoro reagujem, ale do budúcnosti... exportuje sa xml so všetkými údajmi (aj keď z omegy sa zdá, že len prvá strana) , len ho treba v EZU naimportovať a načítajú sa všetky údaje.

Na daňový úrad sa SV nenosí ani neposiela, aj tak by ho neprijali, prijímajú ho len v elektronickej podobe.
Stašek
24.07.12,10:22
Ďakujem za odpoveď, aj keď oneskorenú. Skúsil som vyexportovať len prvú stranu, poslal, a keď som si to vytlačil v EZU, zistil som, že je to komplet. Ale aj tak ďakujem.
mimiss
27.07.12,06:54
Potrebujem rada zalozila som novu firmu a chcela som zauctovat ZI zacala som novy ID dalej idx ucet MD353 DAL 411suma 5000e..dalej PD prijem uhrada ZI ucty MD 211 DAL 353.ale po zauctovani mi to vyhodi suma spolu az 10000e a doklad mi to neriradi k tomu Id ze je uhradene,som zaciatocnik v omege a neviem co stym ako to naparovat a ci som to sravne zauctovala.dakujem vopred za radu.surne
SilMar Group
27.07.12,07:04
Potrebujem rada zalozila som novu firmu a chcela som zauctovat ZI zacala som novy ID dalej idx ucet MD353 DAL 411suma 5000e..dalej PD prijem uhrada ZI ucty MD 211 DAL 353.ale po zauctovani mi to vyhodi suma spolu az 10000e a doklad mi to neriradi k tomu Id ze je uhradene,som zaciatocnik v omege a neviem co stym ako to naparovat a ci som to sravne zauctovala.dakujem vopred za radu.surne

Keďže je to IDx, ak nebudeš 353 viesť saldokontne, tak to nemusíš mať evidované ako uhradené, lebo v účtovníctve ti 353 vypadne. Na tom IDx by som dala len ten prvý zápis 353/411 a ten druhý 211/353 by som účtovala cez pokladňu, lebo ak to budeš robiť cez IDX, nebude ti sedieť evidencia pokladne s účtom 211. A keď to už urobíš cez pokladňu, tak vyber si uhrádzaný doklad - ten IDX a malo by to vypadnúť z neuhradených.
mimiss
27.07.12,11:10
my sme uplne nová firma tak začiname len stym vkladom do pokladne ZI..tak som neučtovala nič saldokontne..ale stále mi to tak ukazuje sumu spolu 10000 E.a neviem čo stym..som uplny novačik s tymto programom a neviem sa dotoho ešte nejako zapracovať..mohla by som poprosit napisat presne postup ako čo otvorit a ako to tam ponahadzovat.velmi dakujem
SilMar Group
27.07.12,11:16
my sme uplne nová firma tak začiname len stym vkladom do pokladne ZI..tak som neučtovala nič saldokontne..ale stále mi to tak ukazuje sumu spolu 10000 E.a neviem čo stym..som uplny novačik s tymto programom a neviem sa dotoho ešte nejako zapracovať..mohla by som poprosit napisat presne postup ako čo otvorit a ako to tam ponahadzovat.velmi dakujem

Najprv urobíš len interný doklad, kde zaúčtuješ 353/411. Ten doklad bude na sumu 5000€. Následne urobíš príjmový pokladničný doklad na sumu 5.000 a zaúčtuješ 211/353
mimiss
27.07.12,11:52
presne takto to robim a stale mi to neučtuje ked však učtujem založenie firmy musim mat učtovat otvorenie po otvorenie alebo otvorenie júl? dobre dam si ID-ID iny_IDx základné imanie nahodim sumu 5000E predkontacia MD353/D411 a OK.potom si dam PD Iny prijem uhrada ZI nahodim sumu predk 211/353 a nejde mi tam pripojit uhradit doklad a dam ok a nahodi mi to sumu spolu 10000E.tak fakt neviem čo urobiť
tictac7
27.07.12,12:07
presne takto to robim a stale mi to neučtuje ked však učtujem založenie firmy musim mat učtovat otvorenie po otvorenie alebo otvorenie júl? dobre dam si ID-ID iny_IDx základné imanie nahodim sumu 5000E predkontacia MD353/D411 a OK.potom si dam PD Iny prijem uhrada ZI nahodim sumu predk 211/353 a nejde mi tam pripojit uhradit doklad a dam ok a nahodi mi to sumu spolu 10000E.tak fakt neviem čo urobiť

Niečo robíš zle. Zavolaj do Kros-u. Pokiaľ však nemáš predĺženú hotline, tak až v pondelok.

To, čo píšeš o tých účtovných obdobiach otvorenie-júl, to nie je o tom, kam Ti to účtuje, on Ti zaúčtuje do obdobia podľa dátumu, pokiaľ ručne nezmeníš. A do obdobia otvorenie sa neúčtuje o vzniku firmy, ale pri prechode medzi rokmi....
salsa4
27.07.12,12:25
Dobrý deň. Zaujalo ma čo píšete, že robíte so všetkými 3 progr. Ja začínam a potrebujem poradiť s výberom programu, vyskúšala som si iba AESY demo verziu ostatné nepoznám ( ALFA, OMEGA )
SilMar Group
27.07.12,12:28
ja mám zakúpené všetky tri - Omega, Alfa aj Olymp a som s nimi veľmi spokojná. Len teraz nás nútia prejsť z Alfy na Alfa plus tam som dosť skeptická. Uvidíme.
mimiss
27.07.12,12:39
ved to ze nemám a čakať do pondelka nemôžem..hej viem mám nastavene zaučtovať júl ako vzikla firma
mimiss
27.07.12,12:42
môžem vám to poslať ale neviem ako manžela nemám doma tak mi nema kto poradiť :)
andreaS
30.07.12,15:57
upisane zakladne imanie sa uctuje do obdobia "otvorenie" a uctujem na 2x ... oba s datumom podpisu spolocenskej zmluvy (resp. zakladatelskej listiny)

1. upisane zakladne imanie 353/411 (IDx)
2. pohladavka voci spravcovi vkladu 378/353 (IDx)
- zaroven si vytlacim otvaraciu suvahu

a po zapise do OR dnom zapisu uctujem uz do obdobia kam to patri, ale vacsinou teda do pokladne (PD) 211/378 (cize ak bola sro zapisana 2.8. , tak tento pripad uctujem tymto datumom a do obdobia august)
mimiss
03.08.12,12:42
Chcem sa spýtať dá sa v omege zmeniť učtovný rok z hospodárskeho na účtovný alebo sa musi program vymazat a nahodit znovu len čo ked už mám zaučtovaných viac pripadov čo potom?dakujem
AlkaS
20.09.12,09:38
Dobrý deň poraďáci!
Potrebovala by som pomôcť s účtovnými poznámkami, prosím pomôžete :(
evuš
20.09.12,09:49
Dobrý deň poraďáci!
Potrebovala by som pomôcť s účtovnými poznámkami, prosím pomôžete :(


.. čo konkrétne ??
AlkaS
20.09.12,10:15
poslala som vám do správy
janaGT
20.09.12,16:08
zaúčtovala som prijatý tuzemský dobropis s údajmi: dátum vyhotovenia 31.8.12, dodania 31.8.12, došlo poštou 18.9.12 - DPH mi hodilo do obdobia september ... ale malo do augusta, či nie?
Mila123
20.09.12,16:10
správne je do 9/2012, nakoľko doklad dps došiel až v septembri, nie v auguste.....
dps sa takto účtujú.....môj názor.....
Stašek
20.09.12,17:33
Zmeň dátum DVDP (dátum vzniku daňovej povinnosti) na 31.8.12. Ináč ja dávam dátum prijatia poštou (ak príde fyzicky v nasledujúcom mesiaci) posledný deň mesiaca, v ktorom chcem aby išlo do priznania. U Teba konkrétne 31.8.12.
ALZBETKA1801
19.10.12,12:04
Dobry den, chcem sa informovať na pracu v omega programe...chcem si najst text, kde je poznacena poznamka, ktora ked sa vytlaci faktura zmizne z nahladu.
Katarina-fa
29.10.12,15:59
prosím o radu, potrebujem vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát v nemeckom jazyku, je to možné v omege? ďakujem
Katarina-fa
19.12.12,20:58
poradíte mi prosím niekto? neviem sa vymotať z nasledovného prípadu: došlá faktúra od orange v 04/12 bola uhradená v plnej sume, v 05/12 k nej došiel dobropis, avšak tento dobropis bol odpočítaný pri úhrade faktúry, ktorá došla v 06/12, poradíte mi ako mám postupovať? ja som si urobila zápočet faktúry za 04 a dobropisu k nej, ale teraz keď nahadzujem úhradu za fa. v 04/12 tak suma mi vyskočí ponížená o dobropis, čo nie je správne, lebo reálne bola uhradená pôvodná suma, nižšiu úhradu mám až v mesiaci 06/12. Ak sa niekto ochotný nájde, veľmi mi pomôže.
SilMar Group
20.12.12,06:24
poradíte mi prosím niekto? neviem sa vymotať z nasledovného prípadu: došlá faktúra od orange v 04/12 bola uhradená v plnej sume, v 05/12 k nej došiel dobropis, avšak tento dobropis bol odpočítaný pri úhrade faktúry, ktorá došla v 06/12, poradíte mi ako mám postupovať? ja som si urobila zápočet faktúry za 04 a dobropisu k nej, ale teraz keď nahadzujem úhradu za fa. v 04/12 tak suma mi vyskočí ponížená o dobropis, čo nie je správne, lebo reálne bola uhradená pôvodná suma, nižšiu úhradu mám až v mesiaci 06/12. Ak sa niekto ochotný nájde, veľmi mi pomôže.

ja by som dobropis započítala od faktúry, ktorá prišla v 06/12, veď aj oni to odpočítali z tej faktúry.
Lenka2409
20.12.12,06:37
Ahojte poraďáci. Trošku z cesty otázka, ale nevedela som, kam ju zaradiť, tak sa chcem opýtať, či je podľa vás výhodné prejsť z programu ALFA na program OMEGA pri SZČO. Má s tým niekto z vás skúsenosti? resp. účtuje niekto z vás SZČO v sústave podvojného účtovníctva?

Ďakujem za každú odpoveď.
Katarina-fa
20.12.12,06:48
ja by som dobropis započítala od faktúry, ktorá prišla v 06/12, veď aj oni to odpočítali z tej faktúry.


aj nad týmto som rozmýšľala, len som si nebola istá, či nemusí byť zápočet faktúr iba s tými, ktorých sa to týka, ale toto bude asi lepšie riešenie
janaGT
11.01.13,18:00
poradíte mi, prosím, kde si nastavím, aby sa pri zaúčtovaní DF program automaticky spýtal, či zaúčtovať do napr. januára ... minulý rok sa to pýtal, teraz nie ... je to pre mňa taká kontrola, či som zaúčtovala do správneho mesiaca ...
truch
11.01.13,21:14
poradíte mi, prosím, kde si nastavím, aby sa pri zaúčtovaní DF program automaticky spýtal, či zaúčtovať do napr. januára ... minulý rok sa to pýtal, teraz nie ... je to pre mňa taká kontrola, či som zaúčtovala do správneho mesiaca ...
Janka, je to v nastaveniach, teraz sa ťa nepýta, lebo máš nastavený január, vo februári sa ťa už bude pýtať:) Ja si to práve vždy na začiatku mesiaca mením, aby sa ma nepýtal:D
janaGT
14.01.13,07:07
jéj, to ma teda vôbec nenapadlo :) ďakujem!
ZuzanaP
20.01.13,07:55
Poraďáci, akým typom sumy si mám zaúčtovať príjem ako podiel na VHP, aby mi vstupoval do výpočtu pre koeficient? Typ sumy V je asi blbosť, lebo mi to neťahá do ročného prepočtu DPH. Ďakujem.
martina1111
05.02.13,20:01
prosím o radu, používam omegu len krátko, potrebujem zaúčtovať platbu dph danovému úradu, pri uzávierke dph som dala volbu preučtovať zostatky dph podla návodu a očakávala by som, že sa mi to objaví v závazkoch resp. pohladávkach ale nič sa mi v závazkoch neobjavilo. Cez volbu bankové výpisy pridaj mi ani možnosť zaplatenia dph neukazuje, co s tým? vdaka
sway
05.02.13,21:34
prosím o radu, používam omegu len krátko, potrebujem zaúčtovať platbu dph danovému úradu, pri uzávierke dph som dala volbu preučtovať zostatky dph podla návodu a očakávala by som, že sa mi to objaví v závazkoch resp. pohladávkach ale nič sa mi v závazkoch neobjavilo. Cez volbu bankové výpisy pridaj mi ani možnosť zaplatenia dph neukazuje, co s tým? vdaka


Úhradu na banke si len zaúčtuj na 343 000 - Omega preúčtováva zostatok na tento účet a po úhrade budeš mať 343 vynulovanú. :)
martina1111
06.02.13,09:51
dakujem za odpoved, ešte nechápem jednej veci, ked som spravila volbu preúčtovať zostatky dph,tak mi program systemovo preučtoval zostatky na ID. V ich príručke je jasne napísané: Táto preúčtovaná hodnota predstavuje vzťah voči danovemu úradu, čo ja chápem ako sumu povinnosti resp. nadm. odpočtu, lenže mne sa tento ID vytvoril na celú sumu dph dokopy-sčital mi sumu dph na strane nákupu aj predaja dokopy, čo mi nedáva zmysel, načo je potom takýto ID dobrý?
sway
06.02.13,09:57
dakujem za odpoved, ešte nechápem jednej veci, ked som spravila volbu preúčtovať zostatky dph,tak mi program systemovo preučtoval zostatky na ID. V ich príručke je jasne napísané: Táto preúčtovaná hodnota predstavuje vzťah voči danovemu úradu, čo ja chápem ako sumu povinnosti resp. nadm. odpočtu, lenže mne sa tento ID vytvoril na celú sumu dph dokopy-sčital mi sumu dph na strane nákupu aj predaja dokopy, čo mi nedáva zmysel, načo je potom takýto ID dobrý?


Interný doklad preúčtováva z analytík 343 xxx na hlavný účet 343 000 - a zostatok na účte 343 000 predstavuje povinnosť,alebo odpočet voči DÚ a keď prebehne platba tak sa vynuluje, čím je celá 343 vyčistená. :)
Katarina-fa
08.02.13,09:29
poradíte mi prosím? ako evidujete v omege drobný hmotný majetok? potrebujem zaevidovať tlačiareň, notebook a mobilný telefón, keďže všetky som dala ihneď do nákladov na účet 501 900 - kde vediem všetok drobný majetok do 1700 eur, ktorý sa ale používa viac ako 1 rok. Potrebovala by som však k tomu Operatívnu evidenciu, lenže nič také som v omege nenašla. Bude stačiť, keď si to zaevidujem napr. v Exceli kde si urobím tabuľku ? ďakujem pekne za pomoc
Aljok
08.02.13,09:37
poradíte mi prosím? ako evidujete v omege drobný hmotný majetok? potrebujem zaevidovať tlačiareň, notebook a mobilný telefón, keďže všetky som dala ihneď do nákladov na účet 501 900 - kde vediem všetok drobný majetok do 1700 eur, ktorý sa ale používa viac ako 1 rok. Potrebovala by som však k tomu Operatívnu evidenciu, lenže nič také som v omege nenašla. Bude stačiť, keď si to zaevidujem napr. v Exceli kde si urobím tabuľku ? ďakujem pekne za pomoc

V stĺpci Evidencia nájdeš Krátkodobý majetok...
Katarina-fa
08.02.13,09:49
Krátkodobý majetok som našla, lenže to chápem, že tu sa zaraďuje majetok, ktorý je použiteľný kratšie ako jeden rok a taká tlačiareň a NB sa používa viac rokov. Alebo to môžem do krátkodobého majetku zaradiť napriek tomu, že sa používa dlhšie ?
Magda
09.02.13,12:29
Ďobrý deň, mám program Omega, začínam účtova s.r.o. základné imanie, môže mi niekto
pomôct čo si mám otvoriť, účtovné doklady a tam zaúčtovať je to správne, prosím o radu
vopred ďakujem.
Sylvinka08
14.03.13,07:29
S. r. o. platca DPH vystavuje faktúru za dodanie služieb do Irska platcovi DPH. ako mám zadať typ sumy ku sumu spolu aby mi to išlo priamo do súhrnného výkazu?
SilMar Group
14.03.13,07:36
S. r. o. platca DPH vystavuje faktúru za dodanie služieb do Irska platcovi DPH. ako mám zadať typ sumy ku sumu spolu aby mi to išlo priamo do súhrnného výkazu?
Typ sumy je Osv - to vstupuje priamo do SV
Sylvinka08
14.03.13,08:22
Ešte jedna otázka, len sa chcem utvrdiť v tom.

Už sa nemusím isť registrovať na podávanie súhrnnych výkazov.
SilMar Group
14.03.13,09:03
Ešte jedna otázka, len sa chcem utvrdiť v tom.

Už sa nemusím isť registrovať na podávanie súhrnnych výkazov.
Tak pokiaľ viem, tak nie, len si povinná poslať elektronicky - ak máš náplň. Prázdny sa neposiela.
janaGT
22.03.13,08:02
ide vám vytlačiť jednoduchý príkaz na úhradu pre vúb? mne nie, pri 1 zadanej platbe vytlačí hromadný ....
oriesok
22.03.13,10:25
Prosím poraďte mi, kde si nastavím v omege zaokruhľovanie sumy na centy.
andrea
26.10.17,04:43
Dobrý deň,
začínam pracovať v Omege a program mi vytvoril systémový záznam červený príznak automaticky. Nechápem čo s tým mám urobiť keď mi píše, že ostáva uhradiť sumu, ktorá je preúčtovaná???? Ďakujem za každú odpoveď.
siza
26.10.17,07:38
ahoj andrea, skús napísať problém priamo na omega@kros.sk - sú tam veľmi milí a promptní ľudia, čo pomôžu fakt s každým problémom - buď odpovedia mailom alebo sa ozvú telefonicky, ak im necháš kontakt. Nezabudni im napísať IČO firmy, ktorá má Omegu zaregistrovanú, prípadne zákaznícke číslo, aby si mohli rýchlo overiť, či máš platný balík podpory. Mám s nimi naozaj veľmi dobré skúsenosti.