oklalkop
23.03.10,08:32
ahoj ,,, ak sa rozhodnem predcasne ukoncit podnikanie ,a dotaciu od upsvar vratit.....
budem platit celu dan?
brato
23.03.10,16:55
podla mna musiš vratiť určitu čiastku ktoru si z UP dostal napr:podnikal si 12 mesiacov tak musiš vratiť 50% z čiastky ktoru si na podnikanie dostal.Aspon nam to tak bolo na školeni vysvetlene.
oklalkop
23.03.10,17:08
no ved aano ...,, ia som iu dostal minuly rok ,, a z toho mala co viem ie i to ,, ze namala ciastka ide do dani .....
uvazujem o ukonceni , a tak ma napadlo ,, ze ak by som to stihol vrati pred zdanenim ,, mozno by som lepsie obysiel
ale inac ako pisem ,, z toho mala co viem ....som asi mimo temu ?
Xanti
23.03.10,17:10
no ved aano ...,, ia som iu dostal minuly rok ,, a z toho mala co viem ie i to ,, ze namala ciastka ide do dani .....
uvazujem o ukonceni , a tak ma napadlo ,, ze ak by som to stihol vrati pred zdanenim ,, mozno by som lepsie obysiel
ale inac ako pisem ,, z toho mala co viem ....som asi mimo temu ?
Mal si aj príjmy zo živnosti? V akej výške a kedy si dostal dotáciu ... skús napísať .
Takto sa nedá poradiť.
oklalkop
23.03.10,17:15
zivnost mam(som dostal) v augustae ,3770e
aj, prijmi som mal ,, no minimalne ,, tusim do 2ch stovak by som sa vosiel
a tak ...,, rad by som to skoncil lebo nemam z toho dobry pocit ,,
niesom nato povaha
Xanti
23.03.10,17:18
zivnost mam(som dostal) v augustae ,3770e
aj, prijmi som mal ,, no minimalne ,, tusim do 2ch stovak by som sa vosiel
a tak ...,, rad by som to skoncil lebo nemam z toho dobry pocit ,,
niesom nato povaha
Ak je tak ako hovoríš, že chceš zrušiť živnosť tak sprav paušalne výdaje.
3770+200 sú tvoje príjmy teda sumár 3970, z toho odrátaj 40% , výjde ti čiastočný základ dane,
z toho odrátaj nezdaniteľnú čiastku a výjde Ti základ dane 0 a aj daň 0.

Potom môžeš zrušiť živnosť, a dohodnúť sa s UP na vrátení pomernej časti dotácie.

PS: pomôcku nájdeš tu http://www.porada.sk/t118512-pausal-evidencia-prijmov-a-vydajov.html
oklalkop
23.03.10,17:24
dakujem ,,takto to zvladnem ,, mam mamku poradaka ,, a ona mi to zpravy tak ako vraviis...
môj problem bude v tom ,, ze sa len musim odhodlat si to poriesit
inac este ras vdak...
Xanti
23.03.10,17:26
dakujem ,,takto to zvladnem ,, mam mamku poradaka ,, a ona mi to zpravy tak ako vraviis...
môj problem bude v tom ,, ze sa len musim odhodlat si to poriesit
inac este ras vdak...
Ale čo budeš robiť?
Budeš dobrovolne nezamestnaný? Lebo tuším ak poskytli UP dotáciu tak človek sa nesmel vrátiť dva roky do evidencie . To ale bolo kedysi ... teraz neviem či to je tak iste. Treba sa opýtať.

Držím palec v rozhodovaní, poprípade si nájdi inú činnosť čo budeš na živnosť robiť.