amorka
23.03.10,10:20
Dobry den. v novembri 2009 som dostala dotaciu na podnikanie od statu 117 000 sk. aj od novembra mam zalozenu zivnost. zacala som podnikat vdaka dotacii ako kadernicka.a vsak to kadernictvo nieje to take ruzove ako som si predstavovala a mesiac co mesiac som v minuse.preto som si vybavila pracu v zahranici kde by som mala vycestavat uz koncom aprila.ale nebude to mat tu nasledky ked si necham zivnost otvorenu zeby som nemusela vracat peniaze statu? a ked pojdem na hygienu odhlasit prevadzku mam im povedat ze odchadzam do zahranicia? a tiez musim ist za tym panom co som pri nom vybavovala dotaciu a nahlasit mu zrusenie prevadzky.mam mu povedat ze odchadzam? nema niekto s tym skusenosti ako to mam spravit zeby som sa nedostala do problemov?a este ze v zahranici budem zamestnana na plny uvazok. za kazdu radu dakujem
hanelie
23.03.10,09:32
ak zanikne dôvod /zrušenie prevádzky / úpsvar bude požadovať vrátenie alikvotnej časti dotácie - je potrebné náhlásiť, lebo nastanú zmeny, ktoré ovplyvnia nárok na /vy/ použitie dotácie
amorka
26.03.10,11:39
to znamena ze mam nahlasit ze odchadzam do zahranicia? ak som to dobre pochopila.

a este musim nahlasit danej agenture ze som zivnostnicka?