dilla
23.03.10,11:39
Ahojte,

v poslednom case sa dost stretavam s problemom neprebrania dobierok.
Ako riesite tuto problematiku?
Aky mate urok z omeskania platby?

Ja planujem mat splatnost 18 dni ( doba na prebranie dobierky )
a potom uctovat 0,05% denny urok z omeskania

A chcel by som sa spytat co pouzivate na vyplnanie volneho priestoru v krabici. Ja pouzivam noviny ale rad by som chcel nieco ako penove gulicky alebo resp. to iste ako v tejto reklame

http://www.youtube.com/watch?v=Lq716KS53Vo



dakujem za rady
padro
23.03.10,11:25
s tym nepreberanim zasielok nic nenarobis, a uctovanie poplatku ti nic nepomoze, zakaznik si nemusi ani zasielku prebrat, a este navyse aj ked si tovar prebere moze ho vratit.... na vyplnanie mi vyborne sluzia letaky zo schranky.
dilla
23.03.10,17:52
Tak ano ale aj ja som používal letáky ale rád by som poskytol trochu štandardu svojim zákaznikom.
Napr. spomínané guličky len kde ich kúpiť :)
padro
23.03.10,18:04
mne sa tie letaky zdaju praktickejsie aj pri baleni, aj z pohladu zakaznika, ... tie gulicky akurat bude treba upratovat ked sa rosypu :) ... tiez som sice nad tym uvazoval ale potom mi fakt tie letaky prisli praktickejsie, a samozrejme tych guliciek vlezie do krabice asi pomerne dost, kym miesto toho tam das jeden letak :)
arizona
23.03.10,18:49
polyst. výplň :
http://www.nefab.sk/Volna_vypln.aspx

Inak, prikláňam sa k tomu, že z tej polyst. výplne je iba bordel, ktorý končí obvylke v koši.

Možno Ti aj toto pomôže v rohodovaní....;)
Polystyrén, ako odpadový materiál putuje často do spaľovní, kde pri spaľovaní unikajú do ovzdušia škodlivé látky, alebo sa dostáva na skládky komunálnych odpadov, kde si poletuje pretože je veľmi ľahký. Zabráňme vyhadzovaniu polystyrénu do prírody a na skládky odpadov, pretože k jeho rozkladu dôjde až za 1000 rokov

Noviny a časopisy predstavujú jednu zložku komunálneho odpadu, ktorá sa v súčasnosti separuje. V prírode dôjde k ich rozloženiu v priebehu niekoľkých mesiacov. Poveternostné vplyvy taktiež zohrávajú úlohu, ktorá má vplyv na dobu ich rozkladu. Separovaním papiera sa šetria primárne suroviny – drevo, neznečisťuje sa ovzdušia a šetria sa energie.

zdroj : http://www.separujodpad.sk/index.php/samosprava/udalosti/267-vedeli-ste-ze.html
porada111
23.03.10,19:27
Mne sa osvedčilo použiť obsah skartovačky.
dilla
24.03.10,10:50
ano dakujem za rady tak predsa len použijem ten papier ( z letákov, starých novín ) hlavne k zachovaniu prírody
Predsa len je to hnusná umelina a zákaznika asi zaujma tovar nie výplň :)
padro
24.03.10,12:27
niesom sice prehnane zeleny, ale akosi mam lepsi pocit ze tam tu umelinu nedavam a vyuzijem tie letaky, ktore by sa asi miesto toho spalili.
profesional
24.03.10,17:45
Urok z omeskania limituje vykonavacia vyhlaska Uradu vlady SR ktorou sa vykonavaju vybrane predpisy Obcianskeho zakonnika.
Podla aktualnej legislativy je pripustny rocny urok z omeskania voci konecnemu spotrebitelovi o 8 percentualnych bodov vyssi ako je zakladna urokova sadzba Europskej centralnej banky. Ta je k dnesnemu dnu 0,25 % p.a. Tj. maximalny rocny urok pri omeskani platby je 8,25 % p.a Z coho vyplyva maximalny denny urok z omeskania uhrady 0,02 % a nie 0,05 %. Urok 0,05 % pochadza este z obdobia ked konstrukcia bola zaklad NBS + 10 a v tom case byval zaklad na urovni 4,25. Aktualne uz rocny urok vyssi pri omeskani platby ako je 8,25 % p.a. bude sudom vyhlaseny za nepripustny.

Co sa tyka preberanuian dobierky, zakaznik je povinny dobierku prevziat. Tovar moze v zakonnej lehote vratit ale len ak ho prebral.
#Ak zakaznik tovar neprevezme, mas moznost ho 1 krat vyzvat, potom veec ulozit do sunej uchovy a tym bude vec povazovana za dorucenu a mozes zakaznika zalovat o plnu uhradu.
padro
25.03.10,10:28
Co sa tyka preberanuian dobierky, zakaznik je povinny dobierku prevziat. Tovar moze v zakonnej lehote vratit ale len ak ho prebral.
#Ak zakaznik tovar neprevezme, mas moznost ho 1 krat vyzvat, potom veec ulozit do sunej uchovy a tym bude vec povazovana za dorucenu a mozes zakaznika zalovat o plnu uhradu. to by ma zaujimalo ze podla akeho zakona? podla mna sa neda donutit aby si dobierku prebral.
profesional
29.03.10,09:47
Donutit ho nemozes.
Avsak tym ze on si nieco objedna, vznika medzi predavajucim a kupujucim v zmysle Obcianskeho zakonnika kupno-predajna zmluva. A podla ustanoveni OZ je kupna zmluva postavena na povinnosti predavajuceho nieco odovzdat a povinnostou kupujuceho je vec prevzat a yaplatit. V pravnej terminologii sa tomu hovori synalagmaticky vztah. Takze ak kupujuci nepreberie dobierku, porusuje ustanovenia o kupnej zmluve. Vtedy mas moynost vyuzit institut nahradneho dorucovanie a to tak ze vec das do sudnej uschovy. Tym sa bude vec povazovat za dorucenu. A nasledne clovek moze od takeho zakaznika peniaze vymahat.
dorah34
29.03.10,11:54
o tomto som priznam sa nepocula a tiez mame problem - vracia sa nam takmer 15% balikov, z toho asi kazdy deisaty je nedorucitelny, pretoze adresat ani neexistuje ( vymyslena adresa). Slovaci su jednoducho dorbrosrdecni a poctivi.

ale toto sa zrejme realne oplati len pri vyssich objednavkach, lebo je to na dlho a stoji to mnozstvo casu, energie a tiez investicie do pravnika, je tak? mas s tym uz skusenosti? nam zakaznici nepreberu tovar aj za 100-200 Eur, tak minimalne pri tychto uz by to mozno malo zmysel.
dorah34
29.03.10,11:59
cau, no ja ti odporucam www.packshop.sk. Maju absolutne vsetky velkosti roznych obalov vratane darcekovych, daju sa objednat aj cez web a na vnutorne vyplnenie maju taku tu slamu ako sa dava k vinu, alebo polystyrenove kolieska (velke vreco tam stoji okolo 20 Eur) alebo bublinkove folie...skratka mozes si vybrat co sa ti najviac hodi. Ja pouzivam bublinkovu foliu. da sa naskladat na kazdu velkost krabice a je to velmi lacna varianta. ale ja nemam uplne krehky tovar, takze to zavisi co posielas.
padro
30.03.10,08:31
dnes nepreberanie zasielok nastvalo uz aj mna, 5 balikov spat, volam tym ludom a take vyhovorky ze "asi brat objednal, ja nic o tom neviem" atd. ked uz nic ine nedostat spat tak aspon postovne, prve dva mesiace to bolo super skoro nic sa mi nevratilo a teraz posledne 2 tyzdne je to strasne, + to "spravenie" sa zakaznikov teraz no ja neviem co sa deje.
dorah34
07.04.10,18:45
Donutit ho nemozes.
Avsak tym ze on si nieco objedna, vznika medzi predavajucim a kupujucim v zmysle Obcianskeho zakonnika kupno-predajna zmluva. A podla ustanoveni OZ je kupna zmluva postavena na povinnosti predavajuceho nieco odovzdat a povinnostou kupujuceho je vec prevzat a yaplatit. V pravnej terminologii sa tomu hovori synalagmaticky vztah. Takze ak kupujuci nepreberie dobierku, porusuje ustanovenia o kupnej zmluve. Vtedy mas moynost vyuzit institut nahradneho dorucovanie a to tak ze vec das do sudnej uschovy. Tym sa bude vec povazovat za dorucenu. A nasledne clovek moze od takeho zakaznika peniaze vymahat.
Vies nam prosim poradit, ako funguje nahradne dorucovanie? ked totiz zakaznik zasielku neprevezme, nam sa vrati do PO Boxu a ked ju odtial neprevezmeme tak vraj ide do sudnej uschovy, ale podla info co sme dostali na poste - tam sa tovar rozbali a preda alebo zlikviduje a naklady sa vumahaju od odosielatela. takze neviem, kde v tomto momente a co mam urobit, aby som mohla vymahat potom uhradu od "zakaznika".
Aj teraz prave cakame vratenie zasielok po ukonceni odbernej lehoty - 2 zasielky, celkova hodnota vyse 180 Eur. ak tym ludom niekto neda najavo, ze zavazna objednavka je zavazna objednavka a nie prca, tak s tym budeme mat vsetci internetaci problem donekonecna!

dakujem za vsetkych za cennu radu:)
Aankaa
07.04.10,19:04
Ja som mala v určitom čase zopár neprebratých zásielok. Nakoľko poskytujem aj poradenstvo - výber vhodnej antialergickej kozmetiky - podľa typu pleti, veku...atď, stalo sa, že zopár dievčat si so mnou vypisovalo siahodlhé maily, potom si objednali - a neprevzali dobierku. Zvyknem si pred odoslaním aspoň "baj očko" overiť adresu doručenia... no a keď sa mi dobierka vrátila, napísala som "milý mail", že JU /SMOLA, sú to stále ženy, nerozhodné, rozporuplné, nepredvídavé :rolleyes:/ uvediem na stránke v rubrike nezodpovedných zákazníkov :)
Nie tak sa predháňali s úhradou poštovného :):)
Nemám síce takú "rubriku", ale skutočne nad ňou uvažujem. A nemyslím si, že poruším zákony o ochrane súkromia a podobné blabla...kto ochráni mňa???
Zatiaľ nie som veľmi stratová, ale, miesta na stránke na zverejnenie tzv.ČIERNEJ LISTINY je veru dosť ;)
dorah34
07.04.10,19:46
Ja som mala v určitom čase zopár neprebratých zásielok. Nakoľko poskytujem aj poradenstvo - výber vhodnej antialergickej kozmetiky - podľa typu pleti, veku...atď, stalo sa, že zopár dievčat si so mnou vypisovalo siahodlhé maily, potom si objednali - a neprevzali dobierku. Zvyknem si pred odoslaním aspoň "baj očko" overiť adresu doručenia... no a keď sa mi dobierka vrátila, napísala som "milý mail", že JU /SMOLA, sú to stále ženy, nerozhodné, rozporuplné, nepredvídavé :rolleyes:/ uvediem na stránke v rubrike nezodpovedných zákazníkov :)
Nie tak sa predháňali s úhradou poštovného :):)
Nemám síce takú "rubriku", ale skutočne nad ňou uvažujem. A nemyslím si, že poruším zákony o ochrane súkromia a podobné blabla...kto ochráni mňa???
Zatiaľ nie som veľmi stratová, ale, miesta na stránke na zverejnenie tzv.ČIERNEJ LISTINY je veru dosť ;)

Aankaa, pokial viem, tak aj tak nemozes zverejnit osobne udaje ( priezvisko, adresa) bez suhlasu danej osoby. A zoznam typu A.H., Kosice - z toho sa vysmeju. overujeme podozrive objednavky telefonicky, kontrolujem, ci adresy existuju, ale niektori maju v sebe tolko drzosti, ze po vrateni zasielky poprosia o prepacenie, ze nestihli / boli na dovolenke apod. a nepreberu to znova...aj my si robime tzv. black list, a takemuto zakaznikovi uz nikdy nic na dobierku neposleme, ale 1. nemozme ho zverejnit, 2. zmenit meno a adresu pri buduej "fake" objednavke je to najmenej 3. nemozme diskriminovat slusnych zakaznikov ( a napriklad zrusit dobierku). a tak sa tocime stale dokola.
Aankaa
08.04.10,04:32
Aankaa, pokial viem, tak aj tak nemozes zverejnit osobne udaje ( priezvisko, adresa) bez suhlasu danej osoby. A zoznam typu A.H., Kosice - z toho sa vysmeju. overujeme podozrive objednavky telefonicky, kontrolujem, ci adresy existuju, ale niektori maju v sebe tolko drzosti, ze po vrateni zasielky poprosia o prepacenie, ze nestihli / boli na dovolenke apod. a nepreberu to znova...aj my si robime tzv. black list, a takemuto zakaznikovi uz nikdy nic na dobierku neposleme, ale 1. nemozme ho zverejnit, 2. zmenit meno a adresu pri buduej "fake" objednavke je to najmenej 3. nemozme diskriminovat slusnych zakaznikov ( a napriklad zrusit dobierku). a tak sa tocime stale dokola.

Ja mám zverejnené o sebe meno, priezvisko, bydlisko, č. účtu, telefón...kto chce aj výšku a miery nahodím...:)
Ak budem mať toto upozornenie na stránke, myslím, že si ľudia dajú pozor, čo urobia. Meno, priezvisko, mesto. To stačí. Ľudia sa boja hanby, preto mi dve z troch žien poštovné urýchlene zaslali na môj účet - balíček samozrejme už nechceli.
Mala som samozrejme aj vyhrážku, že mi pokazí meno, urobí mi antireklamu, ale pohrozila som súdom a ako dôkaz mám e-mailovú komunikáciu. Takže ticho.;) Ja viem, je to určité riziko, ale urobím to, ak sa náhodou opäť stane "módnym výkrikom" neprebrať zásielku.
zubro85
10.04.10,17:33
no ja mam v tomto asi stastie, zo 160 objednávok sa nam nevratila zatial ani jedna....iba jeden si objednal a dal ze zaplati dopredu, tak som mu volal ze ci to tak fakt chce a on na to ze hej ze to uz ma nachystane a pojde osobne vlozit na ucet, ale nezaplatil, tak som mu zavolal o tyzden ze ci to zaplatil a ak ano tak nech pozrie na papier z banky ci sa nepomylil a nedal zle cislo uctu on na to ze teraz nieje pri papieroch ale v dielni a ze zavlola potom, samozrejme nezavolal.
tak som po mesiaci dal jeho objednavku do stavu stornovane s dlhym popisom k tomu ze preco som to zrusil, no a cuduj sa svete chlapik sa dva tyzdne po storne ozve ze co s jeho objednávkou, tak mu volam ze neuhradil tak sme neposlali, tak on na to ze dobre a ze urobi uhradu...no ale stale nic

asi predavame take veci o ktore sa nezaujimaju pubertiaci a nerozhodne zeny...dufam ze sa to tak aj ostane


k tym vyplniam, jeden nas dodavatel pouziva fromm pack (http://www.fromm-pack.cz/airpad.htm) tak ja pouzivam tie co pridu od neho, a tiez dam obcas pouzitu baliacu foliu
Dantess
11.04.10,05:31
Zubro85. To ako si písal, že nepredávaš veci pre pubertiakov. To si myslím, že napríklad ani Padro nie. Tým, že ľudia majú rozum vymýšľajú samé somariny. Potom je tu samozrejme závisť a konkurencia. Aj mňa dokáže naštvať keď sa niekto ráno objedná a na obed nepríde a má vypnutý tel. Ale všetko sa dá riešiť. Ja som rozmýšľal nad uverejnením black listu, čo je ale napokon somarina, lebo nikto nevie či je Janko Mrkvička jeho real meno. Na Slovensku to je všetko choré bohužiaľ. Tu nieje lepším podnikateľom ten, čo je šikovnejší, ale ten, čo má mazanejšie praktiky. Ešte ma napadá, keď pani neprišla na 2 hodinovú masáž a my jej voláme a ešte ona je urazená, že čo sa my opovažujeme ju otravovať, veď keď neprišla, tak neprišla, nech tam dáme niekoho iného...
padro
11.04.10,07:27
zubro85 to nie je vobec o pubertiach, by si sa divil coho su schopni aj 50 rocni ludia, ... a co som pocul co vraj robi konkurencia a ak je to pravda, tak z toho mi je na ... ****nie.
Aankaa
11.04.10,08:00
Zubro85. To ako si písal, že nepredávaš veci pre pubertiakov. To si myslím, že napríklad ani Padro nie. Tým, že ľudia majú rozum vymýšľajú samé somariny. Potom je tu samozrejme závisť a konkurencia. Aj mňa dokáže naštvať keď sa niekto ráno objedná a na obed nepríde a má vypnutý tel. Ale všetko sa dá riešiť. Ja som rozmýšľal nad uverejnením black listu, čo je ale napokon somarina, lebo nikto nevie či je Janko Mrkvička jeho real meno. Na Slovensku to je všetko choré bohužiaľ. Tu nieje lepším podnikateľom ten, čo je šikovnejší, ale ten, čo má mazanejšie praktiky. Ešte ma napadá, keď pani neprišla na 2 hodinovú masáž a my jej voláme a ešte ona je urazená, že čo sa my opovažujeme ju otravovať, veď keď neprišla, tak neprišla, nech tam dáme niekoho iného...

Zubro85 - ani ja nemám tovar pre pubertiakov, s výnimkou jednej pleťovej vody na akné :). Ide o to, že keď posielaš niečo na dobierku, kupujúci je schopný v priebehu pár hodín si to rozmyslieť a tak sa na teba vykašle.
Dantess - divil by si sa, ako sa menované báli zverejnenia svojho mena - aj keď Anička Mrkvičková, Bratislava je široký pojem :) , ONA o tom vie, náhodou jej známy porozmýšľa, či to nie je náhodou ona, jej suseda... náhoda je blbá vec a keď sa jej na to opýtajú kolegyne náhodou niekde na párty....
Je to len príklad, ale funguje to, ako odstrašujúci záchytný bod pre podliakov...
Mám to na stránke zverejnené, nechám to ešte, uvidíme ;) Zatiaľ žiadna vrátená zásielka za posledných 14 dní.
zubro85
12.04.10,08:18
no tak potom mam asi stastie, dufam ze ma neopusti...klop klop
dragan.michal
16.04.10,13:08
Dantess
16.04.10,13:43
Bohužiaľ to ale nezabráni pri cielených odrboch. Janko Mrkvička, Horná dolná 5 a zrazu vysvitne, že také ani nieje. Alebo ak chcem niekomu uškodiť, tak sa zaregistrujem pod jeho menom. (adresu a ostatné nájdem v ORSR) a tak bude zaslaná zásielka niekomu, kto o nej ani nevie... Takto ma chceli nachytať s jendou faktúrou...