upska06
23.03.10,12:26
Dobrý deň, už pár dní mám problém, na ktorý som zatiaľ nenešla odpoveď a dúfam, že mi niekto bude vedieť odpovedať. Moja otázka sa týka poplatkov za komunálny odpad.: v prípade, že si občan žiada odpustenie poplatku za komunálny odpad z dôvodu, že sa dlhodobo zdržiava v zahraničí je potrebné túto skutočnosť preukázať potvrdením od zamestnávateľa, pracovnou zmluvou, povolením o pobyte....V prípade, že toto potvrdenie nie je v slovenskom alebo českom jazyku je potrebné predložiť ho s úradným prekladom alebo stačí ho mať v pôvodnom jazyku? Ak je potrebný preklad rada bysom vedela, ktorý zákon alebo vyhláška o tom pojednáva.
kadilak
23.03.10,11:43
Nie je potrebné pracovnú zmluvu alebo potvrdenie od zamestnávateľa preložiť. Ja som ho predložil v angličtine a poplatok za komunálny odpad z dôvodu, že sa syn dlhodobo zdržiava v zahraničí mi bol odpustený.
upska06
23.03.10,11:54
Doteraz to aj u nás bolo takto, ale za tento rok je vraj občan povinný doložiť doklady s úradným prekladom. Bez prekladu vraj potvrdenie nie je akceptovateľné a poplatok bude vyrúbený v plnej výške ako keby ani potvrdenie nebolo. Ja som sa síce o tom nikde nedočítala preto to zisťujem aj touto formou.(mimochodom poplatok za úradný preklad je väčší ako popl. za komunálny odpad preto mi to nepripadá logické)
58vlasta
24.03.10,17:23
Najlepšie sa zorientuješ, ak si nájdeš wwwstránku mesta alebo obce, kde bývaš a tam isto nájdeš tieto podmienky. Niekedy stačilo, keď to niekto preložil do slovenčiny, teraz vymýšľajú, ako šetko sťažiť ľuďom...
anilah
26.03.10,05:41
Stači čestné prehlásenie.
ivka70
26.03.10,06:02
Stači čestné prehlásenie.

Nie v kazdom meste.
Mesta si definuju v akej vyske odpustia poplatok, v akom pripade a ako to treba dokladovat.