slavka124
23.03.10,12:36
poraďte- ak je sro nazisková a dp aj výkazy sú nulové, musí sa účtovnička podpísať na všetky dokumenty alebo stačí ak sa na všetko podpíše konateľ? vopred dík
andreaS
23.03.10,11:37
mimochodom: suvaha nulova nebude...
Zoltán Kovács
23.03.10,11:38
Čo znamená nezisková?
Nevykonávala činnosť, alebo ako to máme rozumieť?

Myslím si, že k vyplneniu súvahy a výkazu ziskov a strát predchádza predsa nejaká tá účtovnícka práca. A z tohto dôvodu by sa mala aj účtovníčka podpísať na dokumenty.
slavka124
23.03.10,11:51
táto je založená od roku 1997 a vrajže aj minulého roku bolo všade nula. nemám k tomu žiadne doklady
Zoltán Kovács
23.03.10,11:52
V súvahe predsa musí byť minimálne základné imanie uvedené.
slavka124
23.03.10,12:02
vrajže bol na dú a tam mu povedali, že všade je nula- preto sa pýtam, nerada by som sa pod to podpisovala ak nemusím
andreaS
23.03.10,12:04
mojho klienta s nulami vratili... neprevzali mu take vykazy... a o tomto nulovom mi ani nepovedal, tak mi potom volal a za 5min som mu ho vyplnila... len ZI v pokladni... nic viac, lebo ani nic so sebou nemal... a chcel ho silou mocou hned podat... podpisal si to ale sam...
slavka124
23.03.10,12:17
aj ten môj nič nemá- má to ako chcel, ale svoj autogram si tam nehodím. dík za pomoc- ste SUPERRRRRRRRRRRR
azla
23.03.10,12:24
Tu ide asi o to, ak je to nezisková organizácia:
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie
(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.

Ak nemá povinnosť podavať DP, tak ak nepodáva DP, potom neprikladá ani prílohy S, VzS.

Ak ide o PO, ktorá má povinnosť podavať DP (bez ohľadu či mala alebo nemala príjmy), tak musí podavať DP (ťažko povedať, že nulové, lebo všade zvyknú byť aspoň náklady na vedeniu účtu apod.) a všetky zodpovedajúce prílohy
Súvaha
VZa S
Poznámky.
slavka124
23.03.10,12:33
odovzdala som mu to a uvidíme- pekný deň vám všetkým