AdrianaA
23.03.10,14:51
SZČO mesačne faktúrovala služby vo výške 1000,- EURinej firme. Tá jej z každej úhrady strhla 100 eur a na účet poslala len 900 EUR. Zrážka bola za poskytnuté sklad.priestory. Na tieto priestory nie je zmluva, ale je fakt, že sa využívajú SZČO. Podľa mňa mala byť faktúra a následne zápočet. Nedopátrala som sa ako to má uvedená firma v účtovníctve a jej vypadli faktúry zo salda. SZČO si ale uplatňuje výdavky % a podľa mňa jej príjem je 1000,- EUR a nie 900. Aký máte nato názor ?
Timka1
23.03.10,13:55
mali vám faktúrovať prenájom priestorov a na základe prijatých faktúr ste mohli robiť zápočet pohľadávok a záväzkov

V DP uvádzaš len skutočne uhradené príjmy v roku 2009, takže len tých 900 € mesačne, nie tisíc - krát počet mesiacov

ostáva ti pohľadávka vo výške 100 € z každej faktúry x počet mesiacov
AdrianaA
23.03.10,14:02
No a keby bol zápočet na tých zvyšných 100, tak príjem je rovných 1000,- EUR.
Timka1
23.03.10,14:05
No a keby bol zápočet na tých zvyšných 100, tak príjem je rovných 1000,- EUR.

áno, vtedy by bol príjem 1000 €, treba to dať na poriadok, lebo stále vám tam bude visieť tých 100 € každý mesiac

a im netreba faktúry? veď je to pre nich zdaniteľný príjem
AdrianaA
23.03.10,16:37
no vidíš. zrejme nie. bordel tam majú.
Zita5
23.03.10,16:49
SZČO mesačne faktúrovala služby vo výške 1000,- EURinej firme. Tá jej z každej úhrady strhla 100 eur a na účet poslala len 900 EUR. Zrážka bola za poskytnuté sklad.priestory. Na tieto priestory nie je zmluva, ale je fakt, že sa využívajú SZČO. Podľa mňa mala byť faktúra a následne zápočet. Nedopátrala som sa ako to má uvedená firma v účtovníctve a jej vypadli faktúry zo salda. SZČO si ale uplatňuje výdavky % a podľa mňa jej príjem je 1000,- EUR a nie 900. Aký máte nato názor ?

Treba si pohovoriť s podnikateľom aby to spoločnou dohodu dali poriadku , lebo v tomto prípade je on škodný .
Čo sa týka nájmu , je potrebné tento nájom riešiť zmluvne, lebo stále podniká v určitých priestoroch na čierno .
Osobnou dohodou dotiahnúť aj tých 100 euro mesačne , lebo to nie je až tak malá čiastka pre drobného živnostníka .

AK by sa rozhodol ukončiť podnikanie , tak všetky čiastky,ktoré neboli doposiaľ uhradené musí zahrnúť do základu dane .