SamuelG
23.03.10,15:39
Chcem si do mp3 prehrávača urobiť mix skladieb vo formáte MP3 ale mám problém že ak si napr. MP3 player dám na hlasitosť dajme tomu 23 tak niektoré MP3 hrajú slabo a iné zas prisilno.

Neexistuje nejaký program ktorý by vedel nejak vyrovnať hlasitosť jednotlivých skladieb. A ak existuje ako sa volá funkcia ktorá toto robí. Ja používam mediacoder a formatfactory ale tam som to nenašiel.
Chobot
23.03.10,14:45
Chcem si do mp3 prehrávača urobiť mix skladieb vo formáte MP3 ale mám problém že ak si napr. MP3 player dám na hlasitosť dajme tomu 23 tak niektoré MP3 hrajú slabo a iné zas prisilno.

Neexistuje nejaký program ktorý by vedel nejak vyrovnať hlasitosť jednotlivých skladieb. A ak existuje ako sa volá funkcia ktorá toto robí. Ja používam mediacoder a formatfactory ale tam som to nenašiel.

Dá sa to prácne urobiť skoro v ktoromkoľvek wave editore. Sú to aplikácie na úpravu audiosúborov, kde okrem iného sa dá upraviť hlasitosť audia. Treba ale otvoriť, upraviť a rekódovať každú jednu skladbu - súbor, takže ak máš 500 skladieb, tak máš čo robiť.
SamuelG
23.03.10,14:49
to viem že po jednom sa to dá urobiť to viem aj ja ale moja otázka znie či to nevie nejaký program urobiť automaticky. Šak by ma piclo keby som to mal robiť u každej skladby osobitne.
Chobot
23.03.10,15:13
to viem že po jednom sa to dá urobiť to viem aj ja ale moja otázka znie či to nevie nejaký program urobiť automaticky. Šak by ma piclo keby som to mal robiť u každej skladby osobitne.

Keď som tak kukol na net, tak som videl nejaké programy, ktoré sľubovali schopnosť upraviť hlasitosť.

Skús si do googlu zadať "volume normaliser mp3" a nájde ti kopec programov. Vyskúšaj nejaké z nich a možno nájdeš nejaký free a zároveň user friendly.

Napr. skús tento:

http://www.snapfiles.com/get/mp3gain.html

Neskúšal som ho ešte, aspoň dáš vedieť, či ti splnil to, čo potrebuješ.
Taserda
23.03.10,15:15
A daj vedieť ;).
SamuelG
23.03.10,15:20
jj dik :) ja mám vo svojom mediacodery čo používam (inak veľmi dobrý free program na úpravu videa a zvuku) funkciu že normalize tak vyskúšam či je to to čo si myslím a dám vedieť. Ako niekomu sa tá hlasitosť môže zdať ako blbosť ale podľa mňa to pekne lezie na nervy keď jednú skladbu pri rovnakej hlasitosti ledva počujete a druhá vám reve tak až je to nepríjemné.

to by bol v tom čert keby som neprišiel na to ako sa to robí keď mám takých pomocníkov akými sú google všemohúci a jeho pravú ruku poradu.sk :)
SamuelG
23.03.10,16:04
takže chobot ďakujem za program
MP3Gain
čo si mi odporučil :) už som ho otestoval a funguje a môžem povedať že je veľmi ľahké ho použiť :) ... rovnako môžem odporučiť aj program mediacoder ktorý je ďaleko sofistikovanejší ale bohužiaľ treba s ním vedieť robiť pretože jeho ovládanie je už zložitejšie.