28081980
23.03.10,17:43
Kto mi vie poradit??? Mam priatela ktoremu sa 3 roky taha rozvod manzelka zije v cechach a sud vobec nekona. Jemu kaze aby ju kontaktoval a dohodol sa s nou rodicovska dohoda a tak co viem ze je vopred odsudene na neuspech. Na koho sa mame obratit aby sme ten rozvod dotiahli do konca?
reno38
24.03.10,09:04
Podať sťažnosť na súd.Napísať tam,že sa Vám nepáči ako sa to zbytočne naťahuje.Volá sa to tuším prieťahy súdu.
Treba tam napísať číslo toho spisu a čím skôr to dať znova v tom istom meste na podatelňu.
DOPORUčUJEM:Veľa sa dá nájť na internete.Aj bez právnika,/ktorý zoberie veľa peňazí skoro za nič/sa dá celkom dobre naštudovať naše zákony.
kaco11
24.03.10,10:36
a za tie 3 roky sud konal? aky je tam dovod natahovania? sud moze vyniest rozsudok aj v nepritomnosti jednej zo stran. ak s tym ona suhlasi tak stacil by jej suhlas. problem moze byt ak tam je dieta. tam sa to natahuje. ked si tu das do vyhladavania co potrebujes urcite najdes.
28081980
24.03.10,16:21
Ano uz nam uznali aj prietahy a stale nic som z toho zufala ona na sud nechodi a nam kazu ju kontaktovat lenze mi chceme aj znizit vyzivne a s tym ona nikdy nebude suhlasit
28081980
24.03.10,16:22
on nam uznali prietahy ale aj tak sa nic nedeje ona na sud nechodi a nam kazu ju kontaktovat a dohodnut sa lenze s nou nie je mozna dohoda. Chceme aj znizit vyzivne a s tym ona nikdy suhlasit nebude co s tym???
ludex
24.03.10,16:34
on nam uznali prietahy ale aj tak sa nic nedeje ona na sud nechodi a nam kazu ju kontaktovat a dohodnut sa lenze s nou nie je mozna dohoda. Chceme aj znizit vyzivne a s tym ona nikdy suhlasit nebude co s tym???


Na hlavnej stránke porady,máš hore velký obdľžnik a vedla neho modrý a v ňom HLADAJ. Do toho obdľžnika naťukáš,že "výživné" a dáš HLADAJ.
Nájdeš tam kopec tém týkajúcich sa výživného na tisíc spôsobov. Určite tam náideš to čo potrebuješ! ;)
28081980
26.03.10,14:50
Dakujem za radu...len som chcela vediet ako dokopat sudcu aby konal pretoze on v tych prietahoch pokracuje nakolko neriesi ze ona na sud necodi. sudca bol dva krat uz Pn a tak dokola...