anakonda1
23.03.10,19:02
Ahojte, rada by som poprosila o radu, akým spôsobom zakladať doklady - treba ich lepiť alebo môžu byť aj prispinkované na papier a tak založené? Či je to fakt jedno - nad čím človek premýšľa týždeň pred termínom :-)

Nemá niekto vzor ID dokladu k platbe platobnou kartou?

Budem vďačná, ak mi niekto poradí....Ďakujem
JanaJB
23.03.10,20:33
Ahojte, rada by som poprosila o radu, akým spôsobom zakladať doklady - treba ich lepiť alebo môžu byť aj prispinkované na papier a tak založené? Či je to fakt jedno - nad čím človek premýšľa týždeň pred termínom :-)

Nemá niekto vzor ID dokladu k platbe platobnou kartou?

Budem vďačná, ak mi niekto poradí....Ďakujem
Je na Tebe aký spôsob zakladania dokladov si vyberieš. Ja doklady z praktických dôvodov nelepím.
ID mám priamo v programe, ale môžeš použiť aj VPD a očísluj ho ako napr. ID 1/2010
Gracia RR
24.03.10,08:53
Rada by som sa zapojila do Vašej témy: na platbu platobnou kartou je potrebné vystavovať interný doklad? Nestačí iba výpis z účtu a bloček z predajne, kde sa na platobnú kartu nakupovalo? ja som tak kupovala notebook a dostala som doklad z registračnej pokladnice, aj z terminálu. Dakujem za odpoved.
JanaJB
25.03.10,11:42
Rada by som sa zapojila do Vašej témy: na platbu platobnou kartou je potrebné vystavovať interný doklad? Nestačí iba výpis z účtu a bloček z predajne, kde sa na platobnú kartu nakupovalo? ja som tak kupovala notebook a dostala som doklad z registračnej pokladnice, aj z terminálu. Dakujem za odpoved.
Bloček z RP je daňový doklad, ktorý je potrebné zaúčtovať do PD a uplatniť si DPH, pretože nárok na odpočet DPH vzniká dňom nákupu.
Banka spracuje platbu kartou neskôr. Preto sa platba kartou účtuje cez priebežné položky.
Ešte doplním, že účtovanie cez priebežné položky je v súlade s postupmi účtovania konkrétne § 12 ods.5, ktorý hovorí:
Pri platbe platobnou kartou sa v PD odberateľa účtuje PP na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa §4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a PP na strane príjmu.
anakonda1
27.03.10,18:11
Ako teda označím doklad, ktorý zapisujem do peň. denníka keď účtujem nákup plat. kartou a účtujem do prieb. položiek a do VOZD?
Tuto na porade som nadobudla dojem že treba urobiť nejaký ID. Alebo stačí len doklad z registračnej pokladne? ako ho teda pri zápise označím????
JanaJB
27.03.10,18:46
Ako teda označím doklad, ktorý zapisujem do peň. denníka keď účtujem nákup plat. kartou a účtujem do prieb. položiek a do VOZD?
Tuto na porade som nadobudla dojem že treba urobiť nejaký ID. Alebo stačí len doklad z registračnej pokladne? ako ho teda pri zápise označím????
Áno, treba účtovať cez ID, pretože to je nepeňažná operácia, nie je to výdaj z pokladne. V deň nákupu máš doklad z RP, ktorý zaúčtuješ do výdavkov cez ID. Ďaľší krok je druhý ID v tej istej sume ako príjem z PP.
A nakoniec, keď máš výpis z BÚ, kde banka odpíše úhradu platobnou kartou, tak účtuješ ako výdaj na PP.
anakonda1
28.03.10,14:04
ďakujem, tak to teda urobím tak