gerban
23.03.10,21:04
Vážený poraďáci
našiel by sa niekto, kto by mi vedel odpovedať na pár otázok ohľadne návratu z rodičovskej dovolenky ?
Na materskej- neskoršie rodičovskej dovlenke som od mája 2005 naprv s prvým synom, následne som po 2 rokoch od jeho narodenia nastúpila na materskú neskôr rodičovskú dovolenku po narodení mojho 2. syna 29.3.2007.T.č.ma vyzval zamestnávateľ, aby som zaslala oznámenie o nástupe po rodičovskej dovolenke písomne.Pracujem vo farmaceutickej firme ako med. reprezentant .Zároven mi však oznámili že moje miesto je už obsadené a ak sa chcem vrátit môžu mi dať region vzdialený od mojho bydliska 400 km!!!Može mi to zo zákona nariadit? Ak vraj uvedené miesto neprímem ukončia so mňou pracovný pomer dohodou avšak bez odstupného!!
moja otazka je ,
1- či musím zaslat písomne oznámenie o nástupe po rodičovskej dovolenke ?
2-či ma može preradit sice rovnakým pracovným
zaradením a prac pozíciou na miesto vzdialene od povodneho o cca 300 km dalej ?
Za pomoc vopred ďakujem
brčko
23.03.10,20:10
1. ešte som to nepočula, väčšinou sa písomne žiada o RD v určitom rozsahu t.j. napr. do troch rokov dieťaťa, tak je to jasné. Ale zase z tvojej strany by to nemal byť problém napísať. Záleží od zvyklostí vo firme.
2-ak máš v prac.zmluve napísané ako miesto výkonu práce konkrétne miesto, toto nové "iné" miesto 300km vzdialené prijat nemusíš a oni ti môžu dať výpoved z nadbytočnosti. Samozrejme s nárokom na odstupné.

T.j. podstatné je, čo máš v PZ, aké miesto výkonu práce.