constantin
23.03.10,21:57
Ahojte potrebujem poradiť!!!!Mám zmluvu o spolupráci s jednou poisťovacou spoločnosťou vzhladom k tomu,že mi nebola vyplatená mzda od júna 2009, som poslala spoločnosti žiadosť o výpoved.Chcem sa ísť zaevidovať na urad práce no pokial mám licenciu v NBS tak ma nezaevidujú!!!Je možnosť urýchliť zrušenie výpovede????:eek:Je možné ,že mi zamestnávatel nepošle odpoved alebo nedá výpoveď????:confused:Proste potrebujem poradiť ako sa čo najskôr z tohto začarovaného kruhu dostať.Za všetky rady vopred ďakujem!!!!!
Chobot
24.03.10,08:17
Ahojte potrebujem poradiť!!!!Mám zmluvu o spolupráci s jednou poisťovacou spoločnosťou vzhladom k tomu,že mi nebola vyplatená mzda od júna 2009, som poslala spoločnosti žiadosť o výpoved.Chcem sa ísť zaevidovať na urad práce no pokial mám licenciu v NBS tak ma nezaevidujú!!!Je možnosť urýchliť zrušenie výpovede????:eek:Je možné ,že mi zamestnávatel nepošle odpoved alebo nedá výpoveď????:confused:Proste potrebujem poradiť ako sa čo najskôr z tohto začarovaného kruhu dostať.Za všetky rady vopred ďakujem!!!!!

Ty si musíš uvedomiť, že ty nie si v pracovno právnom pomere. Ty si SZČO, ktorá má obchodnú zmluvu (nie pracovnoprávnu) zmluvu s poisťovňou a preto ty nedávaš výpoveď ako zamestnanec. Ty ukončuješ zmluvu o spolupráci, ale naďalej zostávaš SZČO - ted máš licenciu na poskytovanie sprostredkovania poistenia (neviem, akú registráciu máš v NBS - teda akým typom sprostredkovateľa si).

Ak si podriadený alebo výlučný sprostredkovateľ, tak ťa bude musieť poisťovňa dať vymazať zo zoznamu sprostredkovateľov v NBS.

Ak máš licenciu ako agent alebo ako maklér, tak licenciu vraciaš ty.
constantin
24.03.10,08:48
V NBS som zaregistrovaná ako podriadený finančný agent.Pred mesiacom som do mojej spoločnosti posielala žiadosť o zrušenie.No žiadna odpoved ani zrušenie v NBS sa nekoná.Čo mám urobiť aby som to mala čím skôr za sebou?????Má právo mi žiadosť o zrušenie spolupráce zamietnuť??????:confused:Som z toho jelen!!!!Môžem požiadať o zrušenie v NBS aj sama alebo len spoločnosť pre ktoru som pracovala?????:confused:
pato996
11.10.11,20:30
Môžem sa spýtať, že ako má vyzerať tá žiadosť o zrušenie registrácie???
Xanti
11.10.11,20:34
Paťo a v akej spoločnosti si registrovaný?
pato996
11.10.11,20:36
AXA ..
Xanti
11.10.11,20:42
AXA ...

.............
........



VEC : Ukončenie zmluvy o sprostredkovaní.


V zmysle článku ( nájdi si v zmluve ) bod ( opäť zo zmluvy) „Zmluvy o sprostredkovaní“ zo dňa ….. žiadam o ukončenie zmluvného vzťahu dohodou k dňu 31.10.2011.


Rovnako žiadam o zaslanie vyrozumenia k mojej žiadosti.

S pozdravom
Xanti
11.10.11,20:44
Ak akceptuje AXA ukončenie zmluvy o sprostredkovaní, tak oni sami podajú žiadosť na výmaz z NBS. Proste technicky im potrebuješ dať "výpoveď".
pato996
11.10.11,20:45
Ale ja potrebujem požiadať spoločnosť aby ma vymazala s registra NBS.. je to ono?
Xanti
11.10.11,20:46
Ano je, oni musia s tebou ukončiť zmluvu. A ak ťa nemajú pod palcom tak sami žiadajú o výmaz z registra NBS.

Akurát nedávaj výpoveď skús to ukončiť dohodou, zvyčajne je to rýchlejšie. A musíš mať zmluvu o sprostredkovaní, kde sa píše o podmienkach ukončenia spoluprace medzi tebou a AXA(ou).
pato996
11.10.11,20:49
Ide o to, že zmluvu som uzavrel minuly tyzden a nieco sa vyskytlo a musim to rychlo ukoncit ked som im to oznamil ze musim to ukoncit tak ta sa my ozvali po dvoch dnoch ze vec sa ma tak, ze mam poziadat o Odregistrovanie z NBS to je vsetko... a mam mensi problem ze zmluvu dopč ma iba spolocnost ja nemam doma ziadnu kopiu ani nic..
Xanti
11.10.11,20:54
Teda to je rýchle od nich... skontroluj si či si vôbec v NBS ... http://regfap.nbs.sk/search.php zadaj svoje priezvisko tu a hľadaj sa ...

A mimochodom nechápem akú zmluvu o DoPČ má spoločnosť? Si zamestnanec? Dohodár? Lebo DoPČ znamená dohoda o pracovnej činnosti, je to podľa zákonníka práce a môže sa vykonávať 10 h týždenne.

Ale zmluva o sprostredkovaní sa uzatvára ako obchodný vzťazh medzi AXA a osobou ako szčo. A nie je tam zvyčajne zamestnanecký pomer. Ujasni si pojmy .. a napíš čo si vlastne podpísal. Lebo to mohla byť len žiadosť o zaregistrovanie o spoluprácu s AXA a niekto nechce stratiť potencionálneho spolupracovníka tak ťa zavádza.
Volaj na centrálu AXA a tam sa informuj.
pato996
11.10.11,20:57
Nie, nie som tam, aspon ma nenašlo...
Xanti
11.10.11,20:59
Tak potom nie si registrovaný ako PSP .. teda podriadený sprostredkovatel poistenia v NBS. Ešte ťa tam neposlali. Volaj do AXA na centrálu, či ťa vôbec evidujú. A či nie si v konaní teraz. Nespoliehaj sa na ludí čo Ti dali info a čo ťa naviedli na podpísanie spolupráce s nimi.
pato996
11.10.11,21:00
Vlastne je to obchodný vzťazh medzi AXA a osobou ako szčo.
pato996
11.10.11,21:08
A ako často sa to na tej stránke NBS aktualizuje hned ako ma zaregistruju?
Xanti
11.10.11,21:11
Na to neviem odpoveď.
Po žiadosti o spoluprácu ... čo predpokladám, že to bolo to čo si podpísal . By ti AXA mala poslať zmluvu o spoluprácu, minimálne dvojmo aby si ju podpísal . Ak Ti príde tak ju treba vrátiť nepodpísanú alebo prešktrnutú, tak v NBS už ani nebudeš. Hovorím volaj pre istotu do AXA.
pato996
11.10.11,21:13
Ok, tak ďakujem .. keď niečo tak sa ešte ozvem.