stefan-s
23.03.10,22:04
Zdravím, na základe inzercie na obsadenie štátnozamestnaneckého miesta (v odbore štátnej služby: 2.02 Financie, stála štátna služba do funcie odborný radca) som si podal žiadosť a bol som pozvaný na výberové konanie (VK). Výber má pozostávať z dvoch častí:
1. overenie odborných znalostí uchádzača vykonaním testu odborných znalostí z príslušného odboru štátnej služby
2. osobný pohovor uchádzača s členmi výberovej komisie

A k prvej časti VK by som mal otázky, čo bude asi obsahovať tento test, aké otázky môžem očakávať a z akých zákonov by som mal študovať? Prešiel niekto výberom na obsadenie pozície v tomto odbore štátnej služby? Bol by som vďačný za každý podnet a informáciu. Ďakujem.
andreakk
26.03.10,08:01
ahoj stefan, takže ja som prešla výberom minulý týždeň..avšak nie na financie, ale odbor 1.01 riadenie atď. v teste budú otázky čisto zo zákonov, ktoré boli uvedené v inzeráte-požiadavky..určite tam bola Ústava SR, zákon o štátnej službe (400/2009 Z. z.), zákon o rozpočtových pravidlách verejnej správy, zákon (č. 278/1993 Zb.) o správe majetku štátu, zákon o ochrane osobných údajov a správny poriadok!!každopádne Ti odporúčam uč sa ich pozorne a nevynechaj ani záverečné ustanovenia...test je veľmi náročný a zákerný!! ak ním prejdeš, ústny pohovor je už len psychologický..kladú otázky typu: prečo si sa rozhodol pracovať v štátnej službe a pod. DRŽÍM PALCE!!!!