Kennard
24.03.10,08:40
Dobry den,

Rad by som si overil jednu zalezitost ohladom zaciatku platenia poistenia.

Od 1.oktobra 2009 som zivnostnik. Ked som prisiel zaciatkom oktobra na pobocku poistovne tak mi povedali ze platit mam zacat od novembra - do 8.novembra zaplatit prvu platbu.
Tak som aj urobil ale teraz uctovnik ktory mi robi RZZP za rok 2009 hovori ze budem musiet doplatit jeden mesiac , pretoze som zivnostnik 3 mesiace v roku 2009 a poistku mam zaplatenu iba dva mesiace. Platby som poslal v novembri a decembri.

Tak teraz neviem ako to je. Ma pravdu uctovnik alebo pobocka poistovne.

Pisal som aj VSZP kde som poisteny ale neodpisuju a ja som mimo SK tak preto sa pytam.
Dik.
veronikasad
24.03.10,07:43
Dobry den,

Rad by som si overil jednu zalezitost ohladom zaciatku platenia poistenia.

Od 1.oktobra 2009 som zivnostnik. Ked som prisiel zaciatkom oktobra na pobocku poistovne tak mi povedali ze platit mam zacat od novembra - do 8.novembra zaplatit prvu platbu.
Tak som aj urobil ale teraz uctovnik ktory mi robi RZZP za rok 2009 hovori ze budem musiet doplatit jeden mesiac , pretoze som zivnostnik 3 mesiace v roku 2009 a poistku mam zaplatenu iba dva mesiace. Platby som poslal v novembri a decembri.

Tak teraz neviem ako to je. Ma pravdu uctovnik alebo pobocka poistovne.

Pisal som aj VSZP kde som poisteny ale neodpisuju a ja som mimo SK tak preto sa pytam.
Dik.
Poistné je splatné do 8. dňa nasl. mesiaca. Do DP zahrnieš len skutočne zaplatené preddavky do 31.12.2009.

Do úhrnu zaplatených preddavkov pre RZZP sa zahrňa aj platba za december (uhradená v januári - príp. až do termínu podania RZZP)
Kennard
26.03.10,08:13
Cize platby za zdravotne poistenie su systemom "mesiac pozadu"?

To znamena v novembri zaplatim za oktober, v decembri za november atd??